30'dan Fazla Sektöre, 50 Farklı Çözüm | Mikro Yazılım

Kurulduğu günden bu yana her sektörden pek çok işletmeyle dirsek temasını sürdüren Mikro Yazılım, 100 binden fazla müşterisinin mutlak memnuniyetini ve onların yıllardır güvendiği iş ortağı olmayı başarmanın büyük gururunu yaşıyor. Türkiye'nin ilk ve öncü kurumsal-ticari iş yazılımları üreticilerinden biri olarak 1988 yılında kurulmuş olan MikroYazılım, şirketlerin, işlerini en üst düzeyde yönetecek ve verimli büyümelerini sağlayacak nitelikte yazılımlar geliştirir. Geliştirilen kapsamlı ve fonksiyonel bu yazılımlar, şirket varlıklarının en iyi şekilde yönetilmesine yardımcı olmayı hedefler. Mikro Yazılım'da üretilen yazılımlar bugüne kadar; otomotivden dağıtıma, inşaattan üretim ve perakendeye kadar her sektördeki iş yapış biçimlerini önemli ölçüde değiştirmiştir. Yaklaşık 30 yılda elde ettiği tecrübe sayesinde bugün Mikro Yazılım, geniş bayi ağını da kapsayan toplam 300'den fazla iş ortağına sahip büyük bir ekosistemdir. Türkiye'nin her noktasında, müşterilerine kesintisiz destek veren MikroYazılım, ürün ve hizmetlerini Türkiye'de ve Türkiye sınırlarının ötesinde toplam 100 bine yakın işletmeyle buluşturmayı başarmıştır. Üstelik Mikro Yazılım Yazılım'ın bilgi birikimi, mühendislik çözümleri ve dinamik yapısı, müşteri odaklı yaklaşımı ile birleşerek, müşteri memnuniyetini %96 gibi önemli bir orana ulaştırmıştır. Mikro Yazılım'ın sunduğu çözümleri genel anlamda 'mevzuatı yakından takip etmeleri, modüler ve geliştirilebilir bir yapıda olmaları ve kolay kullanım özellikleriyle bilinir' diye açıklayan MikroYazılım Genel Müdürü Alpaslan TOMUŞ sorularımızı cevaplandırdı.

MikroYazılım olarak sunduğunuz çözüm ve hizmetleriniz hakkında bilgi verir misiniz?

"Her ölçekteki işletme için kurumsal ve ticari yazılımlar sağlayan MikroYazılım, büyük ve orta ölçekli işletmeler için Kurumsal Kaynak Planlaması (ERP) çözümlerinin yanı sıra; perakende, küçük ve orta ölçekteki işletmeler için, onların ticari yönetimlerini ve muhasebesel ihtiyaçlarını karşılayan kurumsal yazılımlar geliştirir. Mikro Yazılım, gelişme süreci içinde; yüksek nitelikli yönetim bilgi sistemleri, perakende satış yönetim sistemleri ve e-devlet uygulamaları (e-fatura, e-defter, e-arşiv) alanlarında ürettiği markalar ile sektörün öncü yazılım şirketleri arasında yer almıştır. Mikro Yazılım çözümleri 3 Ana Grup Altında Birleşir. 1. Küçük işletmeler için kolay ticari yazılımlar, 2. KOBİ'lere özel ERP, finansal yönetim ve perakende çözümleri 3. Büyük kurumlara özel ERP, üretim takip, finansal yönetim ve perakende çözümleri. Mikro Yazılım'ın sunduğu çözümler genel anlamda; mevzuatı yakından takip etmeleri, modüler ve geliştirilebilir bir yapıda olmaları ve kolay kullanım özellikleriyle bilinir."

Sizi rakiplerinizden ayıran artı özellikleriniz ve sunduklarınızla kurumlara sağladığınız katma değer hakkında neler söylersiniz?

"Mikro Yazılım'ın 30 yıllık geçmişine bakıldığında firmayı rakiplerinden ayıran en temel farkın, müşterilerinin sağlıklı bir şekilde büyümelerini sağlamak olarak görüyoruz. Pek çok müşteri Mikro Yazılım ı daha çok küçükken tercih ediyor. Zaman içerisinde MikroYazılım'ın esnek çözümleri sayesinde ticari faaliyetlerini kontrol atlına alıyor, sağlıklı bir şekilde büyüyorlar. Bu nedenle "MikroYazılım: Büyümek isteyen her şirkete lazım" firmamızın mottosu oldu."

2016 yılınızı değerlendirir misiniz?

"MikroYazılım olarak 2015 yılının ortalarında büyük bir değişim süreci başlatmıştık. Şirketimizin öz kaynaklarına yaptığımız yatırım ve başlattığımız sürdürülebilir değişim süreçlerinin, 2016 yılında da bizi ileriye taşıdığını düşünüyoruz. Mikro Yazılım, 2016 yılında KOBİ'leri büyütmeye yönelik katma değerli çözümlere odaklanarak, e-Devlet uyumlu e-Mikro çözümlerinin portföyünü genişleterek istikrarlı büyüme ivmesini sürdürmüştür."

2017 plan ve projeleriniz hakkında neler söyleyebilirsiniz? Şuana kadar hedeflerinizin neresindesiniz?

"Bir yazılım firmasında geliştirme hiç bitmeyen bir süreç. 2017 yılı 30 yıldır geliştirdiğimiz ürünlerimizin günümüz beklentilerine uygun bir halde güncelleneceği bir yıl olacak. Ayrıca Mikro Yazılım Avantajlar Dünyası adını verdiğimiz, Mikro Yazılım'ı bir yazılım firmasından fazlası haline getiren, müşterilerimizin sağlıklı büyümesine olanak sağlayan ekosistemimizi yeni hizmetlerle geliştiriyor olacağız. 2017'de çeşitlendirecek e-Mikro hizmetleri ile müşterilerimize tek bir noktadan gerek şirketlerini yönetmelerini gerekse e-Dönüşüm'ün bir parçası olmalarını sağlama hedefindeyiz. Ülkemizde ticari yazılım kullanma oranı, maalesef gelişmiş ülkelere oranla çok düşük. Yeni geliştirdiğimiz çözümlerle, hali hazırda Excel dokümanlarında işletmelerini yönetmeye çalışan firmaların sağlıklı bir şekilde yaşamlarını sürdürmelerine, bunun ötesinde işlerini büyütmelerine olanak sağlayan kolay kullanımlı yazılımlar sunmayı planlıyoruz."

DemoTalebi

İş Ortağımız size uygulamalı Mikro Yazılım programları sunumu yapacak. Programlarımızla tanışarak, işletmenizin ihtiyaçlarını en doğru şekilde karşılayacak ürünü tespit edebilirsiniz.

Bize Ulaşın