Mikro Drive İle Veriler Tamamen Güvende - Digital Trend

Mikro Drive İle Veriler Tamamen Güvende 

Mikro Yazılının yeni ürünü Mikro Drive ile veriler bulut ortamında kolayca yedeklenilebilecek ve güvende iş yapmanın konforu yaşanabilecek.

Kurumsal ve ticari yazılım sektörünün önde gelen köklü firmalarından Mikro Yazılım, yeni ürünü Mikro Drive ile şirketlerin verilerini bulut ortamında kolayca yedekleyerek kullanıcılara güvende iş yapmanın konforunu sağlıyor. Mikro Yazılım Genel Müdürü Alpaslan Tomuş, "Mikro Drive, özellikle, Mikro Yazılım programlarını kullanan işletmelerin karşılaştıkları disk arızaları ve siber saldırılar gibi nedenlerden dolayı oluşan veri kayıplarının önüne geçmek üzere geliştirildi. Mikro Yazılım programları kullanan şirketler, Mikro Drive ile şirket verilerini otomatik olarak bulut ortamında kolayca yedekleyebilecek, yedeklerini görüntüleyebilecek,yedeklerini hızlı şekilde geri yükleyebilecek ve böylece güvende iş yapmanın konforunu yaşayacaklar" diyor. Mikro Drive'ın Dikkat Çeken Özellikleri
Tomuş, Mikro Drive'ın özel 'Dosya Yedekleme' seçeneği sayesinde şirketlerin; Mikro Yazılım kullanıcısı olsalar da olmasalar da, elektronik ortamdaki dosyalarını otomatik olarak yedekleyebilme olanağına sahip olacaklarını aktarıyor. Mikro Drive'da dosya yedeklendiğinde veri dosyasının boyutunun ciddi oranda düştüğünü kaydeden Tomuş, ihtiyaç duyulan alanın azalarak yedek dosyanın bulut ortamına yüklenmesinin hızlandığını açıklıyor. Tomuş, sözlerine şöyle devam ediyor: "Mikro Drive yedekleme işlemini planlanan zamanda yapabilir. Gün içerisinde önemli işlemlerin yapıldığı durumlarda yedekleme için planlanan zamana kadar beklemek yerine çok hızlı çalışan fark yedeği yöntemi ile işlemlerin yapıldığı zaman aralıkları için fark yedeği alınabilir. Yedekleme işlemleri arka planda yapıldığından bilgisayarın çalışmasına engel olmaz ve yavaşlatmaz. Mikro Drive, veri dosyaları haricindeki pdf, xls, txtve jpg uzantılı dosyalarda değişiklik olmadığı sürece tekrar tekrar dosyayı yedeklemez. Bu sayede yedekleme alanı daha verimli bir şekilde kullanılmış olur. Güvenlik için, internete yüklenecek her dosya Mikro Drive ile önce şifrelenir sonra parçalara ayrılır."
Mikro Drive'ı Kimler Kullanabilir?
Mikro Drive'ı, Mikro Yazılım programları içerisindeki Mikro Yazılım Genel Müdürü Alpaslan Tomuş firma verilerini ve firmalarına ait dosyaları yedeklemeyi ve yedekleme işlemlerinin otomatik olarak belirlenen tarih ve saatte buluta alınmasını isteyen tüm şirketler kullanabilir. Ayrıca; herhangi bir BT çalışanı olmayan, verilerinin yedekleri için bir kişiye bağımlı olmadan otomatik yapılmasını isteyen işletmelerin yanı sıra sadece ticari program verileri değil; önemli gördüğü tüm iş verileri ile birlikte toplu olarak yedek alıp tek platformdan yönetmek isteyen işletmeler için de avantajlı bir çözümdür.

DemoTalebi

İş Ortağımız size uygulamalı Mikro Yazılım programları sunumu yapacak. Programlarımızla tanışarak, işletmenizin ihtiyaçlarını en doğru şekilde karşılayacak ürünü tespit edebilirsiniz.

Bize Ulaşın