Yazılımda Kiralama Dönemini Başlattık - Capital

YAZILIMDA KİRALAMA DÖNEMİNİ BAŞLATTIK

Mikro Yazılım, Türkiye'nin öncü kurumsal ticari yazılım şirketlerinden. Kapsamlı ve fonksiyonel yazılım ürünleriyle müşterilerinin varlıklarının en iyi şekilde yönetilmesine yardımcı olmayı hedefliyor. Bu yıl yeni bir alana da adım atıyor. Mikro Yazılım Genel Müdürü Alpaslan Tomuş, bu adımı "Her ölçekte firmanın dijitalleşme sürecini kolaylaştırmak, sağlıklı büyümelerine katkıda bulunmak ve ilk yatırım maliyetlerini düşürüp bütçelerini rahatlatmak amacıyla yazılım sektöründe kiralama dönemini başlattık" sözleriyle açıklıyor.

1988'de kurulan Mikro Yazılım, Türkiye'nin öncü kurumsal ticari yazılım  şirketlerinden. Mikro Yazılım geliştirdiği kapsamlı ve fonksiyonel yazılımlarla şirket varlıklarının en iyi şekilde yönetilmesine yardımcı olmayı hedefliyor. Şirket bu yıl, ticari yazılımlara entegre çalışan farklı işlevlere sahip ürün portföyünü genişletmek ve müşterilerinin işlerini uçtan uca dijital ortamda yönetmelerini sağlayan bir partner olarak konumlanmayı planlıyor. Şirket bu yıl bir de yeniliğe imza attı. Mikro Yazılım Genel Müdürü Alpaslan Tomuş, bu adımı "Her ölçekte firmanın dijitalleşme sürecini kolaylaştırmak, sağlıklı büyümelerine katkıda bulunmak ve ilk yatırım maliyetlerini düşürüp bütçelerini rahatlatmak amacıyla yazılım sektöründe kiralama dönemini başlattık" sözleriyle açıklıyor.

Mikro Yazılım Genel Müdürü Alpaslan Tomuş ile şirketin 2019 yılı ajandasını ve planlarını konuştuk:


Şirket olarak hangi alanda, ne tip çözümler sunuyorsunuz?

1988'de kurulan Mikro Yazılım, o günden bu yana kurumsal ticari yazılım alanında ülkemizin köklü ve öncü şirketlerinden biri. Bu alandaki en geniş ürün yelpazesine ve müşteri portföyüne sahip yazılım şirketlerinden Mikro Yazılım tarafından geliştirilen kapsamlı ve fonksiyonel yazılımlar, şirket varlıklarının en iyi şekilde yönetilmesine yardımcı olmayı hedefliyor. Mikro Yazılım'da üretilen yazılımlar bugüne kadar, otomotivden dağıtıma, inşaattan üretim ve perakendeye kadar her sektördeki iş yapış biçimlerini önemli ölçüde değiştirmeyi başaran ürünler olarak ön plana çıktı. Türkiye'nin her noktasında, sayıları 300'ün üzerinde iş ortağımızla müşterilerimize kesintisiz destek vererek, ürün ve hizmetlerimizi Türkiye'de ve Türkiye sınırlarının ötesinde 105 bini aşkın işletmeyle buluşturmayı başarıyoruz. Bilgi birikimimiz, mühendislik çözümlerimiz ve dinamik yapımız, müşteri odaklı yaklaşımımızla birleşerek, müşteri memnuniyetini önemli bir orana taşıyor.

2019 ve sonrası için planlarınız, projeleriniz nedir?

Geçtiğimiz yıl bizim yeni nesil ürünlerimiz için bir lansman yılı niteliğindeydi. Geleneksel ürün ailesini yeni teknolojiler, zengin bir kullanıcı deneyimi ve elbette 30 yıllık bilgi birikimimizle harmanlayarak Mikro Run, Mikro Jump, Mikro Fly ve Mikro Müşavir ürün ailemizi pazara sunduk. Bunun yanı sıra küçük işletmeler, esnaf ve serbest meslek sahiplerini hedefleyen bulut tabanlı MikroX'in çıkışı da yine geçtiğimiz yıl içerisinde gerçekleşti. Bu yılki planlarımız arasında ticari yazılımlarımıza entegre çalışan farklı işlevlere sahip ürün portföyümüzü genişletmek ve bizi tercih eden firmalara işlerini uçtan uca dijital ortamda yönetmelerini sağlayan bir partner olarak konumlanmak var. Bu kapsamda yılın ilk çeyreğinde bir CRM (Müşteri İlişkileri Yönetimi) ve Mikro DRIVE, veri yedekleme ürününü hızlıca portföyümüze kattık. Programlarımızla tam entegre çalışan CRM ürünümüz ile Mikro Yazılım kullanıcıları müşteri ilişkilerini kontrol altına alıyor ve satış süreçlerini daha etkin yönetebiliyor. Yine programlarımıza entegre çalışan veri yedekleme ürünümüz sayesinde tüm verilerini otomatik olarak güvenli bir şekilde yedekliyor ve her yerden verilerine erişebiliyorlar. 2019 yılın geri kalan kısmında da gündemimizde, Mikro Yazılım'ın geleneksel yaklaşımını takiben öncelikle müşterilerimizin sağlıklı bir şekilde varlıklarını sürdürmeleri, daha sonrasında da sağlıklı bir şekilde büyümelerini sağlayan, kullanıcılarının iş yapışlarını kolaylaştıracak nitelikte geliştirilmiş ürün özellikleri ve tamamlayıcı ürünler gündemimizde olacak. 

HER ÖLÇEKTEKİ FİRMA İÇİN ÇÖZÜM

FARKLI ÜRÜN GAMI Geniş ürün gamımızla her ölçekteki işletmenin uçtan uca dijital dönüşüm ihtiyacına hizmet ediyoruz. Esnaf, serbest meslek sahibi ve küçük işletmelere Mikro Run ürünü sunuyoruz. Aynı şekilde kontrollü büyümek ve rekabette öne çıkmak isteyen KOBİ'ler için Mikro Jump'ı geliştirdik. Şirketler, sektör bağımsız olarak Mikro Jump ile işlerini uçtan uca yönetebiliyor. Mikro Fly ürünümüzle de iş süreçlerini verimli ve karlı bir şekilde yönetmek, zamandan ve maliyetten tasarruf etmek, analizler ve veriler ışığında doğru kararlar alıp rekabette öne çıkmak mümkün. Büyük şirketler, Mikro Fly ile tüm iş süreçlerini tek bir platform üzerinden uçtan uca yönetebiliyor, faaliyet gösterdikleri sektörün ihtiyaçlarına göre kolaylıkla özelleştirebiliyor ve hızlıca canlı kullanıma geçebiliyor.
E-DÖNÜŞÜME ÖZEL MikroX ürünümüz ise yeni işletmelerin ilk ihtiyacı olarak tanımlanan, yeni kurulan küçük işletmeler, esnaf ve serbest meslek sahipleri için konumlandırılmış, bulut tabanlı, son derece kolay kullanımlı ve ara yüzlü bir ön muhasebe programı. MikroX'in e-Fatura entegrasyonu da mevcut. e-Dönüşümün uzmanı e-Mikro ile bu alanda çözüm yaratıyoruz. 2013 yılında özel Entegratör olan Mikro Yazılım, bugün geldiği noktada Türkiye'nin 2. Büyük özel Entegratörü konumunda. Müşterilerimiz, www.emikro. com.tr web sitesi üzerinden Mikro Yazılım'ın e-Devlet uyumlu hizmetlerini kullanabiliyor. Mikro Yazılım kullanıcıları, tüm hizmetlerden ortak para birimi My E-Kontör kullanarak yararlanabiliyor. e-Mikro hizmetleri, Mikro Yazılım kullanıcılarını pek çok operasyonel ve legal maliyetten tasarruf ettirdiği gibi, işlemlerini en hızlı ve güvenli şekilde gerçekleştirmelerini sağlıyor.

KÜÇÜK VE ORTA ÖLÇEKLİ ŞİRKETLERDE PENETRASYON %20'NİN ALTINDA 


TİCARİ YAZILIM KULLANIMI
OECD ve TÜİK verilerine göre Türkiye'de 1,2 milyon şirket 1-10 kişi, 385 bin şirket 10-50 kişi, 33 bin şirket ise 50'den fazla kişi istihdam ediyor. Bu şirketlerde ticari yazılım kullanım penetrasyonu yüzde 20'nin altında. Ekonominin yüzde 75'ini oluşturan KOBİ'lerin ekonomiye katkısını geliştirmek ülkemiz açısından önemli. Bunu sağlamak için ise ticari yazılım okuryazarlığını artırmamız gerekiyor. Bunun önünde 2 önemli engel var: Bilinç eksikliği ve maddi bariyerler.

AYDA 1 TL'YE ÜRÜN Biz de bilinci artırmak için sürekli çaba içindeyiz. Üniversiteler, sivil toplum kuruluşları ve ticaret odaları ile yakın temasta çalışarak bilgilendirme faaliyetleri yapıyoruz. Maddi bariyerleri aşmak için de farklı modeller geliştiriyoruz. Bu konuda geçtiğimiz yıl yeni kurulmuş işletmeler için geliştirdiğimiz MikroX ürünümüzü ayda 1 TL'ye sunmaya başladık. Hedefimiz, ülkemizde defterle şirket yönetme alışkanlığını dijitale taşımak. Bunun yanı sıra yeni seri ürünlerimiz olan Mikro Run, Mikro Jump ve Mikro Fly ile birlikte müşterilerimizin sahip olma maliyetlerini düşürecek kiralama modelini sunduk. Artık işletmeler, daha düşük bedeller ödeyerek işlerini sağlıklı yönetebilecek ve büyümelerini sürdürebilecek.

 

DemoTalebi

İş Ortağımız size uygulamalı Mikro Yazılım programları sunumu yapacak. Programlarımızla tanışarak, işletmenizin ihtiyaçlarını en doğru şekilde karşılayacak ürünü tespit edebilirsiniz.

Bize Ulaşın