Logo

NE DEDİLER?

Uğur Selüloz

"Bu projenin hayalimizdeki noktalara bu kadar kısa sürede gelmesini, Mikro’nun ilgisine ve projeyi sahiplenmesine borçluyuz. Mikro ile kurduğumuz bu dostluğun uzun yıllar süreceğinden ve çok daha güzel işler başaracağımızdan eminim."

Mustafa TAKMAKLI

Uğur Selüloz Kimya Genel Müdürü

Müşteri Detayları

Başlangıç Tarihi
2012
Ürünler

Uğur Selüloz Kimya

Türkiye'de 2 üretim tesisi bulunan ve Avrupa başta olmak üzere, küresel pazarda hizmet veren Uğur Selüloz Kimya, 2001 yılında Aydın’da kuruldu. Yıllık 20 bin ton üretim kapasitesi olan ve 140 çeşit ürünüyle 40’tan fazla ülkeye ihracat yapan Uğur Selüloz Kimya bugün, Türkiye’nin en büyük, dünyanın ise sayılı CMC (Karboksimetil selüloz) üreticilerinden biri konumunda...

Önceleri, üretim takiplerini klasik ofis programları ve otomasyon sistemleriyle yapan Uğur Selüloz Kimya, artan üretim kapasitesi ve ürün çeşitliliğini bu programlarla takip edememeye başlayınca bir ERP sistemi arayışına girdi. Farklı firmalarla yapılan denemelerin ardından Uğur Selüloz Kimya, tavsiye üzerine 2012 yılında Mikro ile çalışmaya başladı. Mikro’nun, kendinden gerçekleştirdiği analizler sonucu, geliştirecekleri yazılımları tek tek anlatması ve uygulanacak çözümlerle ilgili detaylı sunumlar hazırlamasının kendilerini cezbettiğini söyleyen Uğur Selüloz Kimya Sistem Geliştirme Uzmanı Endüstri Mühendisi Yasin Karabacak, Mikro’nun geniş veritabanı ve kolay arayüzü sayesinde kafalarına takılan tüm sorulara çözüm bulduklarını belirtti.

Mikro Nasıl Katkı Sağladı?

Projeye başlarken ilk hedef olan üretim takibi konularıyla birlikte; satın alma, satış, depo yönetimi, lojistik ve muhasebe bölümleriyle de paralel çalışmalar yürütüldü.

Bir ERP projesi için ‘hayal’ denilebilecek 6 ay gibi bir sürede hedeflenen işlerin çok büyük bölümü uygulamaya geçirildi.

ERP’nin hiçbir zaman bitmeyecek sürekli gelişen ilerleyen bir iş olduğunun farkında olduklarını söyleyen Yasin Karabacak, “İçimiz rahat çünkü Mikro’nun bu süreçteki ilgi ve alakası, ticari ahlakı, projeyi sahiplenmesi bize gösterdi ki biz Mikro ile başladığımız bu yolda emin adımlarla ilerleyip çok daha iyi ve diğer firmalara örnek olacak işler başaracağız” dedi.