İş ve toplantılarınız için kullanabileceğiniz online ofis programları

Mikro Ürünler E-Dönüşüm Genel KOBİ İş Yönetimi 3dk
Mikro Ürünler E-Dönüşüm Genel KOBİ İş Yönetimi

Uzaktan çalışma kültürü, sadece Covid-19 sonrası kuralların değiştiği iş hayatımızda değil hayatımızın her evresinde verimliliğimizi artırabilir. Peki yeni çalışma düzenlerimizi hangi araçlarla daha etkin kılabiliriz? Bu yazıda gerek müşterilerimiz, gerek iş arkadaşlarımızla iletişimimizi kolaylaştıracak ve daha yüksek performans göstermemize yardım edecek online iş ve toplantı uygulamalarını listeledik.

Proje yönetimi programları

Slack: Slack bir iş akışı takibi programı. Konu başlıklarına göre kanal açılabilen, ilgili konuyu takip eden herkesin kolayca görüp yanıt verebildiği konuşmaların başlatılabildiği Slack, mail trafiğini ortadan kaldırıyor. Hem iç iletişimi hem de müşterilerle iletişimi kolaylaştıran Slack, mobil uygulamaya da sahip.

Trello: İş akışı ve organizasyon için kullanabilecek bir diğer program da Trello. Trello, kart ve pano sistemi ile çalışıyor. Hem yapılacakları hem de hedeflerinizi listeleyebileceğiniz Trello’da her işe, o işin sorumlusu da kolayca atanabiliyor.

Basecamp: İş takibini online’a taşıyarak telefonları ve e-posta’ları durduran bir proje yönetimi programı da Basecamp. Diğer programlara göre daha sade bir kullanımı olan Basecamp’te yine farklı projeler açılarak ilgili kişileri projeye dahil edilebiliyor.

Not oluşturma ve düzenleme programları

Google Docs: Google’ın doküman uygulaması Google Docs, kısa kısa not alıp paylaşmak için de, uzun ve düzenli dokümanlar oluşturmak için de oldukça ideal. Daha önce oluşturulmuş bir belge üzerinden ayrıntılı biçimde yorum da yapılabildiği için uygulama iş takibini kolaylaştırıp yapılması gereken ek işleri ve revizyonları da belli bir düzene sokuyor. e-Tablo ve sunum da hazırlanabilen Google Docs’ta, form ve anketler ile belli bir konuyu farklı görüşlere açmak da çok kolay. Dilenirse her bir dokümanda, daha önce yapılan değişiklikler ve eski kayıtlar da seçilen kişilere gösterilebiliyor ve yetkilendirilen herkes doküman üzerinde değişiklik yapabiliyor. Bu açıdan Google Docs kolektif çalışmalar için de ideal. 15 GB’lık bir dosya depolama alanı da sunan program, farklı planlarla genişletilebiliyor.

Evernote: Not defteri işlevi sunan Evernote’a Google hesabıyla giriş yapılabiliyor. Ayrı ayrı klasör ve dosya oluşturulabilen, içlerine de dilenen formatta üretilmiş yazılar konabilen Evernote, yazılarla birlikte çizimlere, tablolara ve PDF dokümanlara da açık. Evernote’ta dokümanı görebilen ve değiştirebilen herkes kendi bölüm ve sayfasını yaratabiliyor. Daha detaylı kolektif çalışmalar için Evernote’un premium veya business planlarını satın almak gerekiyor.

Sesli ve görüntülü görüşme programları

Zoom

Son zamanların en popüler görüntülü toplantı aracı olan Zoom, 100 kişinin dahi rahatça bağlanıp HD kalitesinde sesli ve görüntülü görüşme yapmasına olanak tanıyor. Bu popüler bir web konferans aracı, Outlook, iCal ve Gmail ile senkronize çalışıyor ve ekran paylaşımına da müsaade ediyor.

Google Hangouts Meet

Bir Google ürünü olan Hangouts Meet, yüz yüze görüşmeyi kolaylaştıran uygulamalardan. Hem çalışma ekibi hem de müşterilerle kolayca iletişime geçmeyi sağlayan programda görüşmeler basit bir e-posta davetiyle hemen başlatılabiliyor. G Suite ile entegre çalışan programın iOS ve Android uygulamaları da mevcut.

Muhasebe için: Mikro Run, Mikro Jump ve Mikro Fly!

Güçlü girişimler, güçlü ihtiyaçları da beraberinde getiriyor. Zamandan ve mekandan bağımsız, hatasız ve verimli bir iş akışını desteklemesi için finansal operasyonlarınızı her yerden kolayca erişilebilir dijital araçlarla yürütebilirsiniz. İşletmenizin sağlıklı büyümesine yardım edecek Mikro Yazılım programları ile siz de etkili bir gelir ve gider takibi ile müşteri ve tedarikçi yönetimi yapabilir; stok ve deponuzu daima kontrol altında tutabilir, ölçeğinize ve ihtiyacınıza uygun paket ve modüllerle işletmenizi uçtan uca kolayca yönetebilirsiniz.

Size özel Mikro Yazılım ürün ve hizmetlerini inceleyin.

Mikro Yazılım Ürün Seçme Sihirbazı ile yalnızca 2 dakikanızı ayırarak ihtiyacınıza en uygun Mikro Yazılım ürününü belirleyebilirsiniz. Dilerseniz hemen satın alabilir, dilerseniz size özel fiyatlarımız için bizden teklif isteyebilirsiniz.


Şimdi Mikro Yazılım programlarını kiralama modeliyle de kullanabilirsiniz.