KOBİ'lerde Dijitalleşme | Mikro Yazılım

UZMAN GÖRÜŞÜ

Mikro Yazılım Genel Müdür Yardımcısı Alpaslan Tomuş "Sağlıklı büyüme için dijitalleşme şart"

Mikro Yazılım yaklaşık 30 yıldır kurumsal ve ticari yazılım üretiyor. Sunduğu çözümlerin çeşitliliğine baktığımızda her boyut ve sektörden ticari işletmenin ihtiyaçlarına yanıt veren esnek ve modüler çözümleri mevcut. Asıl odaklandıkları segment ise KOBİ'ler.

Tomuş, dijitalleşmenin KOBİ'ler için önemini şöyle açıklıyor: "Türkiye'de 1,7 milyon aktif şirket var. Bu şirketlerden yıllık cirosu 10 milyon TL'nin üzerinde olan şirket sayısı sadece 60 bin. Çalışan sayısı anlamında baktığımızda ise 10 çalışandan fazla istihdam edem şirket sayısı 100 bin.

1,7 milyon şirketin yalnızca 400 bini ticari yazılım kullanıyor. Yani şirketlerin %76'sı günlük süreçlerini sistemli bir şekilde takip etmiyor. KOBİ'lerin ticari faaliyetleri kayıt altına alması, sağlıklı bir şekilde operasyonlarını yürütmesi ve nihayetinde işletmelerini sağlıklı bir şekilde büyütmeleri için mutlaka dijitalleşmeleri gerekiyor."

KOBİ'LER İÇİN E-DÖNÜŞÜM KAÇINILMAZ

Mikro Yazılım olarak, biz e-dönüşüm çözümlerimizi e-Mikro adıyla markalaştırdık. Şu an Türkiye'nin en büyük ikinci e-fatura entegratör şirketiyiz. Müşterilerimize bu alanda uygun maliyetli, farklı bir deneyim sunuyoruz.

Aynı zamanda Türkiye'deki sekiz kayıtlı e-posta hizmeti sağlayan şirket arasındayız. Kayıtlı e-posta, kurumların yazışmalarının hukuki delil niteliğiyle değerlendirilmesine olanak veren, gönderici ve alıcının gerçek kişi olduklarını kanıtlayan bir altyapıdır. Mikro Yazılım, bu konuda hizmet veren tek kurumsal yazılım firmasıdır. Bu hizmetimizi kullanan müşterilerimizin gönderdikleri fatura, bordro vb. değerli evrakların akıbetleri Mikro Yazılım tarafından güvence altına alınıyor. Ayrıca pek çok operasyonel ve legal maliyetten de tasarruf etmelerine neden oluyor. Bu hizmet, sunduğumuz yazılımlar içerisinden yapıldığından, müşterilerimize inanılmaz konforlu ve güvenli bir ortam sunuyor.

Mikro Yazılım, e-fatura, e-defter saklama, e-arşiv hizmetlerini tek çatı altında topladığı e-Mikro markası ile, işletmelere ilgili mevzuat gereği uygulamak zorunda oldukları veya gönüllü olarak kullanmak istedikleri e-fatura, e-arşiv, e-defter, entegratörlük ve Kayıt Saklama Gereksinimleri ve KEP (Kayıtlı Elektronik Posta) hizmetlerinin uygulamalarının vergi mevzuatına ve teknik gerekliliklere uygun implementasyon süreçlerinde hizmet veriyor. Büyük ölçekli şirketlerin yanı sıra, KOBİ'ler için de geliştirdiğimiz My-E kontör uygulamasıyla da, firmanın e-Mikro sitesinden doğrudan kontör satın alarak bu hizmetlerden kolaylıkla yararlanmasını sağlıyoruz.

Tüm e-dönüşüm hizmetlerimizde kullanılan ortak para birimimiz My E-Kontör şirketleri tüm süreçler için ayrı ayrı uğraşmalarını gerektiren operasyonel yükten kurtarmakta. Ekonomik koşullarda sunduğumuz My E-Kontör şirketlerin kullandığı kadar ödediği bir sistem getirip kendilerine önemli ölçüde esneklik kazandırıyor.

DemoTalebi

İş Ortağımız size uygulamalı Mikro Yazılım programları sunumu yapacak. Programlarımızla tanışarak, işletmenizin ihtiyaçlarını en doğru şekilde karşılayacak ürünü tespit edebilirsiniz.

Bize Ulaşın