Logo

NE DEDİLER?

Eren Balata

"Biz çalıştığımız firmalar ile aramızda bir bağ kurarız. Her zaman yolumuza, güvenimizi kazanan firmalar ile devam etmek isteriz. Mikro her zaman bizim yanımızda oldu ve beraber başaracaklarımız henüz bitmedi."

Sinan UZUN

Eren Balata Genel Müdürü

Müşteri Detayları

Başlangıç Tarihi
2004
Ürünler

Eren Balata

Eren Balata, 1990 yılından beri ağır vasıta, hafif ticari araç ve binek araç grupları için disk, kampana fren balataları, endüstriyel sürtünme malzemeleri, tren fren kompozitleri ve yarış performans balataları üretiyor. Can güvenliğine yönelik ekipmanlar da üreten firma, tüm yurtiçi ve global pazarda hizmet veriyor. Eren Balata, günümüzde özgün yeşil üretim teknolojisiyle ayda 600 ton üretim kapasitesine sahiptir.

Neden Mikro ERP?

Kullandıkları program ve aldıkları hizmetlerde yaşadıkları sorunlar nedeniyle, 2003 yılında yeni bir program arayışına girdiklerini belirten Eren Balata Genel Müdürü Sinan Uzun, gerek verilerin detaylandırılması, gerekse ihtiyaca karşılık gelen program arayışında Mikro ERP programlarının taleplerine cevap verdiğini söyledi. Kasım 2003 tarihinden başlayan Mikro çalışmalarında adım adım ilerlediklerini anlatan Sinan Uzun, 2004 yılı başında muhasebe, ticari, personel ve üretim modüllerini devreye aldıklarını belirtti.

Mikro ERP Bu Avantajları Getirdi:

Sipariş adımı ile başlayan üretim sürecinin her aşamasının takip edilebildiği bir sistem kuruldu.

Finansman raporları ve OLAP küpleri sayesinde girilen veriler analiz edilebilir bir boyuta ulaştı ve firmanın finansal kontrol gücü artırıldı.

Eren Balata’nın ürün çeşitliliğindeki artış devam ederken Mikro, taleplere hızlı cevap verdi ve sistemin her zaman güncel kalmasını sağladı.

Operasyon süreleriyle ilgili Mikro’nun hazırladığı analizler sayesinde çalışan personel verimliliği denetlenip en yüksek verimin elde edilmesi sağlandı.

Stok maliyet değerlerinin netleştirilmesi rekabet gücünün en yüksek seviyelere getirilmesinde fayda sağladı.