MİKRO YAZILIM, KİRALAMA MODELİYLE ŞİRKETLERİN YÜZÜNÜ GÜLDÜRECEK - HİZMETİX

MİKRO YAZILIM, KİRALAMA MODELİYLE ŞİRKETLERİN YÜZÜNÜ GÜLDÜRECEK


Mikro Yazılım Genel Müdürü ve Şirket Ortağı Alpaslan Tomuş, her ölçekte firmanın kiralama modeliyle sahip olabileceği ticari yazılım programlarını, e-Dönüşüm ürünleriyle de paketleyerek yazılım sektöründe yeni bir dönem başlattıklarını söylüyor.

Türkiye'nin önde gelen köklü yazılım şirketlerinden Mikro Yazılını, her ölçekte firmanın dijitalleşme sürecine başlamalarını kolaylaştırmak, sağlıklı büyümelerine katkıda bulunmak ve yüzlerini güldürmek amacıyla yazılım sektöründe kiralama dönemini başlattığını açıkladı. Mikro Yazılım Genel Müdürü Alpaslan Tomuş ile sektörde bir ilk olan yazılım kiralamayı konuştuk.

Yazılım kiralama dönemini neden başlattınız? îlk olan bu uygulamayla ilgili bilgi verebilir misiniz?

OECD ve TUlK verilerine göre Türkiye'de 1,2 milyon firma 1-10 kişi, 385 bin firma 10-50 kişi, 33 bin firma ise 50+ kişi istihdam ediyor. Bu firmalarda ticari yazılım kullanım penetrasyonıı yüzde 20'nin altında. Ekonominin yüzde 75'ini oluşturan küçük işletmelerin ekonomiye katkısını geliştirmek ülkemiz açısından önemli. Bunu sağlamak için ise ticari yazılım okuryazarlığını artırmamız gerekiyor. Bunun önünde iki önemli engel var: Bilinç eksikliği ve maddi bariyerler... Bilinci artırmak için sürekli bir çaba içerisindeyiz. Üniversiteler, sivil toplum kuruluşları ve Ticaret Odaları'yla yakın ilişki kurarak tüm Türkiye'de bilgilendirme çalışmaları yapıyoruz. Maddi bariyerleri aşmak için de farklı modeller geliştiriyoruz. Bu konuda geçtiğimiz sene yeni kurulmuş işletmeler için geliştirdiğimiz MikroX ürünümüzü ayda 1 TL'ye sunmaya başlamıştık. Hedefimiz, ülkemizdeki defterle şirket yönetme alışkanlığını dijitale taşımak. Bunun yanı sıra yeni seri ürünlerimiz olan Mikro Run, Mikro Jump ve Mikro Fly'la birlikte müşterilerimizin sahip olma maliyetlerini düşürecek kiralama modelini sunduk. Artık işletmeler, daha düşük bedellere sağlıklı yönetilebilecek ve büyüyebilecekler.

Mikro Yazılım'ı kısaca sizden dinleyebilir miyiz? 

Mikro Yazılım; Türkiye'de yerli kurumsal yazılımların yeni yeni konuşulduğu bir dönemde, 1988'de kuruldu. Kurumsal ticari yazılımda en geniş ürün yelpazesine ve müşteri portföyüne sahip yazılım şirketlerinden biriyiz. Kapsamlı ve fonksiyonel yazılımlarımız, şirket varlıklarının en iyi şekilde yönetilmesine yardımcı oluyor. Yazılımlarımız, bugüne kadar otomotivden dağıtıma, inşaattan üretim ve perakendeye kadar her sektördeki iş yapış biçimlerini önemli ölçüde değiştirmeyi başaran ürünler olarak ön plana çıktı. Türkiye'nin her noktasında müşterilerimize kesintisiz destek veriyoruz. Ürün ve hizmetlerimizi 105 bini aşkın işletmeyle buluşturmayı başardık

KİRALAMANIN ÖNCÜSÜ OLMAK BİZE BÜYÜK BİR GURUR VERİYOR

Kiralamanın şirketlere faydaları neler peki?

Şirketler, Mikro Yazılım'ııı 30 yıllık tecrübesiyle geliştirilmiş Türkiye'nin en gelişkin ticari yazılımlarına çok uygun maliyetle sahip oluyor. Kontratları sürdükçe ürünün yeni versiyon ve geliştirmelerine ekstra bedel ödemeden sahip olabilecekler. Ayrıca, müşteri memnuniyeti bizim açımızdan her zaman çok önemli Zaten müşteri memnuniyeti çok yüksek bir şirketiz. Kiralama modeli, müşterilerimize kötü bir hizmete mahkûm olmama özgürlüğü sağladığı için bizi de daha sıkı bir disiplin içine sokuyor. Hem müşterimizi özgür kılıyor hem de bizi daha üst kalitede hizmet sunmaya zorluyor. Bir de şöyle bir dıırnm var: Dünyada kiralama modeline doğru ciddi bir dönüşüm gerçekleşiyor. Bizde de bu dönüşüm kaçınılmaz. Kendi sektörümüzde bu konunun öncüsü olmak bize ayrıca gurur veriyor.

FİRMALARIN İLK YATIRIM MALİYETİNİ BÜYÜK ORANDA DÜŞÜRÜYORUZ


Biraz önce belirttiğiniz gibi Türkiye'de küçük ve orta ölçekli firma ve işletmelerin büyük bir çoğunluğu, ya faydalarım tam bilmedikleri ya da maliyet olarak gördükleri için ticari yazılım kullanmıyor. Kiralama yönteminizle faydaların bilinmesini de sağlayacaksınız. Öyle değil mi?


Firmaların çoğu, ticari yazılımı büyük bir maliyet olarak görüyor ve işlerini geleneksel yöntemlerle, kişilere bağlı olarak sürdürmeye devam ediyorlar. Mikro Yazılım olarak kiralama hizmetimizle işletme ve firmaların ilk yatırım maliyetini büyük oranda düşürüyor ve onları rahatlatıyoruz. Bu şekilde çok daha fazla firmanın dijital dönüşümünü tamamlayacağını öngörüyoruz. Mikro Yazılım olarak, portföyümüzde bulunan tüm ürünleri kiralama modeli ile pazara sunduk. Buna ek olarak, e-Dönüşüm süreçlerini de ticari yazılımları ile birlikte almak isteyen şirketler için hem ticari yazılım hem de e-Dönüşüm tarafında hazırladığımız ve kiralama modeliyle firmalara sunduğumuz paketlerle, yazılım sektöründe bir ilki daha hayata geçiriyor ve firmalara uçtan uca sağlıklı büyümelerini sağlayacak önemli bir fırsat sunmuş oluyoruz. e-Dönüşüm'e geçip e-Fatura kullanan firmaların sayısı her yıl devlet teşvikiyle daha çok artarken, Mikro Yazılım olarak biz de bu süreci kiralama modeliyle daha da hızlandırmak istedik. Böylelikle Türk ekonomisinde önemli bir yer tutan KOBİ'lerin daha rahat bir modelle işlerini sağlıklı büyütmelerine destek oluyoruz.

ALPASLAN TOMUŞ KİMDİR?

1974'te İstanbul'da doğdu. 1998'de İstanbul Üniversitesi İktisadi Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü'nü bitirdi. 1995'te üniversite öğrencisiyken Mikro Yazılım'da kanal sorumlusu olarak göreve başladı. 2001'de Yeditepe Üniversitesi'nde 'New Economy / eBusiness' alanında MBA yapmaya başladı. 2001-2015 yılları arasında Innova Bilişim Çözümleri'nde üst düzey yönetici görevlerini üstlendi. Nisan 2015'te Mikro Yazılım'a Genel Müdür Yardımcısı ve Şirket Ortağı olarak geri döndü. Mikro Yazılım'ın yenilenme ve dönüşüm hareketini başlattı. Nisan 2017'de Mikro Yazılım'ın çoğunluk hisselerinin Turkven ve EarlyBird tarafından alınması sonrası Mikro Yazılım Genel Müdürü olarak atandı. Aynı zamanda yönetim kurulu üyesi ve şirket ortağı. İngilizce ve Almanca biliyor. Evli ve bir kız çocuk babası.

KİRALAMA MODELİYLE SUNULAN AVANTAJLI E-DÖNÜŞÜMLÜ PAKETLER


e-Mikro Run Giriş Paketi
> Mikro Run ana paket
> e-Fatura
> e-Arşiv
> e-Mutabakat
> Hediye Kontör Paketi

e-Mikro Jump Giriş Paketi
> Mikro Jump ana paket
> e-Fatura
> e-Arşiv
> e-Mutabakat
> Hediye Kontör Paketi

e-Mikro Jump Uzman Paketi
> Mikro Jump ana paket
> e-Fatura
> e-Arşiv
> e-Mutabakat
> e-Defter
> e-lrsaliye
> Genel Muhasebe
> Sabit Kıymetler
> Hediye kontör paketi

DemoTalebi

İş Ortağımız size uygulamalı Mikro Yazılım programları sunumu yapacak. Programlarımızla tanışarak, işletmenizin ihtiyaçlarını en doğru şekilde karşılayacak ürünü tespit edebilirsiniz.

Bize Ulaşın