15xx versiyonu 30.10.2017 Tarihli Arşivin İçeriği

15xx versiyonu 30.10.2017 Tarihli Arşivin İçeriği 

1- 11.10.2017 tarihli arşivimizle beraber programlarımıza eklemiş olduğumuz,
e-fatura olarak oluşturulup gönderilen ihracat faturalarına ilişkin intaç tarihi ile ilgili düzenlemeler Mikbüro işletme ve Enerji modülü kullanıcılarımız için de ekleme yapılmıştır.
Bu düzenleme ile birlikte alış ve satış faturaları yönetimleri stok modülümüze eklenmiştir.


Bu düzenlemelere göre ihracat e-faturaları evrak tarihi ve muhasebe fişi tarihi intaç tarihine göre güncellenebilecektir. Bu uygulama satış faturaları yönetimi (038012) menüsünden yapılabilecektir.

Satış Faturaları Yönetimi (038012)

Uygulama İşlemi

Satış faturaları yönetimi (038012) menüsüne giriş yapınız. Tarih aralığı vererek daha önce göndermiş olduğunuz e-ihracat faturasını ekrana getiriniz.
İlgili e-faturayı seçtikten sonra, ekranda üst kısımda yer alan “operasyon” sekmesini tıklayınız. Buradaki seçeneklerden “intaç tarihine göre evrağı revize et” veya “evrağı intaç öncesi haline döndür” ile evrak tarihi, buna bağlı olarak da muhasebe fişi tarihi güncellenebilmektedir.


İhracat e-faturalarında intaç tarihinde yapılacak olan uygulamalara yönelik detaylı dokümana aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz:

https://drive.google.com/drive/folders/0BxxHtiacQqNdOHR5SUJsZ3cwcjg?usp=sharing

2- Entegre edilmiş kayıtların silinmesinde ve yeniden entegrasyonunda opsiyonel olarak evrak değişim ve yeni giriş için tarih aralığına göre filtreleme yapılabilmesi amacıyla kriterler eklenmiştir.

Cari hareketlerinin muhasebe entegrasyonu (503110) ve Stok hareketlerinin muhasebe entegrasyonu (503120) menülerinde yeni parametre ekranı aşağıdaki gibi olacaktır:,
Entegrasyondan oluşmuş fişleri ve bağlantılarını sil (503130) menüsünde ise, yeni parametre ekranı aşağıdaki gibi olacaktır.

Bu işlemler tamamlandığında işlem gören hareketlere ait log aşağıdaki gibi oluşturulacak ve karşınıza listelenecektir.3- EnPOS Online (EnPOS -> Workdata) (100062) ve Inter mpos 2001 kasa aktarımlarında yemek çekleri evrak türü ile e-fatura/e-arşiv fatura olarak aktarımı sağlanmıştır.

4- POS’lardan günlük satış hareketleri aktarımı (100002) menüsünden Inter MPOS2001’den aktarımda yemek çekli şatışlarının irsaliye olarak içeri alınması sağlanmıştır.

5- EnPOS YNOKC kasalarda Şubeli çalışma şekline göre stok fiyat bilgisinin gönderilebilmesi sağlanmıştır.
Uygulama ile ilgili detaylı dokumana aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz;

https://drive.google.com/drive/folders/0BxxHtiacQqNdOUloMUJvaUxnMFE?usp=sharing

6- Kırşehir ili merkez ve ilçelerinde pilot olarak uygulanan Muhtasar ve Prim Hizmet Beyannamesinin "SGK Bildirimleri" için programlarımıza yeni bir menü olarak eklenen Muhtasar ve SGK prim hizmet beyannamesi (114919)’nde Kurum tarafından yapılan düzenlemeler ilave edilmiştir.

Personel modülünüzde yer alan Bildirgeler/e-Beyanname altından Muhtasar ve SGK prim hizmet beyannamesi (114919)’ne ulaşabilirsiniz.