15xx versiyonu 08.03.2017 Tarihli Arşivin İçeriği

15xx versiyonu 08.03.2017 Tarihli Arşivin İçeriği

1- E-Mutabakat Modülümüzde cari hesap bakiye mutabakatına ilave olarak BS/BA Mutabakat menüleri eklenmiştir. Mevcut olan cari hesap bakiye mutabakatı içinde konu ve içerik kısımları için geliştirmeler yapılmıştır.Bu sayede seçilen döneme ait BS (Büyük Satış)/BA (Büyük Alış) bildirimlerinden önce elektronik ortamda mutabakatlarınızı sağlayabilirsiniz.E-mutabakat gönderimlerini kendi mail sunucuları üzerinden göndermek isteyen firmalar için SMTP ayarları Kuruluş programına eklenmiştir.

Bu işlem için Firma Tanıtım Kartında SMTP Ayarları sekmesinden tanımlamalarından eksiksiz ve doğru yapılması gerekir.Yapılan tanımlama sonrası SMTP ayarları gönderimi (379901) menüsünden bilgilerin gönderilmesi yeterlidir.

BS/BA e-mutabakat uygulaması ile ilgili detaylı bilgiye, aşağıdaki linkte yer alan dokümandan ulaşabilirsiniz:

https://drive.google.com/open?id=0BxxHtiacQqNdNlR6UWRCUklxNFU

2- Kuruluş programında yer alan Şube bilgileri kartına e-mutabakat şube kodu alanı eklenmiştir. E-mutabakat modülümüzü kullanan kullanıcılarımız şube bilgisini bu alana tanımlamalıdır:

3- Geçici vergi beyannamelerinde Brüt satış tutarı en yüksek 3 faaliyet kodu ve ilk 3 faaliyet kodu haricindekiler 4. faaliyet kodunda toplanacak şekilde NACE bazında brüt satış tutarlarının ayrıştırılabilmesine yönelik düzenlemeler programlarımıza eklenmiştir.*Faaliyet kodu (nace) tanımları (092132) menüsü eklenmiştir.*Genel amaçlı tabloları yeniden oluşturma (504003) menüsünde Nace Tanımları alanı eklenmiş olup güncel Nace Kodlarının bu alandan otomatik oluşturulabilmesi sağlanmıştır.*Firma faaliyet kodu (nace) tanımları (504070) menüsü ilave edilmiştir. Firmanın Nace Tanımları ve her bir nace için geçici beyannamede kullanılacak hesap tanımlamaları bu ekranda tanımlanmalıdır. Defter tipine göre muhasebe hesabından veya işletme hesabından seçim yapılabilecektir.