Entegratör Firmalar Arasında İlk Üçteyiz | Mikro Yazılım

Şu anda sayıları 50'yi aşmış özel entegratör firma arasında ilk 3'te yer alan Mikro Yazılım, e-Dönüşüm pazarının en büyük hizmet sağlayıcılarından biri. Pazarın yüzde 10'luk kısmının e-Dönüşüm hizmetlerinde Mikro Yazılım'ı tercih ettiğini belirten şirketin genel müdür yardımcısı Alpaslan Tomuş, "Büyük ve orta ölçekli şirketlerin yanı sıra, daha küçük ölçekli şirketler için de çözüm sunuyoruz" diyor. Türkiye'nin ilk kurumsal-ticari iş yazılımları görüyoruz, e-tatura geçtiğimiz süre zarfında zaman ve işgücü üreticilerinden biri olarak Mikro Yazılım, şirketlerin, maliyetleri açısından firmalara önemli kazanımlar sağladı, işlerini en üst düzeyde yönetecek ve verimli Yasal mevzuata gö^e, e-fatura mükelleflerinin 1 Eylül 2013 büyümelerini sağlayacak nitelikte yazılımlar geliştiriyor. tarihine kadar e-fatura sistemine dahil olmak için GİB'e Geliştirilen kapsamlı ve fonksiyonel yazılımlar, şirket başvurması gereken mükelleflerin sayısı yaklaşık 30 bindi, varlıklarının en iyi şekilde yönetilmesine yardımcı olmayı Ancak e-fatura'ya başvuru süresinin dolmasına 25 gün kala hedefliyor. Mikro Yaztlım'da üretilen yazılımlar bugüne GİB tarafından yapılan açıklamada, 25 bin firmanın henüz kadar; otomotivden dağıtıma, inşaattan üretim ve başvuruda bulunmadığı belirtiliyordu, perakendeye kadar her sektördeki iş yapış biçimlerini Bu yüzden 31 Aralıkta tüm firmaların e-fatura'ya geçişe önemli ölçüde değiştirmiş durumda.

30 yıllık bilgi birikimi ve zorlanması sert bir müdahale olarak algılanacaktı. Böylece, deneyimi sayesinde şirket bugün, geniş bayi zorunlu geçiş tarihi 1 Nisan 2014'e esnetilerek ağını da kapsayan toplam 300'den fazla iş «hb • ¦ mükelleflere, kademeli geçiş olanağı tanındı, ortağına sahip. Türkiye'nin her noktasında, I I I I ICI 1*1 Bu işlem piyasayı büyük ölçüde rahatlattı, müşterilerine kesintisiz destek veren şirket, v A 7 I I ı */ı Peki 2e,inen nokta nedir? ürün ve hizmetlerini Türkiye'de ve Türkiye Türkiye'de 50 bini aşkın şirket, sınırlarının ötesinde toplam 105 bine yakın işletmeyle teknolojideki gelişmelere uyum sağlayarak bir dönüşüm süreci buluşturdu. yaşıyor, e-fatura, e-defter ve e-arşiv uygulamalarını kapsayan Hedef kitlelerinin KOBİ'ler olduğunu belirten Mikro Yazılım e-dönüşüm sürecinin iş hayatında entegrasyonu sağlama, Genel Müdür Yardımcısı Alpaslan Tomuş, "KOBİ'lere yönelik işlemleri hızlandırma, verimliliği artırma ve denetimi olarak geliştirdiğimiz 'Mikro Yazılım Avantajlar Dünyası' kolaylaştırma gibi etkileri söz konusu.

Kamu ve özel sektör konsepti ile birlikte, bir yazılım firmasından da öte arasında karşılıklı bir fayda mekanizmasının oluştuğuna tanık konumlanarak, büyümek isteyen şirketlerin yanında yer oluyoruz. Kamunun e-dönüşüm çerçevesinde uygulanan alıyoruz. Bu korısept KOBİ'lerin büyümesini sağlayacak politikalar ile kurumlarda gerçekleşen e- dönüşüm sürecinin nitelikte her türlü fırsat, işbirliği ve avantajı kapsamakta" diyor. bütünleştirmesi, günümüzde verimlik artışının temelini Tomuş sorularımızı ise şöyle yanıtlıyor... meydana getirmekte. Kamunun e-dönüşüm süreçleri, seviye e- Fatura'nın Türkiye'deki gelişimi konusunda bir ve kapsamda artış eğilimi göstermekte. Mevcutta e-fatura , değerlendirmede bulunur musunuz? e-defter ve e-arşiv ile devam eden e-dönüşüm süreci, e-İrsaliye e-Fatura sistemi, Gelir İdaresi Başkanlığının (GİB) Vergi gibi uygulamalar ile sürecek. Ayrıca İlk olarak 01.01.2016 Usu/ Kanunu Genel Tebliği ile tam olarak zorunlu hale getirileli tarihînde uygulamaya başlanılması planlanan ihracat e-Fatura yaklaşık 3 yıl oldu. Başta yaşanan sancılı bir sürecin ardından, uygulaması, teknik altyapının yetişmemesi sebebiyle şu an zihinlerdeki soru işaretlerinin dağılmaya başladığını 01.01.2017 tarihine ertelenmişti.

Yeni yıl itibariyle bu 10 fl-ttnraanrate! ARAİtk 2016 "ENTEGRATÖR F RMALAR ARASINDA İLK ÜÇTEYİZ" Şu anda sayıları 50'yi aşmış özel entegratör firma arasında ilk 3'te yer alan Mikro Yazılım, e-Dönüşüm pazarının en büyük hizmet sağlayıcılarından biri. Pazarın yüzde 10'luk kısmının e-Dönüşüm hizmetlerinde Mikro Yazılım'ı tercih ettiğini belirten şirketin genel müdür yardımcısı Alpaslan Tomuş, "Büyük ve orta ölçekli şirketlerin yanı sıra, daha küçük ölçekli şirketler için de çözüm sunuyoruz" diyor. Türkiye'nin ilk kurumsal-ticari iş yazılımları üreticilerinden biri olarak Mikro Yazılım, şirketlerin, işlerini en üst düzeyde yönetecek ve verimli büyümelerini sağlayacak nitelikte yazılımlar geliştiriyor. Geliştirilen kapsamlı ve fonksiyonel yazılımlar, şirket varlıklarının en iyi şekilde yönetilmesine yardımcı olmayı hedefliyor. Mikro Yaztlım'da üretilen yazılımlar bugüne kadar; otomotivden dağıtıma, inşaattan üretim ve perakendeye kadar her sektördeki iş yapış biçimlerini önemli ölçüde değiştirmiş durumda. 30 yıllık bilgi birikimi ve deneyimi sayesinde şirket bugün, geniş bayi ağını da kapsayan toplam 300'den fazla iş ortağına sahip.

Türkiye'nin her noktasında, müşterilerine kesintisiz destek veren şirket, ürün ve hizmetlerini Türkiye'de ve Türkiye sınırlarının ötesinde toplam 105 bine yakın işletmeyle buluşturdu. Hedef kitlelerinin KOBİ'ler olduğunu belirten Mikro Yazılım Genel Müdür Yardımcısı Alpaslan Tomuş, "KOBİ'lere yönelik olarak geliştirdiğimiz 'Mikro Yazılım Avantajlar Dünyası' konsepti ile birlikte, bir yazılım firmasından da öte konumlanarak, büyümek isteyen şirketlerin yanında yer alıyoruz. Bu korısept KOBİ'lerin büyümesini sağlayacak nitelikte her türlü fırsat, işbirliği ve avantajı kapsamakta" diyor. Tomuş soruları mızı ise şöyle yanıtlıyor... e- Fatura'nın Türkiye'deki gelişimi konusunda bir değerlendirmede bulunur musunuz? e-Fatura sistemi, Gelir İdaresi Başkanlığının (GİB) Vergi Usu/ Kanunu Genel Tebliği ile tam olarak zorunlu hale getirileli yaklaşık 3 yıl oldu. Başta yaşanan sancılı bir sürecin ardından, şu an zihinlerdeki soru işaretlerinin dağılmaya başladığını miKra YAZILIM görüyoruz, e-fatura geçtiğimiz süre zarfında zaman ve işgücü maliyetleri açısından firmalara önemli kazanımlar sağladı. Yasal mevzuata gö^e, e-fatura mükelleflerinin 1 Eylül 2013 tarihine kadar e-fatura sistemine dahil olmak için GİB'e başvurması gereken mükelleflerin sayısı yaklaşık 30 bindi.

Ancak e-fatura'ya başvuru süresinin dolmasına 25 gün kala GİB tarafından yapılan açıklamada, 25 bin firmanın henüz başvuruda bulunmadığı belirtiliyordu. Bu yüzden 31 Aralıkta tüm firmaların e-fatura'ya geçişe zorlanması sert bir müdahale olarak algılanacaktı. Böylece, zorunlu geçiş tarihi 1 Nisan 2014'e esnetilerek mükelleflere, kademeli geçiş olanağı tanındı. Bu işlem piyasayı büyük ölçüde rahatlattı. Peki gelinen nokta nedir? Türkiye'de 50 bini aşkın şirket, teknolojideki gelişmelere uyum sağlayarak bir dönüşüm süreci yaşıyor, e-fatura, e-defter ve e-arşiv uygulamalarını kapsayan e-dönüşüm sürecinin iş hayatında entegrasyonu sağlama, işlemleri hızlandırma, verimliliği artırma ve denetimi kolaylaştırma gibi etkileri söz konusu. Kamu ve özel sektör arasında karşılıklı bir fayda mekanizmasının oluştuğuna tanık oluyoruz. Kamunun e-dönüşüm çerçevesinde uygulanan politikalar ile kurumlarda gerçekleşen e- dönüşüm sürecinin bütünleştirmesi, günümüzde verimlik artışının temelini meydana getirmekte. Kamunun e-dönüşüm süreçleri, seviye ve kapsamda artış eğilimi göstermekte. Mevcutta e-fatura , e-defter ve e-arşiv ile devam eden e-dönüşüm süreci, e-İrsaliye gibi uygulamalar ite sürecek. Ayrıca İlk olarak 01.01.2016 tarihînde uygulamaya başlanılması planlanan ihracat e-Fatura uygulaması, teknik altyapının yetişmemesi sebebiyle 01.01.2017 tarihine ertelenmişti.

ELEKTRONİK FATURA DÖNEMİNE ÖZEL DERGİ DÖNÜŞÜM HIZLANACAK

Türkiye'de e-dönüşüm kapsamında sadece e-fatura kullanan şirket sayısı 53 bine yaklaştı. 1 Ocak 2017'ta ise sektörde yeni bir dönem başlıyor. 10 milyon TL üzeri ciro yapanların da katılmasıyla e-faturada büyüme hızlanacak. Uzmanlar, yeni uygulamayla birlikte, önümüzdeki 2 yılda o e-faturaya geçen şirket sayının rekabetin artmasını I DÖNÜŞÜM HIZLANACAK Türkiye'de e-dönüşüm kapsamında sadece e-fatura kullanan şirket sayısı 53 bine yaklaştı. 1 Ocak 2017'ta ise sektörde yeni bir dönem başlıyor. 10 milyon TL üzeri ciro yapanların da katılmasıyla e-faturada büyüme hızlanacak. Uzmanlar, yeni uygulamayla birlikte, önümüzdeki 2 yılda e-faturaya geçen şirket sayının 100 bine ulaşmasını, rekabetin artmasını bekliyor.

DemoTalebi

İş Ortağımız size uygulamalı Mikro Yazılım programları sunumu yapacak. Programlarımızla tanışarak, işletmenizin ihtiyaçlarını en doğru şekilde karşılayacak ürünü tespit edebilirsiniz.

Bize Ulaşın