Logo

NE DEDİLER?

Çatinkaya

"Mikro, yıllar geçtikçe tecrübesini arttırarak daha yaygın bir hizmet ağı ile Türkiye’nin her yerindeki mağazalarımızda bize hizmet vermekte ve yolumuzu açmaktadır. En önemlisi de biz daha ileriyi hedeflerken ve büyürken biliyoruz ki Mikro da buna hazır"

Celalettin ALVAN

Çetinkaya Bilgi İşlem Koordinatörü

Müşteri Detayları

Başlangıç Tarihi
2005
Ürünler

Çetinkaya

Hazır giyim sektörüne 1957 yılında Adana’daki 25 m2’lik bir dükkanda ürettiği gömlekleriyle giren Çetinkaya, geride bıraktığı 55 yılın ardından, bugün sahip olduğu 2 gömlek fabrikası ve 100’e yakın konfeksiyon fabrikasıyla başarı yolculuğunu sürdürüyor. Günde 1 gömlek üretiminden bugün yılda 2 milyon 500 bin gömlek, 1 milyon pantolon, 100 bin takım elbise, 25 bin pardösü, 25 bin kaban üretimi seviyesine ulaşan ve 2 kişi ile başladığı üretim faaliyetini bugün yaklaşık 3.500 kişinin çalıştığı bir şirketler gurubuna dönüştüren Çetinkaya, bir üretim devi olarak faaliyetlerini sürdürüyor.

Mikro’yu Tercih Etmek Neler Kazandırıyor?

Büyümeyi programlı bir biçimde sürdürmek gerektiğine inanan Çetinkaya Bilgi İşlem Koordinatörü Celalettin Alvan, kendilerine program desteği sağlayacak bir çözüm ortağı ararken 1998 yılında Mikro Yazılım ile tanıştıklarını belirtiyor. Üretilecek ürünlerin hammadde tedariğinden, ürünün müşteriyle buluştuğu ana kadar geçen her safhada Mikro ile birlikte çalıştıklarını söyleyen Celalettin Alvan, Çetinkaya’nın perakende dışında da faaliyet gösterdiği pek çok alanda Mikro’nun her ihtiyaca karşılık verdiğini belirtiyor.

İnternet alt yapısının sağlıklı çalışmadığı yıllarda Mikro’nun geliştirdiği “ONLINE9000” yazılımı ile Leased-line üzerinden tüm şubelerini tek bir merkezden konsolide olarak yönetebildiklerini anlatan Alvan, bu sayede günlük işlerin hızlı ve hatasız yürüdüğünün, personel verimliliğinin arttığının ve eksikleri kolayca takip edebildiklerinin altını çiziyor.