Logo

NE DEDİLER?

Mopaş

"Mikro’nun modül yapısı ve ihtiyaca göre uyguladığı modül lisanslaması gerçekten takdir edilecek bir uygulamadır. Mikro’yu, grup şirketlerine, holdingleşme yolunda ilerleyen ve altyapılarını sağlam bir temel üzerine inşa etmek isteyen tüm firmalara tavsiye edebilirim."

Rahim ALKAN

Mopaş Bilgi İşlem Müdürü

Müşteri Detayları

Başlangıç Tarihi
2004
Ürünler

Mopaş

İstanbul Bayrampaşa’da üç market ve Rami’de toptan mağaza işletmesiyle perakende hayatına adım atan Mopaş Marketler Birliği, 1996’da üç küçük marketi devrederek Moda’da ilk Mopaş mağazasını açtı. Yönetim Kurulu başkanı Fazıl Narman’ın önderliğinde 10 ortak tarafından kurulan bir aile şirketi olan Mopaş bugün, 100’ü aşkın mağazasıyla İstanbul, Kocaeli, Yalova, Sakarya, ve Bursa’da, büyük bir marketler zinciri olarak varlığını sürdürüyor.

Mikro ile Birlikte Kaydedilen Süreçler

Mopaş olarak ilk iki dükkandan beri Mikro ile çalıştıklarını belirten Mopaş Bilgi İşlem Müdürü Rahim ALKAN, bu zorlu yolculuklarında onlara ayak uydurabilecek, yeni tanışmış oldukları teknolojiler hakkında onlara danışmanlık yapacak bir dosta ihtiyaç duyduklarını dile getiriyor. O zamanlar MS-DOS işletim sistemi üzerinde çalışan ve bir efsane olan 8.53 serisi programlar ile hızlı bir başlangıç yaptıklarını ve ilk tanıştıkları günden bugüne kadar Mikro ile yollarına emin adımlarla devam ettiklerini dile getiriyor.

Mopaş, Mikro ile Birlikte Bu Süreçleri Katetti

Mopaş’ın süt ve süt ürünleri üreten şirketi Seçkin Peynircilik’in üretim planlarının ve iş akışının Mikro’nun yönetim modülünün kullanılarak yapılması.

10 milyon dolarlık yatırımla Manisa’da 72 bin metrekare alana kurulu sebze-meyve üretim tesisi ile unlu mamul üretim tesisinin iş planlarının Mikro desteği ile yürütülmesi.

Mopaş Grup Şirketleri’nin iş süreçlerindeki birçok işlemi aynı veri tabanında takip edebilmesi, eş zamanlı olarak muhasebe, personel, finans ile birlikte entegrasyonun sağlaması.