E-Mikro - E-Dönüşüm uzmanı o! - Hizmetix Dergisi

Hizmetix Dergisi

Mikro Yazılım Genel Müdürü Alpaslan Tomuş: "E-Devlet uyumlu tüm e-Dönüşüm hizmetlerimizi e-Mikro markası altında topladık. KOBİ'lerin sağlıklı büyümesine katkıda bulunup rekabette ellerini güçlendiriyoruz."

Türkiye'nin önde gelen köklü kurumsal ve ticari yazılım şirketlerinden biri Mikro Yazılını. Hem ticari yazılım hem de E-Devlet uyumlu E-Dönüşüm süreçlerinin tümünde KOBİ'lerin sağlıklı büyümesine yardımcı bir partner konumunda. Mikro Yazılım Genel Müdürü Alpaslan Tomuş ile E-Dönüşüm'ü konuştuk. E-Dönüşüm (E-Defter, E-Fatura, E-Arşiv) İle ilgili yazılım çalışmalarınızdan bahseder misiniz?
2013'te özel entegratör olduk. Bugün Türkiye'nin 2. büyük özel entegratörüyüz. Dijital dönüşümün önemli bir parçası olarak e-Devlet uyumlu ve diğer e-Dönüşüm hizmetlerini e-Mikro markası altında topladık. Müşterilerimiz, www.emikro. com.tr üzerinden e-Devlet uyumlu hizmetlerimizi kullanabiliyor. Bu alanda müşterilerimize uygun maliyetli, farklı bir deneyim sunuyoruz. Kullanıcılarımız, tüm hizmetlerden ortak para birimi My E-Kontör kullanarak yararlanabiliyor. e-Mikro hizmetlerimiz, kullanıcılarımıza pek çok operasyonel ve legal maliyetten tasarruf ettirdiği gibi, işlemlerini en hızlı ve güvenli şekilde gerçekleştirmelerini de sağlıyor.
e-Mikro hizmetleri neler?
e-Fatura, e-Arşiv, e-Defter, e-Bordro, e-Mutabakat, Mikro KEP, e-İrsaliye, e-Müstahsil Makbuzu, e-Serbest Meslek Makbuzu
E-Dönüşüm yazılımlarınız, firmalara ve ülke ekonomisine ne tür faydalar sağlıyor? KOBİ'lerin sağlıklı büyümesine katkıda bulunuyoruz, ulusal ve uluslararası rekabette ellerini güçlendiriyoruz. Şu an Türkiye'de 75 bini aşkın şirket, teknolojideki gelişmelere uyum sağlayarak bir dönüşüm süreci yaşıyor. E-Dönüşüm sürecinin iş hayatında entegrasyonu sağlama, işlemleri hızlandırma, verimliliği artırma, denetimi kolaylaştırma, kâğıt, işçilik, postalama ve depolama maliyetlerini azaltma, iş gücü ve zaman tasarrufu sağlama gibi etkileri söz konusu. GELİŞEN TEKNOLOJİLER ŞİRKETLERİ DAHA VERİMLİ KILIYOR Hangi şirketlerin E-Dönüşüm sürecine başlaması gerekiyor? E-Dönüşüm sürecinde şirketlerin dikkat etmesi gereken noktalar neler? Firma e-Fatura zorunluluk kriterlerine uymuyorsa, geçmesine gerek yok sanılmaktadır. Halbuki e-Fatura'ya geçiş zorunluluğu olmayan şirketler de e-fatura ve e-arşiv sistemine geçiş yapabilir. Türkiye dijitalleşiyor, gelişen teknolojiler şirketleri daha verimli kılıyor. Fatura maliyetlerinizi düşürmek, işinizi dijitalleştirmekte ve son ana kalıp aksaklıklar yaşamamak için e-Fatura'ya geçiş yapmak, firmanın büyümesi ve teknolojiyle paralel gitmesi açısından aslında çok önem taşımaktadır. Ayrıca firmalar, bu sayede gönderme, saklama ve çalışan masraflarından tasarruf edebilirler. Firmalara, e-Dönüşüm süreçlerinde; herhangi bir entegrasyona gerek kalmadan kendi kullandıkları kurumsal ve ticari yazılım içerisinden süreçleri yönetmelerini sağlayan Mikro Yazılım gibi firmaları seçmelerini tavsiye ederiz. Türkiye'nin e-Dönüşüm sürecini nasıl görüyorsunuz? Hızla gelişiyor. Teknolojiye oldukça yatkın ve talepkâr bir ülke olarak, yeni stratejiler ve yeni uygulamalardan maksimum yarar ve kazanç elde etmeyi hedefliyoruz. Elbette e-Dönüşüm süreçlerinin hızlanması ve yaygınlaşması, Türkiye'deki kurumsal ve ticari yazılım pazarının gelişmesiyle bire bir doğru orantılı. Hızlı bir dönüşüm, kurumsal ve ticari yazılım pazarının da hızlı büyümesine bağlı. Ülkemizdeki kurumsal ve ticari yazılım kullanma oranlarının artması, e-Dönüşüm süreçlerini hızlandıracak en önemli etken.

DemoTalebi

İş Ortağımız size uygulamalı Mikro Yazılım programları sunumu yapacak. Programlarımızla tanışarak, işletmenizin ihtiyaçlarını en doğru şekilde karşılayacak ürünü tespit edebilirsiniz.

Bize Ulaşın