15xx versiyonu 18.09.2017 Tarihli Arşivin İçeriği

15xx versiyonu 18.09.2017 Tarihli Arşivin İçeriği

1- Muhasebe modülünde yer alan Ana Hesap Mizanından Muhasebe Hesap Hareket Föyüne ve Muhasebe Hesap Tanıtım Kartına erişim özelliği eklenmiştir.
Ana Hesap Mizanı ekranında ilgili hesabın üzerinde iken sağ tuş ile Muhasebe Hesap Kartı ve Muhasebe Hesap Hareket föyüne ulaşabilir ve detaylarını inceleyebilirsiniz.2- Verilen üretim miktarlarına göre üretim hareketi oluşturma (231900) menüsüne;
Evrak tipi alanındaki seçenekler arasına; “Sadece ürün giriş oluştur”, “Sadece üretime sevk oluştur” seçenekleri eklenmiştir.3- BS/BA form mutabakatlarında kullanılan Cari hesap mutabakat dökümü menüsünde düzenlemeler yapılmış ve parametre ekranına Cari birleşirse bakiyeleri de birleşsin seçeneği eklenmiştir. Bu seçenek ile cari hesabın kalan bakiyeleri de birleştirilerek toplam baz alınacaktır.4- Stok kartı alanları toplu değişiklik (012700) – Tanıtım kodları- alanına “GTİP no” eklenmiştir.

5- Depolar arası nakliye fişinde birim fiyatın satın alma şartından alınmasına yönelik çalışma yapılmıştır. Bu kapsamda depo tanıtım kartına fiyat belirleme ile ilgili seçenekler ilave edilmiştir.6- Cari hesap borç-alacak eşleme operasyonu (041460) borç alacak kayıtları bölümlerine belge tarihi alanı eklenmiştir.

7- Operasyon tamamlama fişi (238500)'ndeki sorumlu personel alanına programdaki aktif kullanıcının cari personel kodunun atanması sağlanmıştır.

8- Univera'dan aktarımda özel matrah kodu alımı sağlanmıştır.

9- Genius open aktarımda taxfree aktarım yolcu beraberi evrak oluşması için Ana Veri tabanına Aktarım Parametreleri (100029)’ne “Taxfree cari kodu” eklenmiştir.

1) Genius open kasadan aktarımda taxfree evrakların aktarılması.

a) Aracı kurum için Cari Hesap kartı açılmalı ve Kurulup programında yer alan e-Fatura parametreleri (096158) menüsü genel parametreler sekmesinden bu cari kodu tanımlanmalıdır.b) Yolcu beraberinde Fatura için aşağıdaki gibi Cari Hesap Kartı Ana Veritabanına Aktarım Parametreleri(100029) menüsünden tanımlanmalıdır.Yolcu beraberindeki cari hesap kartının detaylarında e-faturaya tabi seçeneği işaretlenmeli ve e-fatura tipi yolcu beraberinde olarak seçilmiş olmalıdır.
2 ) Genius open kasaya STOK kampanya ile ilgili verilerin gönderilmesi.

Stok kartlarının user alanlarından (Alt+D/Yeni user alan için Ctrl+N), dosya formatına göre tanımlar yapılarak ilgili parametrelerin gönderimi sağlanabilecektir. Tanım örneğini aşağıdaki görselde görebilirsiniz.10- Ticimax e-Ticaret Entegrasyonu (Web Servis) (244300) ekranında stok isimlerinin gitmemesi için parametre eklenmiştir.18.09.2017 tarihli ve 15.17d versiyon numarasına sahip programların güncellemesi için, http://crm.mikro.com.tr ye alternatif indirme linkleri aşağıdadır.

Güncelleme hizmetine sahip değilseniz alternatif güncelleme linklerini de kullanmayınız. Güncelleme hizmetine sahip olduğunuzu, kuruluş programına girip Mikro Asistan kaydı (504002) menüsünü açtıktan sonra Online hizmetler bitiş tarihinizin günün tarihi ve sonrası olduğunu teyit ediniz.


Mikro Asistan Kaydınız ile ilgili detaylı bilgi için 0216 544 20 00 /5’i tuşlayarak Mikro Asistan Hattımızdan bilgi edinebilirsiniz.

Series 9000 için,

https://drive.google.com/open?id=0BxxHtiacQqNdM2FVMUI1dG1xMmc

Standart Seri için,

https://drive.google.com/open?id=0BxL1JwMei57iUnZ1MkhVNVNMbFU

Ekonomik Seri için,

https://drive.google.com/open?id=0B-C9XLAgPeEeMzM2R19NODBQa1E

Adreslerinden kullanmış olduğunuz seriye ait kurulum programlarını indirebilirsiniz.

Uygulamalar hakkında detaylı bilgi, soru ve ek bilgi talepleriniz için 0216 544 20 00 destek hattımıza ulaşabilir, crm.mikro.com.tr adresimizde destek sekmesinden maillerinizi bize iletebilirsiniz.

Teknik düzenlemeler

Tablo (Tables), görünüm (views), fonkiyon (functions), stored prosedure değişikliklerinin yer aldığı Teknik düzenlemeleri, aşağıdaki linkte yer alan dokümandan inceleyebilirsiniz.

https://drive.google.com/open?id=0BxxHtiacQqNdQm0xME5ldVNaZ1UDetayı Gör
DemoTalebi

İş Ortağımız size uygulamalı Mikro Yazılım programları sunumu yapacak. Programlarımızla tanışarak, işletmenizin ihtiyaçlarını en doğru şekilde karşılayacak ürünü tespit edebilirsiniz.

Bize Ulaşın