15xx VERSİYONU 20.12.2017 TARİHLİ SÜRÜM İÇERİĞİ

15xx VERSİYONU 20.12.2017 TARİHLİ SÜRÜM İÇERİĞİ

1- Mikro Yazılım ürün ailelerimizde e-fatura modülümüzde Gelen e-faturaları kabul seçeneği ile hem kabul yanıtını gönderme hem de alış faturasının programınıza otomatik oluşturulmasını sağlayabilmektesiniz.

Bu işlemden sonra gelen faturalar ekranınızda ilgili e-fatura “faturaya bağlı” otomatik işaretlenmektedir. E-fatura bağının silinmesi durumu söz konusu olur ise, SRV kullanıcısının yanı sıra, kullanıcı bazlı bağ silinme yetkisi parametre sekmesine eklenmiştir.

Yetkilendirme işlemi için Kuruluş programında yer alan Kullanıcı/Grup hak tanımlama (501300) menüsünden, kullanıcı/grup seçimi sonrası e-fatura parametreleri sekmesine eklenen “e-faturaların bağlantılarını silebilir” seçeneğini işaretlemeniz yeterlidir.

Bu tanımlama sonrası kullanıcıların programa tekrar giriş yapması durumunda gelen faturalar ekranında yönetim/sağ tuş ile bağı sil seçeneği kullanılabilir olarak karşılarına gelecektir.2- 5746 sayılı araştırma geliştirme ve tasarım faaliyetlerinin desteklenmesi hakkında kanuna göre; SGK teşvikinden yararlanan işyerlerinde, teşvik kapsamına giren ek kazanç varsa, Yasal parametreler (116215) menüsü kanunlara ait parametreler 1 sekmesindeki ‘5746 da teşvik kapsamında değerlendirilecek ek kazanç’ alanında ek kazanç seçimi yapılması seçim yapılmayacaksa ‘kullanılmayacak’ olarak seçilmesi yeterli olacaktır.3- Personel ücret hesap tipini Brütten Nete hesaplama yöntemini kullanan firmaların, Gelir vergisi ve Damga vergisinden kaynaklanan vergi indirim/muafiyetlerinden işverenin yararlanması için, Yasal parametreler (116215) menüsündeki kanunlara ait parametreler 2 sekmesine ‘Brütten --> Nete hesaplamada GV+DV indiriminden/muafiyetinden işveren yararlansın parametresi eklenmiştir. İşverenin yararlandığı indirim/muafiyetin muhasebe kayıtlarına aktarılmasında Muhasebe grup ve kod tanıtımı (111300) menüsündeki, alacak haneleri entegrasyon kodları sekmesine, ‘Teşvik/Destek indirimi gelir hesabı’ kullanılacaktır.

4- EnPOS Online (EnPOS  Workdata) (100062) ile yapılan evrak aktarımlarında gider pusulalı satışların fatura olarak aktarımı sağlanmıştır. (Genıus open online aktarımında olduğu gibi).

Sürüm Güncellemesi İle İlgili Bilgiler

20.12.2017 tarihli 15.18c versiyon ve sürüm numarasına sahip programların güncellemesi için, http://crm.mikro.com.tr ye alternatif indirme linkleri aşağıdadır.

Series 9000 için,

https://drive.google.com/open?id=1byGbXlb7n80YISAOa2ByzO79_EQ0AL4g

Standart Seri için,

https://drive.google.com/open?id=1ovL87mRXmNIX-Zl8w4jNvjkXMAUZ_Lph

Ekonomik Seri için,

https://drive.google.com/open?id=1v-5ssRiU-pkAsQ7GYGIMZNokNXI_x73a

linklerinden kullanmış olduğunuz seriye ait kurulum programlarını indirebilirsiniz.
Güncelleme hizmetine sahip değilseniz alternatif güncelleme linklerini de kullanmayınız. Güncelleme hizmetine sahip olduğunuzu, kuruluş programına girip Mikro Asistan kaydı (504002) menüsünü açtıktan sonra Online hizmetler bitiş tarihinizin günün tarihi ve sonrası olduğunu teyit ediniz.


Mikro Asistan Kaydınız ile ilgili detaylı bilgi için 0216 544 20 00 sonrasında 5’i tuşlayarak Mikro Asistan Hattımızdan bilgi edinebilirsiniz.

Uygulamalar hakkında detaylı bilgi, soru ve ek bilgi talepleriniz için 0216 544 20 00 destek hattımıza ulaşabilir, crm.mikro.com.tr adresimizde destek sekmesinden maillerinizi bize iletebilirsiniz.

Teknik Düzenlemeler

Tablo (Tables), görünüm (views), fonkiyon (functions), stored prosedure değişikliklerinin yer aldığı teknik düzenlemeleri, aşağıdaki linkte yer alan dokümandan inceleyebilirsiniz.
https://drive.google.com/open?id=1WC0ZkB1bHjG21sBNkWCX-hqZSTLmH4jD


Detayı Gör
DemoTalebi

İş Ortağımız size uygulamalı Mikro Yazılım programları sunumu yapacak. Programlarımızla tanışarak, işletmenizin ihtiyaçlarını en doğru şekilde karşılayacak ürünü tespit edebilirsiniz.

Bize Ulaşın