Logo

NE DEDİLER?

"Gerek kurumsal tarafta genel merkez, gerekse Bursa Mikro çözüm ortağı tüm sorularımıza zamanında ve sağlıklı cevaplar verebildiğinden, gelişimimiz bu sayede hızla sürmektedir. İhtiyaç duyan tüm firmalara Mikro’yu tavsiye ediyoruz."

Ömer YILMAZ

Orka Banyo Mobilyaları Yönetim Kurulu Başkanı

Müşteri Detayları

Başlangıç Tarihi
2005
Ürünler

Orka Banyo

Türkiye’nin en büyük banyo mobilyaları üreticisi olan Orka Banyo Mobilyaları, 1992 yılından beri bu sektörde hizmet veriyor. Bugün 50 bin metrekare açık alan ve 20 bin metrekare kapalı alanda üretim yapan firma, Türkiye çapında 70 ilde 302 satış noktası ile tüketiciye ulaşıyor ve dünya çapında 36 ülkede, sektöründe lider firmalara hizmet veriyor. 120 farklı model ve çeşitli renk alternatifleriyle üretim yapan Orka Banyo Mobilyaları, yaşam alanları için de özel depolama çözümleri ve projelere özel ürünler sunuyor.

Mikro'dan Tüm İhtiyaçlara Eksiksiz Yanıt

Üretim, montaj, depolama operasyonlarında standartları koruyabilmek ve müşteriye doğru, hızlı sonuç verebilmek amacıyla iyi bir planlama ve veri ölçümü ihtiyacı duyduklarını söyleyen Orka Banyo Mobilyaları Genel Müdürü Nalan Yılmaz, bu yöndeki ihtiyaçlarına Mikro’nun cevap verdiğini belirtti. 2006 yılından itibaren, Mikro’nun kurduğu sistemlerin aktif olarak çalışması sayesinde verimliliklerinin ve kârlılıklarının arttığını dile getiren Yılmaz, Mikro sayesinde “ölçmeden yönetemezsiniz” mantığını benimsediklerini ve bu sayede başarıya ulaştıklarının altını çizdi.

Mikro ile Birlikte Yürütülen Süreçler

Orka Banyo Mobilyaları çatısı altında siparişten satın almaya, muhasebeden finansa ve personele kadar bütün süreçler Mikro üzerinden yürütülmeye başlandı.

2008 yılında Bursa’nın ardından Düzce’nin Gümüşova ilçesinde kurulan fabrika ile birlikte 2 ayrı lokasyonda Mikro kullanılmaya başlandı ve üretim yönetimi ile planlama operasyonları da Mikro üzerinden yürütülür duruma geldi.

İki lokasyonda 60 kullanıcı sisteme entegre edildi, eğitimleri gerçekleştirildi.

Ürünlerin hangi üretim aşamasında olduğunu, makinelerin duruşları, makine operatörlerinin hareketleri ve üretim içerisindeki depoların kontrolleri Mikro ile entegre çalışan Mobx ile gerçekleştirilmeye başlandı

Mikro ERP ile geliştirilen B2B ticaret sistemi sayesinde satış merkezlerindeki stok durumları, bekleyen siparişler, irsaliye ve fatura kayıtlarının anlık olarak görüntülenmesi sağlandı.

Yapı market satış kanalından gelen siparişlerin WSRM yazılımı ile Mikro’ya entegre edilerek, otomatik siparişlerin aktarımının sağlanması ve bunun satış destek ekibine zaman kazandırması mümkün hale getirildi.

DYY (Depo Yeri Yönetimi) ile Orka Banyo Mobilyalarının mamul depolarının yönetimi %100 sistemsel ve fiziksel olarak Mikro tarafından yönetilmeye başlandı.

Orka Banyo Mobilyaları, Meslektaşlarına Mikro’yu Öneriyor

Mikro’nun sistemlere entegre edilmesi ve yönetilmesi kolay bir yazılım olduğunu vurgulayan Orka Banyo Mobilyaları Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Yılmaz, satış, sipariş, planlama, üretim, sevkiyat alanlarında hızla ilerlemek isteyen ve kurumsallaşmayı, hızlı büyümeyi, raporlamayı ve analizleri etkin yönetmek isteyen firmalar için Mikro’yu önerdiklerini belirtti. Yılmaz, “Dağınık ve düzensiz üretim ve planlama çalışmalarınızı, Mikro ile başarılı sonuç alınabilecek bir proje haline getirebilirsiniz” dedi.