Büyümek isteyen her şirkete lazım. - Hürriyet Gazetesi

Hürriyet Gazetesi

Büyümek isteyen her şirkete lazım Türkiye'nin önde gelen yazılım üreticilerinden Mikro Yazılım, "Büyümek isteyen her şirkete lazım" diyerek her ölçekten kuruma ticari yazılımlar sağlıyor. Mikro Yazılım Genel Müdürü Alpaslan Tomuş, firmanın çalışmalarını anlattı.

Mikro Yazılım'ın kuruluşundan bugüne gelişim aşamalarını özetler misiniz?
Türkiye'de yerli kurumsal yazılımların yeni yeni konuşulduğu bir dönemde; 1988 yılında kurulan Mikro Yazılım, o günden bu yana geniş ürün yelpazesi ve geniş müşteri portföyüyle kurumsal ticari yazılım alanında ülkemizin en hızlı büyüyen şirketlerinden bir tanesi olmayı başardı. Mikro Yazılım tarafından geliştirilen kapsamlı ve fonksiyonel yazılımlar, şirket varlıklarının en iyi şekilde yönetilmesine yardımcı olmayı hedefliyor. Mikro Yazılım'da üretilen yazılımlar bugüne kadar; otomotivden dağıtıma, inşaattan üretim ve perakendeye kadar her sektördeki iş yapış biçimlerini önemli ölçüde değiştirmeyi başaran ürünler olarak ön plana çıktı. Ürün ve hizmetlerini 105 bin'i aşkın işletmeyle buluşturmayı başaran Mikro Yazılım'ın bilgi birikimi, mühendislik çözümleri ve dinamik yapısı, müşteri odaklı yaklaşımı ile birleşerek, her 10 kullanıcıdan 9'unun memnun olduğu yüksek bir müşteri memnuniyet seviyesine ulaşmıştır. 2013 yılında Özel Entegratör olarak da hizmet vermeye başlayan Mikro Yazılım, bugün Türkiye'nin en büyük e-Dönüşüm hizmet sağlayıcılarından birisidir. 

Her şirkete uygun ticari yazılımlar yapıyorsunuz, örnekler verebilir misiniz?
30 yıllık bilgi birikimini arkasına alarak 2018 yılında yeni ürün gamının lansmanını yapan Mikro Yazılım, yeni geliştirdiği ürünlerle firmaların şu anki ve gelecekteki ihtiyaçlarına tam uyumlu programlar sunmaktadır. Mikro Yazılım'ın Yeni Ürün Gamı; Mikro Run, Mikro Jump ve Mikro Fly, Mikro Run ile koş, Mikro Jump ile sıçra, Mikro Fly ile uç! olarak sıralanmaktadır. Başlıklarıyla şöyle aktarayım: Esnaf, serbest meslek sahibi ve küçük işletmelere Mikro Yazılım'dan Mikro Run. Büyümek için Koş! Siz de büyümek için koşuyorsanız, kolay kullanımı, yalın menüleri hazır gelen fatura tasarımları ile Mikro Run en büyük yardımcınız olacak. Üstelik bir bakışta tek ekrandan şirketinizin anlık durumunu da görüp, iş işten geçmeden harekete geçebileceksiniz. Her sektöre adapte olabilen Mikro Run sayesinde kullanmayacağınız özellikler için para ödeme devri de sona eriyor. Üstelik Mikro Run'ı isterseniz kiralayabilir, isterseniz satın alabilirsiniz. Kontrollü büyümek isteyen her KOBİ'ye Mikro Jump lazım! Mikro Jump ile hangi sektörde olursanız olun tüm süreçlerinizi tek bir program ile uçtan uca yönetebilirsiniz. Üstelik siz işlerinizi büyütürken ticari yazılımınız da sizinle birlikte büyür. Mikro Fly ile verimliliğinizi ve karlılığınızı artırın. İş süreçlerini verimli ve karlı bir şekilde yönetmek, zamandan ve maliyetten tasarruf etmek, analizler ve veriler ışığında doğru kararlar alıp rekabette öne çıkmak, en büyük olmak istiyorsanız Mikro Fly tam size göre. E-Devlet uygulamalarının tek bir çatı altında entegre edilebildiği Mikro Fly'da Mikro Asistan Güncelleme Hizmeti ile de mevzuat değişikliklerine kolayca adapte olursunuz. Mikro Yazılım - Büyümek isteyen her şirkete lazım. MikroX - Yeni kurulan işletmelerin ilk ihtiyacı. Mikro Yazılım'ın bulut ürünü MikroX, yeni kurulan küçük işletmeler için konumlandırılmış, bulut tabanlı, son derece kolay kullanımlı ve arayüzlü ön muhasebe programıdır.

KOBI'lerin e-dönüşüm partneri olarak önemli bir misyona sahipsiniz. Bu konudaki çalışmalarınızdan bahseder misiniz?
30 yıllık geçmişimize baktığımızda bizi rakiplerimizden ayrıştıran en temel farkın, müşterilerimizin sağlıklı bir şekilde büyümelerini sağlamak olarak görüyoruz. Pek çok müşterimiz daha küçükken bizi tercih ediyor. Zaman içerisinde esnek çözümlerimiz sayesinde ticari faaliyetlerini kontrol altına alıyor, sağlıklı şekilde büyüyorlar. Bu noktadan hareketle de 'Mikro Yazılım: Büyümek isteyen her şirkete lazım' diyoruz. Özetle büyümek isteyen şirketlere ve KOBİ'lere yenilikçi, esnek, modüler ve katma değerli çözümler sağlıyoruz.

DemoTalebi

İş Ortağımız size uygulamalı Mikro Yazılım programları sunumu yapacak. Programlarımızla tanışarak, işletmenizin ihtiyaçlarını en doğru şekilde karşılayacak ürünü tespit edebilirsiniz.

Bize Ulaşın