Mikro Drive ile Verileriniz Güvende - BT Haber

Mikro Drive ile verileriniz güvende!


Kurumsal ve ticari yazılım sektörünün önde gelen firmalarından Mikro Yazılım, yeni ürünü Mikro Drive ile şirketlerin verilerini bulut ortamında kolayca yedekleyerek kullanıcılara güvende iş yapmanın konforunu sağlıyor. Mikro Drive, özellikle, Mikro Yazılım programlarını kullanan işletmelerin karşılaştıkları disk arızaları ve siber saldırılar gibi nedenlerden dolayı oluşan veri kayıplarının önüne geçmek üzere geliştirildi. Mikro Yazılım programlan kullanan şirketler, Mikro Drive ile şirket verilerini otomatik olarak bulut ortamında kolayca yedekleyebilecek, yedeklerini görüntüleyebilecek, yedeklerini hızlı şekilde geri yükleyebilecek ve böylece güvende iş yapmanın konforunu yaşayacaklar. Şirketler, Mikro Drive'ın özel Dosya Yedekleme seçeneği sayesinde; Mikro Yazılım kullanıcısı olsalar da olmasalar da elektronik ortamdaki dosyalarını otomatik olarak yedekleyebilme olanağına sahip olacaklar. Mikro Drive'da dosya yedeklendiğinde veri dosyasının boyutu ciddi oranda düşmekte ve ihtiyaç duyulan alan azalarak yedek dosyanın bulut ortamına yüklenmesi hızlanmakta. Mikro Yazılım yetkililerinin verdiği bilgilere göre, Mikro Drive yedekleme işlemini planlanan zamanda yapabilir. Gün içerisinde önemli işlemlerin yapıldığı durumlarda yedekleme için planlanan zamana kadar beklemek yerine çok hızlı çalışan fark yedeği yöntemi ile işlemlerin yapıldığı zaman aralıkları için fark yedeği alınabilir. Yedekleme işlemleri arka planda yapıldığından bilgisayarın çalışmasına engel olmaz ve yavaşlatmaz.

Mikro Drive, veri dosyaları haricindeki pdf, xls, txt ve jpg uzantılı dosyalarda değişiklik olmadığı sürece tekrar tekrar dosyayı yedeklemez ve bu sayede de yedekleme alanı daha verimli bir şekilde kullanılmış olur. Güvenlik için, internete yüklenecek her dosya Mikro Drive ile önce şifrelenir sonra parçalara ayrılır.

Tüm verileri şifreleri, saklayan, yetkilendiren, yedekleyen ve organize eden Mikro Dirve, Mikro Yazılım programları içerisindeki verileri otomatik olarak yedekliyor, yedeklenen bilgileri görüntüleyebilir ve yedekleri geri yükleyebilir. Veri yedeklerine ve dokuman dosyalarına istenilen her yerden (Web, İOS, Android) erişme olanağı sunan Mikro Drive içindeki dosyalar, e-posta ya da Whatsapp gibi uygulamalar üzerinden hızlı bir şekilde paylaşılabilir. Yedekleme işlemlerini otomatik olarak belirlenen tarih ve saatte buluta alınmasını isteyen tüm şirketlerin kullanabileceği Mikro Drive. ayrıca herhangi bir BT çalışanı olmayan, verilerinin yedekleri için bir kişiye bağımlı olmadan otomatik yapılmasını isteyen işletmeler için de çözüm sunuyor.


Mikro Yazılım ile kiralama dönemi

 

Mikro Yazılım, her ölçekte firmanın dijitalleşme sürecine başlamalarını kolaylaştırmak ve sağlıklı büyümelerine katkı amacıyla yazılım sektöründe kiralama dönemini başlattı. Mikro Yazılım, firmaların sağlıklı büyümelerini ve işlerini verimli yönetmelerini sağlayan kurumsal ve ticari yazılım programlarını kendi başlarına olduğu gibi e-Dönüşüm ürünleri dahil paketler de oluşturarak, bundan böyle satın alma modelinin yanı sıra kiralama modeli ile de kullanıcılarının hizmetine sunuyor. Mikro Yazılım; esnaf, serbest meslek sahibi ve küçük işletmelere yönelik geliştirdiği Mikro Run, KOBİ'lerin işlerini sağlıklı büyütmelerini sağlayan Mikro Jump ve ağırlıklı olarak 50 çalışanın üzerinde istihdamla, çok lokasyonlu firmaların tercih ettiği yeni nesil ERP ürünü Mikro Fly'ı satın alma seçeneğinin yanı sıra kiralama modelini de pazara sundu. Mikro Yazılım; Mikro Run ve Mikro Jump programlarını giriş ve uzman seviyesinde e-Dönüşüm paketleri ile de birleştirdi. Böylece, firmaların uçtan uca dijital dönüşüm ve e-Dönüşüm süreçlerini kolaylaşmış oluyor. Bu şekilde; kurumsal ve ticari yazılım sahibi olmak isteyen bir firma; seçeceği e-Dönüşüm paketine de kiralama modeline sahip olabilecek. Mikro Yazılım Genel Müdürü Alpaslan Tomuş, "Hem ticari yazılım hem e-dönüşüm tarafında hazırladığımız ve kiralama modeli ile firmalara sunduğumuz paketlerle, firmalara uçtan uca sağlıklı büyümelerini sağlayacak bir fırsat sunmuş oluyoruz. Dönüşüme geçip e-fatura kullanan firmaların sayısı her yıl artarken, biz de bu süreci kiralama modeli Be hızlandırmak istedik. Böylelikle KOBİ'lerin. daha rahat bir modelle işlerini sağlıklı büyütmelerine olanak tanıyacağız" dedi.

DemoTalebi

İş Ortağımız size uygulamalı Mikro Yazılım programları sunumu yapacak. Programlarımızla tanışarak, işletmenizin ihtiyaçlarını en doğru şekilde karşılayacak ürünü tespit edebilirsiniz.

Bize Ulaşın