Satış Takip Programı | Satış Takip Yazılımı | Ürün Satış Programı

satis-takip-programi
iStock-1091470486

Satış takibi neden önemlidir?

Ürün ve hizmet tanıtımı ile birlikte işletmenizin pazarlama faaliyetlerinin en önemli aşamalarından biri de satıştır. Müşterilerinizle yaptığınız görüşmelerin teklife, tekliflerin siparişe döndüğü aşama olan satış, şirketinizin para akışını sağlayan ana işlevdir. Hem maddi kaynağınız olduğu hem de müşterilerinizin memnuniyetini ve sadakatini şekillendirdiği hem de işinizi geliştirmek için size birçok veri sunduğu için satış ve satış takibine azami özen göstermelisiniz. Etkin bir satış takibi yaparak elde ettiğiniz veriler üretiminizi, hizmet kalitenizi ve rekabet elinizi güçlendirmenize de yardım eder.

Neden bir satış takibi programına ihtiyacınız var?

Satış sürecini, beklentileri karşılayan bir ürün ya da hizmet sunumuyla yapmanız beklenir. Bu sürecin bütünlük içinde ilerlemesi, elde ettiğiniz sonuçları doğru şekilde analiz etmeniz, bunları raporlayabilmeniz, ekiplerinizin performansını kontrol altında tutmanız ve tekliften kasaya dek müşteri yönetiminin her aşamasını hızlı ve kolayca yönetebilmeniz için iyi bir satış takibi programına ihtiyacınız var. İyi bir satış yönetimi ile müşteri taleplerini doğru şekilde karşılamanın ötesinde stok maliyetlerinizi de minimumda tutup kârlılık seviyenizi yükseltebilirsiniz.

 

Mikro Yazılım ile etkin satış yönetimi

Mikro Yazılım'ın esnaf ve serbest meslek sahiplerine özel programı Mikro Run'ın Satış ve Müşteri Yönetimi modülü ile satış ve müşterilerinizi sisteminize tanıtıp, satış irsaliyesi düzenleyebilir, onları tek tuşla faturaya dönüştürebilirsiniz. Ayrıca belirlediğiniz zaman aralıklarında raporlar alarak satışlarınızın durumunu detaylı şekilde analiz edip yeni satış taktikleri üretebilirsiniz.

Neden Mikro Run kullanmalısınız?

Büyümek isteyen KOBİ'lerin tercihi Mikro Jump ve büyük ölçekli işletmelerin sağ kolu Mikro Fly'ın ana paketinde bulunan Satış ve Müşteri Yönetimi özelliği ile satışlarınızı tekliften siparişe dek tüm süreçlerinde kolayca yönetebilirsiniz. Müşterilerinize risk limitleri tanımlayabilir, onay süreçleri içeren iş akışları oluşturabilir, hedef gerçekleştirme, kampanya-promosyon verimlilik ve satış ekibi performans analizleri yaparak gelecek için en kârlı şekilde yeni işletme hedefleri belirleyebilirsiniz.

Neden Mikro Jump kullanmalısınız?

Neden Mikro Fly kullanmalısınız?