Logo

NE DEDİLER?

"Mikro’nun hep yanımızda, bizlerle dirsek temasında olduğunu biliyoruz. Saat&Saat olarak iyi bir programa sahibiz ve bundan çok mutluyuz."

Abdullah GİRGİN

Saat&Saat Bilgi İşlem Müdürü

Müşteri Detayları

Başlangıç Tarihi
2002
Ürünler

Saat&Saat

Saat&Saat, 1994 yılından beri dünyaca ünlü markaların saatlerinin Türkiye’deki tek yetkili temsilciliğini üstleniyor. Kendi şirketler grubu bünyesinde turizm, tekstil, kırtasiye vb. farklı alanlarda yatırımları bulunan sektörün öncü kuruluşu Saat&Saat, bu yatırımlarına 2008 yılında online satış mağazacılığını da ekledi.

Dos tabanlı klasikleşmiş muhasebe yazılımlarından Windows tabanlı yazılımlara geçilen 2000’li yıllarda, esnek raporlama yeteneği, hızlı ve güvenilir biçimde istenen bilgiye ulaşma imkânı tanıyan bir yazılıma ihtiyaç duyan Saat&Saat, yapılan analizler sonucunda kendilerine en uygun yazılımın Mikro’da olduğuna karar vererek Mikro ile çalışmaya başladı. 2002 yılından beri Mikro ile çalıştıklarını belirten Saat&Saat Bilgi İşlem Müdürü Abdullah Girgin, Mikro’nun kendini sürekli hızlı bir şekilde güncelleyebilmesinin, teknolojik anlamda hep bir adım önde olmasının kendileri için bir tercih sebebi olduğunu belirtiyor.

Tüm İş Süreçlerinde Mikro

Satın alma, satış, muhasebe ve depo gibi tüm birimlerde eş zamanlı olarak Mikro’yu devreye alan Saat&Saat, ürünlerin marka, cinsiyet, kayış – kasa tipi, rengi vb. özelliklerine göre; satış yapılan bölgelere, müşteri tiplerine göre pek çok detaylı analizi Mikro’nun “Analiz Küpleri” ile takip etmeye başladı. Zaman içinde hızla büyüyerek perakende sektörüne de girdiklerini belirten Abdullah Girgin, bu noktada da Mikro’nun “SHOP” yazılımını tercih ettiklerini ve konsolidasyon, ortak raporlama, şirketler arası veri transferi gibi işlemleri sorunsuz bir şekilde gerçekleştirdiklerini söyledi. Şu an Türkiye çapında 100 mağaza ile satış yapan Saat&Saat’in tüm mağazalarında ve merkez yönetiminde de Mikro kullanılıyor.