Logo

NE DEDİLER?

Yapınet

"Mikro, şirketimizin ihtiyaçlarını karşılayan, raporları anlaşılabilir ve kullanımı kolay bir program. Hizmet ve destek anlamında ihtiyaç duyduğumuzda Mikro’ya kolaylıkla ulaşabiliyoruz. Ayrıca deneyimli ve konusunda uzman kadrosu ile sorularımıza en kısa sürede cevap verebiliyor."

Hakkı İŞCAN

Yapınet Genel Müdürü

Müşteri Detayları

Başlangıç Tarihi
2006
Ürünler

Yapınet

Yapınet, Hakkı İşcan tarafından inşaat malzemelerinin toptan ve perakende olarak satışı, pazarlaması ve aynı zamanda uygulaması konusunda hizmet verebilmek için 2000 yılında Manisa'nın ilk “Yapı Marketi” olarak kuruldu. Türkiye'de ve dünyada inşaat sektörünün önde gelen ve kalitelerini uluslararası alanda ispatlamış 50'den fazla büyük üretici firmanın bayiliklerini yapan Yapınet, 30.000 kalem malzeme çeşidini barındırıyor. Çatıdan cepheye, izolasyondan dekorasyona, komple akıllı bina çözümlerinden iç mimariye kadar ince inşaat işlerine ait her türlü tasarım ve uygulamayı uzman kadrosuyla başarıyla yürütmektedir.

Neden Mikro’yu Tercih Etti?

Yapınet’in Mikro ile tanışmasının ilk olarak 2007 yılında, ‘standart seri’ programları ile başladığını söyleyen Yapınet Muhasebe Sorumlusu Erhan Balkan, işletmenin gelişen ihtiyaçları ve büyüme hedefleri göz önüne alınarak başlayan bu işbirliğinin, RETAIL9000 proje anlaşması ile devam ettiğini belirtti. Önceden kullandıkları yazılım ile kurumsal olarak muhasebe, stok, satın alma ve satış gibi iş süreçlerini tek bir program üzerinden yönetmenin mümkün olmadığını, bu nedenle firmanın finansal uygulamalarında bir standart sağlayacak ERP sistemi arayışına girdiklerini anlatan Erhan Balkan, tercihlerinin ülke çapında referanslarına güvenilen Mikro olduğunu belirtti.

Proje Süreçleri

Öncelikli olarak Yapınet ve Mikro tarafında bir proje ekibi oluşturuldu. İşletme için en uygun model belirlenerek bir eğitim programı hazırlandı ve uygulamaya alındı.

İşletmenin temel taşı olan genel muhasebe yapısı üzerindeki çalışmaların ardından tüm raporlama ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde stok, satış, satın alma, finans, personel, demirbaş yönetimi ve devamında karar destek (OLAP) modüllerinin devreye alınması sağlandı.

Tüm perakende ve toptan satışın uygulamaları yanında, alınan proje bazlı işlerin takip altına alınmasını sağlayan tanımlamalar geliştirildi. Yazar kasa ve el terminali uygulamalarıyla sistem kontrol altına alındı.

Bu proje sayesinde Yapınet’te; stok hareketleri kontrol altına alınarak maliyetler izlenebilir, etkin satış ve satın alma süreçleri oluşturulabilir hale gelindi. Mikro’nun özel yetkilendirmedeki esnekliği, her profilden çalışanın kullanabileceği şekilde tasarlanabilen arayüzü, güvenilir ve hızlı çalışma yapısı ve raporlama sistemi işletmeye güç kattı. Finansman hareketleri anlık olarak takip ve analiz edilebilir bir yapıya kavuşturuldu.