15xx versiyonu/ 04.11. 2016 Tarihli Arşivin İçeriği

1- Asgari Geçim İndirimi İle ilgili yayınlana tebliğe istinaden düzenlemeler programlarımıza eklenmiştir.

1300,99 TL’nin altında AGİ dahil ücret alan ve eksik çalışması olmayan personellerin Ek AGİ alması ve Ücretlerinin 1300,99 TL ye düzeltilmesi ile ilgili tebliğ 28.10.2016 saat 10 itibariyle yayınlanmıştır.

http://www.gib.gov.tr/node/116171

Konu ile ilgili programda aşağıdaki düzenlemeler yapılmıştır;

*Personel sicil kartlarında ücret bilgileri sekmesinde AGİ’ye tabii olan +
* Personel sicil kartındaki “Asgari ücretli mi” seçeneği “Evet” olan +
*Eksik çalışması olmayan personeller için,
hesaplama otomatik program tarafından yapılacaktır.
**“İlave edilen AGİ” başlığı ile, ilgili değeri içeren kolon raporlama amacıyla aşağıdaki menülere eklenmiştir:

Tahakkuk kontrol raporu (113130)
Personel Tahakkuk Yönetimi (112950)
Personel Tahakkuk İzleme (112960)
Personel Tahakkuk Kübü (112900)
Tahakkuk işlem raporu (113245)

EK DÜZENLEME :
Personel asgari ücretli ise veya Brüt ücreti Yasal parametrelerdeki 1.647 – 1.751,10 aralığında ise ve AGİ hak ediyor ise, Net ücreti parametrelerinde 1.300,99 altında kalıyorsa İlave AGİ hesaplanmaktadır.

Ücret sınırı Yasal Parametreler (116215) menüsüne eklenmiştir.


2- Bir önceki arşivimizde (01.11.2016) yayınlanan Mikro e-Mutabakat uygulaması hizmetlerimiz şu an için Series9000 ürün grubumuzda aktif olup uygulama henüz ek geliştirme aşamasındadır.

**Üyelik işlem uygulamaları tamamlandığında ayrıca bilgilendirme yapılacaktır.
e-Mutabakat, kurumlar ve şirketler arasındaki borç-alacak hesap hareket ve bakiyelerinin elektronik ortamda gönderimi ve mutabakat sürecinin hızlandırılmasına yönelik bir uygulama bütünüdür.

Mikro e-Mutabakat uygulaması tüm firmalarınızla mutabakat süreçlerinin tek ekrandan yönetilmesini ve takibini sağlamak için geliştirilen BA, BS, Cari Ekstre ve Cari Bakiye mutabakatlarının elektronik ortamda hızla ve güvenle yapılmasını sağlayan bir sistem olarak geliştirilmiştir.

Mikro e-Mutabakat uygulaması ile ilgili detaylı uygulama dokümanına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz:

www.akademikro.com/Content/ContentFiles/files/e-Mutabakat.pdf

3- Excel’den evrak aktarımı menülerinde ek düzenlemeler yapılmış olup aktarım ile ilgili uygulama örnek detaylarına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz:

www.akademikro.com//Content/ContentFiles/files/Evrak_aktarım.pdf

4- Mikrokur programında Kullanıcı Grup Hak tanımlama (501300) menüsünde yer alan seçim ekranı ve menü kısıtları alanına “AKTARIM/YAZICI/DOSYA” seçeneklerinde kısıtlama özelliği eklenmiştir.

Böylece kullanıcı menülerinde bu alanlarda işlem yetkilendirmeleri sağlanabilecektir.


Not : Bu uygulama Series9000 ve Sstandart Seri ürün gruplarımızda aktiftir.

5- Mikrokur programında Sipariş karşılanma parametreleri(093150) menüsüne, ihraç kayıtlı evraklar (irsaliye/fatura) içinde sipariş karşılığı parametreleri eklenmiştir.6- Personel modülümüzde Bildirgeler başlığı altında toplu işe giriş ve çıkış bildirimleri için xml oluşturma ve gönderim menüleri eklenmiştir.
Bu menülerde, xml içeriklerinde, personel kartlarında herhangi bir eksiklik olması durumunda program tarafından bildirilerin alınabilmesi için aşağıdaki linkte yer alan dosyaların indirilerek data dizini v15xx dizinine kopyalanması yeterlidir.

https://drive.google.com/drive/folders/0B6tS7WzjYDEfVnF3UHE3azVhS3c


04.11.2016 tarihli 15.15d programların güncellemesi için, http://crm.mikro.com.tr ye alternatif indirme linkleri aşağıdadır.

Güncelleme hizmetine sahip değilseniz alternatif güncelleme linklerini de kullanmayınız. Güncelleme hizmetine sahip olduğunuzu, kuruluş programına girip Mikro Asistan kaydı (504002) menüsünü açtıktan sonra Online hizmetler bitiş tarihinizin günün tarihi ve sonrası olduğunu teyit ediniz.Mikro Asistan kaydınız ile ilgili detaylı bilgi için 0216 544 20 00 /5’i tuşlayarak Mikro Asistan hattımızdan bilgi edinebilirsiniz.

Series 9000 için,

https://drive.google.com/open?id=0BxxHtiacQqNdbzc0amYxLS1LRHc

Standart Seri için,

https://drive.google.com/open?id=0BxL1JwMei57iVHp1RldNdVQxT2c

Ekonomik Seri için,

https://drive.google.com/open?id=0B-C9XLAgPeEebGRSMDFXU21RU2c

adreslerinden kullanmış olduğunuz seriye ait kurulum programlarını indirebilirsiniz.
Uygulamalar hakkında detaylı bilgi, soru ve ek bilgi talepleriniz için 0216 544 20 00 destek hattımıza ulaşabilir, crm.mikro.com.tr adresimizde destek sekmesinden maillerinizi bize iletebilirsiniz.

Teknik Düzenlemeler

-Aşağıdaki tablolarda, açıklama kolonlarında belirtilen değişikler yapılmıştır.


Detayı Gör
DemoTalebi

İş Ortağımız size uygulamalı Mikro Yazılım programları sunumu yapacak. Programlarımızla tanışarak, işletmenizin ihtiyaçlarını en doğru şekilde karşılayacak ürünü tespit edebilirsiniz.

Bize Ulaşın