MİKRO YAZILIM "MİKRO YAZILIM BİLGİSAYARLI MUHASEBE KİTABI" İLE ÜNİVERSİTELER VE EĞİTİM KURUMLARINDA DERS OLARAK OKUTULUYOR

Mikro Yazılım, “Mikro Yazılım Bilgisayarlı Muhasebe Kitabı” ile Üniversiteler ve Eğitim Kurumlarında Ders Olarak Okutuluyor.

Türkiye’nin önde gelen yazılım şirketlerinden Mikro Yazılım’ın çözümlerini detaylı şekilde anlatan “Mikro Yazılım Bilgisayarlı Muhasebe” kitabı, örgün eğitim veren üniversitelerde ve çeşitli eğitim kurumlarında ders kitabı olarak okutuluyor.
Büyümek isteyen ve Mikro Yazılım ürünlerini tercih eden her işletmenin, Mikro Yazılım kullanıcı kitlesine ve adaylarına, uygulama kolaylığı sağlamak ve yol gösterici kaynak özelliğini taşıyan Mikro Yazılım Bilgisayarlı Muhasebe Kitabı, 3. baskısını yaparak, Türkiye’de örgün eğitim veren pek çok üniversitedeki öğrencinin ders kitabı oldu. Kitap, üniversiteler ve eğitim kurumlarının yanı sıra, Anadolu Ticaret Meslek Liseleri ile Çok Programlı Meslek Liselerinde de tercih edilmektedir.

Uludağ Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksek Okulu Muhasebe Vergi Uygulamaları Bölüm Başkanı Yaser GÜRSOY tarafından yazılan ve Ekin Yayınevi tarafından basılan kitap, şu ana kadar binlerce kişiye ulaştı.

Mikro Yazılım Bilgisayarlı Muhasebe Kitabı; Serbest Muhasebeci (SM), Serbest Muhasebeci Mali Müşavir (SMMM) ofislerinde Mikro Yazılım ürünlerini kullanan meslek mensupları tarafından yardımcı kaynak olarak da kullanılmaktadır. Mikro Yazılım Bilgisayarlı Muhasebe Kitabı, Mikro Yazılım ürünlerini tercih eden; üretim, hizmet, ticaret, ithalat ve ihracat yapan işletmelerde ise özellikle İdari Mali İşler Müdürlükleri, Finans Yöneticileri ve ilgili departman büro personelleri tarafından da talep edilmektedir.

KİTABIN İÇ KAPAĞI ve KONU BAŞLIKLARI;
 Firma Kuruluş İşlemleri
 Ticari Muhasebe İşlemleri
 Entegre ve Ön Muhasebe İşlemleri
 Dönem Sonu Muhasebe İşlemleri
 Üretim ve Maliyet Muhasebesi İşlemleri
 Personel ve İnsan Kaynakları İşlemleri
 Finans İşlemleri ve Muhasebesi
 Vergi Bildirim ve Beyanname İşlemleri
 İhracat İşlemleri ve Muhasebesi,
 İhraç Kayıtlı Satış, Alış ve Muhasebesi,
 İthalat İşlemleri ve Muhasebesi,
 e-Fatura, e-Defter, e-Arşiv İşlemleri,

KİTABIN İÇERİĞİ;

Kitabın içeriği genel olarak aşağıdaki uygulamaları kapsamaktadır;
a) Firma kuruluşu tanımlama ve servis işlemleri geniş olarak açıklanır
b) Kurulmuş olan firma için “Ticari Muhasebe” işlemlerinden örnekler yapılmıştır. Büro muhasebesindeki uygulamalara ağırlık verilmiştir.
c) “Entegre ve Ön Muhasebe” işlemleri ile stok, cari, sipariş, irsaliye, fatura, kasa, banka, çek, senet uygulamaları açıklanmış, muhasebe entegrasyonu ile diğer finansman işlemleri açıklanmıştır.
d) “Dönem Sonu Muhasebe İşlemleri” ile envanter uygulamaları, Dönemsel İşlem Fişleri ve Mali Tablolarla Raporlamalar ele alınmıştır.
e) “Üretim Yönetimi” modülü ile Maliyet Muhasebesi işlemleri, örnek mamul üretim süreci ve uygulamalarına yer verilmiştir.
f) “Personel Yönetimi” modülü ile bordro düzenleme ve insan kaynakları işlemlerini izlemek, örnek uygulamalarla açıklanmıştır.
g) “Finans İşlemleri” ve muhasebesinde finansal düzenlemelere, tanımlamalara ve örnek uygulamalara yer verilmiştir.
h) “Vergi Bildirim ve Beyanname İşlemlerinde”, işletmelerin beyanı zorunlu KDV, ÖTV, Ba, Bs, Muhtasar ve diğer beyanname işlemlerine, tanımlamalarına ve uygulama örneklerine yer verilmiştir.
i) İhracat İşlemleri açıklanmış, ihracat işlemlerinin tanımları, kart ve fatura düzenleme, muhasebe işlemleri yapılmıştır. Ayrıca; Gümrük beyannamesi ve diğer dış ticaret belgelerinin düzenlenmesi, muhafaza edilmesi, teşvikler için tarama işlemleri açıklanmıştır.
j) Sektörde yaygın olarak uygulanan İhraç Kayıtlı Satış, İ.K. Alış, Dahilde İşleme Rejimi (D.İ.R) Muhasebesi ve örnek uygulamaları yapılmıştır.
k) İthalat İşlemlerinde, ithalat kartları tanımlanması, faturaların düzenlenmesi, ithalat maliyet dağılımının yapılması yanında ithalat millileştirme muhasebe işlemleri ile örnek uygulamalar yapılmıştır.
l) e-Fatura, e-Defter, e-Arşiv, e-Devlet işlemleri için yasal süreç açıklanmış, ilgili işletmeler için örnek uygulamalara yer verilmiştir.

Yaser GÜRSOY kimdir?

Uludağ Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksek Okulu Muhasebe Vergi Uygulamaları Bölüm Başkanı olan Yaser GÜRSOY, Bursa İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi’ni bitirdi. Uludağ Üniversitesi Muhasebe Finansman Ana Bilim Dalında “Holding İşletmelerinde Muhasebe Uygulamaları ve Raporlama” konulu teziyle yüksek lisansını tamamladı. Halen, UÜ Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Muhasebe Vergi Uygulamaları Bölüm Başkanıdır.

KİTABIN TERCİH EDİLDİĞİ BÖLGELER, İLLER VE ÜNİVERSİTELER; ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ İSPİR HAMZA POLAT MESLEK YÜKSEKOKULU ERZURUM
ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ ERZURUM MESLEK YÜKSEKOKULU
ARTVİN ÇORUH ÜNİVERSİTESİ,
HOPA MESLEK YÜKSEKOKULU BUSMEK,
BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ MESLEKİ EĞİTİM KURUMLARI
BURSA, YILDIRIM BELEDİYESİ A.B SEKTÖREL İŞBİRLİĞİ AĞLARI İLE SÜRDÜRÜLEBİLİR İSTİHDAM PROJESİ BURSA AKADEMİ UYGULAMALI EĞİTİM KURUMLARI ve BUSMEK EĞİTİMCİLERİN EĞİTİMİ UYGULAMALARI
BURSA AKADEMİ U.E.KURUMLARI, ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ S.B.M.Y.O EĞİTİMCİNİN EĞİTİMİ UYGULAMALARI
BURSA S. MUHASEBECİ M.M. ODASI, A.B SEKTÖREL İŞ. AĞLARI İLE SÜRDÜRÜLEBİLİR İSTİHDAM PROJESİ
BALIKESİR ÜNİVERSİTESİ,
BİGADİÇ MESLEK YÜKSEKOKULU
BURDUR, MEHMET AKİF ERSOY ÜNİVERSİTESİ,
BUCAK HİKMET TOLUNAY MESLEK YÜKSEKOKULU
ELAZIĞ, FIRAT ÜNİVERSİTESİ SOSYAL BİLİMLER MESLEK YÜKSEKOKULU
ESKİŞEHİR KARACAN, BİLGİSAYARDA DIŞ TİCARET MUHASEBESİ MİKRO YAZILIM UYGULAMALARI
DUMLUPINAR ÜNİVERSİTESİ, KÜTAHYA SOSYAL BİLİMLER MESLEK YÜKSEKOKULU
DIYARBAKIR, SELAHATTİN EYYÜBİ ÜNİVERSİTESİ,
GÜMÜŞHANE ÜNİVERSİTESİ, GÜMÜŞHANE MESLEK YÜKSEKOKULU KARAMANOĞLU MEHMET BEY ÜNİVERSİTESİ, ERMENET MESLEK YÜKSEKOKULU KAHRAMANMARAŞ, SÜTÇÜ İMAM ÜNİVERSİTESİ, PAZARCIK MESLEK YÜKSEKOKULU KİLİS 7 ARALIK ÜNİVERSİTESİ MESLEK YÜKSEKOKULU MUHASEBE TR, BİLGİSAYARDA DIŞ TİCARET MUHASEBESİ MİKRO YAZILIM UYGULAMALARI TEKİRDAĞ, NAMIK KEMAL ÜNİVERSİTESİ, MALKARA MESLEK YÜKSEKOKULU TOKAT, GAZİOSMANPAŞA ÜNİVERSİTESİ TURHAL MESLEK YÜKSEKOKULU ORDU ÜNİVERSİTESİ, ÜNYE MESLEK YÜKSEKOKUU ORDU SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLER ODASI MESLEKİ EĞİTİM KURSLARI SAKARYA ÜNİVERSİTESİ FERİZLİ MESLEK YÜKSEKOKULU SAKARYA SAKARYA ÜNİVERSİTESİ HENDEK MESLEK YÜKSEKOKULU SAKARYA SAMSUN; 19 MAYIS ÜNİVERSİTESİ TURİZM FAKÜLTESİ SİVAS, CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ KANGAL MESLEK YÜKSEKOKULU ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ, SOSYAL BİLİMLER MESLEK YÜKSEKOKULU, ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ, İNEGÖL MESLEK YÜKSEKOKULU, ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ, YENİŞEHİR MESLEK YÜKSEKOKULU, ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ, KARACABEY MESLEK YÜKSEKOKULU, ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ, MUSTAFAKEMALPAŞAMESLEK YÜKSEKOKULU, ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ, HARMANCIK MESLEK YÜKSEKOKULU, ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ, ORHANELİ MESLEK YÜKSEKOKULU, ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ A.B SEKTÖREL İŞBİRLİĞİ AĞLARI İLE SÜRDÜRÜLEBİLİR İSTİHDAM PROJESİ UŞAK ÜNİVERSİTESİ UYGULAMALI BİLİMLER MESLEK YÜKSEKOKULU ANKARA KİTAP ve DAĞITIMCI; SEÇKİN YAYINCILIK SANAYİ VE TİCARET A.Ş ADANA KİTAP ve DAĞITIMCI; KİTAPÇI, KARAHAN KİTABEVİ, SEYFİ KARAHAN ADANA KİTAP ve DAĞITIMCI; KİTAPÇI, KİTAPSAN KİTAP KIRTASİYE TİC.SAN.LTD.ŞTİ. KAHRAMANMARAŞ KİTAP ve DAĞITIMCI; KÜLTÜR KİTAP RAMAZAN HASIL İSTANBUL KİTAP ve DAĞITIMCI; ALFA BASIM YAYIN DAĞITIM TİC.VE SAN.LTD. İSTANBUL KİTAP ve DAĞITIMCI; DER KİTABEVİ YAYINEVİ DAĞ. PAZ. LTD. ŞTİ. İSTANBUL KİTAP ve DAĞITIMCI; BEYAZ ADAM YAYIN ÖZEL EĞ. KÜL. VE SAN ÜR. VE FİLM İSTANBUL KİTAP ve DAĞITIMCI; MANŞET BASIM YAYIN DAĞITIM -RIDVAN KOÇYİĞİT İSTANBUL KİTAP ve DAĞITIMCI; DOĞAN MÜZİK KİTAP MAĞAZA PAZARLAMA A.Ş İSTANBUL KİTAP ve DAĞITIMCI; KİDA KİTAP DAĞITIM AŞ. İSTANBUL KİTAP ve DAĞITIMCI; SİYASAL KİTABEVİ YAYINCILIK DAĞITIM KIRTASİYE İSTANBUL KİTAP ve DAĞITIMCI; TUTKU BASIM YAYIN DAĞITIM, NİHAT KOÇYİĞİT İSTANBUL, ARASTA BİLGİ TEKNOLOJİLERİ, EMEKKİTAP.COM İSTANBUL DAĞITIMCI İZMİR KİTAP ve DAĞITIMCI; BERİ KİTAP KIRTASİYE İNŞ.TURİZM TİC.LTD.ŞTİ.

Mikro Yazılım Hakkında

Türkiye’nin ilk ve öncü kurumsal-ticari iş yazılımları üreticilerinden biri olarak 1988 yılında %100 yerli sermaye ile kurulmuş olan Mikro Yazılım, şirketlerin, işlerini en üst düzeyde yönetecek ve verimli büyümelerini sağlayacak nitelikte yazılımlar geliştirir. Geliştirilen kapsamlı ve fonksiyonel yazılımlar, şirket varlıklarının en iyi şekilde yönetilmesine yardımcı olmayı hedefler. Mikro Yazılım’da üretilen yazılımlar bugüne kadar; otomotivden dağıtıma, inşaattan üretim ve perakendeye kadar her sektördeki iş yapış biçimlerini önemli ölçüde değiştirmiştir. 30 yıllık bilgi birikimi ve deneyimi sayesinde bugün Mikro Yazılım, geniş bayi ağını da kapsayan toplam 300’den fazla iş ortağına sahip büyük bir ekosistemdir. Türkiye’nin her noktasında, müşterilerine kesintisiz destek veren Mikro Yazılım, ürün ve hizmetlerini Türkiye’de ve Türkiye sınırlarının ötesinde toplam 100 bine yakın işletmeyle buluşturmayı başarmıştır. Mikro Yazılım’ın bilgi birikimi, mühendislik çözümleri ve dinamik yapısı, müşteri odaklı yaklaşımı ile birleşerek, müşteri memnuniyetini %96 gibi önemli bir orana ulaştırmıştır. Daha fazla bilgi için: www.mikro.com.tr


Daha ayrıntılı bilgi için:
0850 225 10 10 


DemoTalebi

İş Ortağımız size uygulamalı Mikro Yazılım programları sunumu yapacak. Programlarımızla tanışarak, işletmenizin ihtiyaçlarını en doğru şekilde karşılayacak ürünü tespit edebilirsiniz.

Bize Ulaşın