Müşterilerine e-Dönüşüm Uzmanlığı Sunuyor | Mikro Yazılım

Bugün farklı sektörlerden farklı büyüklükte şirketler için kurumsal ve ticari iş yazılımları üreten Mikro Yazılım; e-fatura, e-arşiv, e-bordro gibi uygulamalarla kurumların maliyetlerini düşürüp verimliliklerini arttırılmasına çözüm ortanı oluyor. Yaklaşık 30 yıldır farklı sektörlerdeki şirketlere yönelik çözümler sunan Mikro Yazılım, hem ticari yazılım hem de e-Dönüşüm süreçlerinin tümünde, şirket varlıklarının ve hedef kitlesi olan KOBİ'lerin en iyi şekilde yönetilmesine ve sağlıklı büyümelerine yardımcı olmayı hedefliyor. Mikro Yazılım Genel Müdürü Alpaslan Tomuş, "Her ölçekteki işletme için kurumsal ve ticari yazılımlar sağlayan Mikro Yazılım, büyük ve orta ölçekli işletmeler için Kurumsal Kaynak Planlaması (ERP) çözümlerinin yanı sıra; perakende, küçük ve orta ölçekteki işletmeler için, onların ticari yönetimlerini ve muhasebesel ihtiyaçlarını karşılayan kurumsal yazılımlar geliştiriyor. Mikro Yazılım, gelişme süreci içinde; yüksek nitelikli yönetim bilgi sistemleri, perakende satış yönetim sistemleri ve e-fatura, e-defter, e-arşiv, e-bordro, e-mutabakat gibi e-Devlet uygulamaları alanlarında ürettiği markalar ile sektörün öncü yazılım şirketleri arasında yer alıyor." diyor.

Maaliyet Tasarrufu ve Verimlilik Sağlıyor E-fatura uygulamasının, özellikle küresel şirketlerle iş yapmanın önünü açacağını ifade eden Tomuş; bu uygulamanın faturalama süreçlerinde yaşanabilecek hataları minimize ederek, maliyet tasarrufu ve verimlilik artışı sağlaması nedeniyle çok önemli bir konumda olduğunun altını çiziyor. Genel Müdür, e-fatura uygulamasının, firmaların satış ve tedarik zincirinin tasarım ve yönetilmesinde kullanılabilecek en önemli araçlar arasında yer aldığını dile getiriyor. Tomuş, sözlerini şöyle sürdürüyor: "Gelinen noktada Türkiye'de 50 bini aşkın şirket, teknolojideki gelişmelere uyum sağlayarak e-Dönüşüm süreci yaşıyor. E-fatura, e-defter ve e-arşiv uygulamalarını kapsayan e-Dönüşüm sürecinin iş hayatında entegrasyonu sağlama, işlemleri hızlandırma, verimliliği artırma ve denetimi kolaylaştırma gibi etkileri söz konusu. Her sektörden küçük, orta ve büyük ölçekli bir çok firmanın, e-Dönüşüm süreçlerini hızlandırdığı bu dönemde büyüme devam edecektir. Yakın gelecekte tüm firmalar için e-fatura'ya geçiş zorunluluğu gelmesi olası gözüküyor. O nedenle sisteme erken girilerek bir alışkanlık kazanmanın yararlı olduğu görüşündeyiz."

KEP (Kayıtlı Elektronik Posta) ile Evraklar Güvence Altında Büyümek isteyen şirketlere ve KOBİ'lere yenilikçi, esnek, modüler ve katma değerli çözümler sağladıklarını dile getiren Tomuş; Mikro Yazılım ın Türkiye'nin en büyük ikinci e-fatura Entegratörü şirketi olduğunu aktarıyor. "Müşterilerimize bu alanda uygun maliyetli, esnek ve herhangi bir ara entegrasyona gerek bırakmadan, doğrudan kendilerinin kullandıkları Mikro Yazılım ticari yazılımları üzerinden farklı ve kolay kullanımlı bir deneyim sunuyoruz. Aynı zamanda, Türkiye'deki 8 KEP (Kayıtlı Elektronik Posta) tedarikçi firmasından biriyiz." diyen Genel Müdür; KEP'in, kurumların yazışmalarının hukuki delil sıfatıyla değerlendirilmesine olanak veren, gönderici ve alıcının gerçek kişi olduklarını kanıtlayan bir altyapı olduğunu açıklıyor. Tomuş, sözlerini şöyle sürdürüyor: "Bu hizmetimizi kullanan müşterilerimizin gönderdikleri fatura ve bordro gibi değerli evrakların akıbetleri tarafımızdan güvence altına alınıyor. Ayrıca pek çok operasyonel ve hukuki maliyetten de tasarruf etmelerine neden oluyor."

DemoTalebi

İş Ortağımız size uygulamalı Mikro Yazılım programları sunumu yapacak. Programlarımızla tanışarak, işletmenizin ihtiyaçlarını en doğru şekilde karşılayacak ürünü tespit edebilirsiniz.

Bize Ulaşın