Logo

NE DEDİLER?

Ulduz

"Ufak ve büyük ölçekli tüm firmalara çözümler sunan ve destek veren bir firma olarak Mikro’nun, her zaman bir telefon uzağımızda olduğunu biliyoruz."

Zahir EMİRASLANLI

Ulduz Bilgi İşlem Koordinatörü

Müşteri Detayları

Başlangıç Tarihi
2009
Ürünler

Ulduz

Şekerleme ve gıda endüstrisine yeni bir soluk ve tat kazandırmak için 2001 yılında Bakü’de kurulan Ulduz, ilk üretimi olan “Vega” çikolatalarıyla sektöre hızlı bir giriş yaptı. Aynı isimli fabrikalarında ürettikleri “Çınar, Favori, Ritm, Rocky, Safir” gibi şekerlemeleri yerel pazarda ve Orta Asya, Rusya, Gürcistan gibi dış pazarlarda büyük ilgi gördü. Ulduz fabrikası; Almanya, İtalya ve birçok Avrupa ülkesindeki ünlü şirketlerin de üretimi için faaliyet gösteriyor.

ERP’ye Geçiş için Mikro

Birkaç farklı ürün ve bu ürünlerin farklı gramaj çeşitleriyle başlayan üretim süreçlerini, kısa zamanda büyük bir üretim hattına dönüştüren Ulduz’da, üretim hattında çalışan işçi sayılarından üretim kapasitesine kadar, büyümenin getirdiği tüm yatırımların analiz edilmesi ihtiyacı doğdu. Planlı büyümenin olmazsa olmaz araçlarından birinin firmalarına uygun, tüm iş süreçlerine cevap verebilecek bir ERP yazılımı olduğunu söyleyen Ulduz Bilgi İşlem Koordinatörü Zahir Emiraslanlı, tam bu noktada aradıkları çözüm önerilerini Mikro’da bulduklarını söyledi. ERP firması arayışında Azerbaycan, Türkiye ve Rusya’da pek çok yazılım firması ile görüştüklerini belirten Zahir Emiraslanlı, ihtiyaçlarıyla ilgili sunduğu çözümler, yapılan vaka çalışmaları, detaylı sunumlar ve her şeyden önemlisi Mikro’nun gösterdiği yakınlık ve çözüm odaklı olma anlayışının tercihlerini Mikro’dan yana yapmalarını sağladığını söyledi.

Proje Süreci Nasıl İlerledi?

Mikro’nun tecrübeli proje ekibinin, Mikro tarafından tasarlanmış proje metodolojisi sayesinde yapmış olduğu etkin ve verimli proje planlaması, çalışanlar için “korkulu bir rüya” olan yeni ERP sistemine geçişin kolaylıkla gerçekleşmesini sağladı.

2009 yılının 9. ayında başlayan ve yaklaşık 2 ay süren proje eğitimleriyle paralel olarak; kart bilgileri, parametrik yapılar, evrak form dizaynları, rapor formatları ile ilgili çalışmalar yürütüldü.

Yaklaşık bir ay kadar test ortamında programın kullanımı sağlandı ve bu sayede geçiş için gerekli olan eksiklikler net olarak tespit edildi.

2010 yılının ilk günü, yaklaşık 3 aylık bir zaman diliminde Ulduz, Mikro ile beraber tüm departmanlarda programın kullanımına start verdi. Uyum süreci, tüm kritik noktalarda Mikro’nun yaptığı anlık müdahaleler sayesinde hiçbir problem yaşanmadan atlatıldı.

Ulduz firması, Mikro’nun; stok, hizmet ve masraf, satın alma, satış, finans, muhasebe, üretim (MRPII), demirbaş ve personel (IK-Bordro) modüllerini etkin bir şekilde kullanmaya başladı.

Azerbaycan kanunlarına ve mevzuatına uygun olan ERP sisteminde, gerektiğinde ilgili değişikliklerin hızlı bir şekilde yapılması mümkün hale geldi.