Logo

NE DEDİLER?

Doğuş Kalıp

"Mikro ile kaynaklarımızı daha iyi yönetiyor, hızla ilerleyip gerekli gördüğümüz her aşamayı takip edebiliyoruz. İşini sonuna kadar itinayla ve titizlikle yapan, her zaman firmamızla özveriyle ilgilenen Mikro iş ortağımız olduğu için çok şanslı olduğumuza inanıyoruz."

Fehmi KAYNAR

Doğuş Kalıp Yönetim Kurulu Başkanı

Müşteri Detayları

Başlangıç Tarihi
2012
Ürünler

Doğuş Kalıp

Kalıp ve imalat sanayisinde hizmet vermek amacıyla 1994 yılında kurulan Doğuş Kalıp Metal ve Form Sanayi, her türlü kesme sıvama ve prograsif kalıpların yapımı ile sektöre hızlı bir giriş yaptı. 1998 yılından itibaren imalat ve yedek parça üretimine de geçen Doğuş Kalıp, konveyör ve otomasyon sistemleri ile ilgili altyapı malzemesi olan alüminyum sigma profiller, bağlantı elemanları ve aksesuarların üretimlerini de gerçekleştirerek daha önce yurt dışından getirilen birçok parçanın yerli üretimini yaptı. Seri üretim ve otomasyon teknolojisi alanında kullanılan malzemelerin imalatını yapan Doğuş Kalıp, bu alanda Türkiye’nin öncü firmaları ile iş ortağı konumunda...

Mikro’nun Destek Sağladığı Süreçler:

Satış, satın alma, depolama, muhasebe ve finans süreçlerinde 2012 yılından beri Mikro ile çalıştıklarını söyleyen Doğuş Kalıp Yönetim Kurulu Başkanı Fehmi Kaynar, stok ve cari devirlerinin Mikro üzerinden takip edilmeye başlanmasıyla kat edilen aşamaları şu şekilde özetliyor:

  • Planlama ve iş emirleri; operasyon ve iş süreleri sisteme tanıtıldı, uygulanması sağlandı.
  • Minimum ve maksimum stok seviyeleri tanımlanarak satın alma süreci hızlandırıldı.
  • Satış fiyatları sisteme tanıtılarak satış teklifleri ve siparişleri devreye sokuldu.
  • Satın alma, satış teklif, sipariş irsaliye, proforma fatura ve ticari fatura, BA-BS, cari adres etiketi, barkod tasarımları sisteme tanıtıldı.
  • Sipariş durumunun takibi ve iş emri hazırlama operasyonu uygulandı. Bununla beraber el terminali uygulamasıyla hazırlanan siparişlerin toplanması, sistemde takip edilmesi ve sevkiyat uygulamaları aşamalarına geçildi.
  • İhracat ve ithalat uygulamaları devreye alındı.