Web tabanlı stok takip programı

web-tabanli-stok-takip-programi

iStock-1181407201Stok takibi nedir?

Stok takibi, bir şirketin çalışmalarını sürdürebilmek için satışını yapmak üzere aldığı veya satılacak ürünün imalatı için kullandığı tüm materyalin kaydıdır. Bu kayıt, stok ve üretim maliyetlerini minimuma indirme ve işletmenin karlılığını artırma amacını taşır. Stok, önemli bir maliyet kalemidir; ihtiyaç duyulan bir ürünün elinizde olmadığında veyahut bu ürünü gereğinden çok stokladığınızda bu şirketinize ekstra maliyet olarak döner. Arz, satış gerçekleşmedikçe gereksizdir. Aynı şekilde müşteri talebini karşılayamayacak derecedeki stoklama da külfet getirir.

Web tabanlı stok takibi nedir?

Bir yandan müşteri taleplerini karşılarken bir yandan müşteri memnuniyetini yükseltmek ve stok  maliyetini de en az seviyede tutmaya çalışmak kolay değildir. Bunu yapabilmenin yolu etkili bir stok yönetiminden, yani web tabanlı stok takip programı kullanmaktan geçer. Web tabanlı stok programı bulut sistemini kullandığı için internet bağlantısı olan cihazlarınız aracılığıyla dünyanın her yerinden tüm bilgilerinize kolayca ulaşabilirsiniz. Satın alma, satış ve müşteri yönetimi süreçleri için güvenilir veri üretebilir, üretimden sevkiyata tüm süreçlerinizi optimize edebilirsiniz.

Web tabanlı stok takibi programı kullanmanın 5 avantajı?

Her yerden erişilebilir: İster ofis ister ev, internet bağlantısı olan her yerden programınıza kolayca ulaşıp kullanabilirsiniz.

Çok kolay: Masaüstünden tek tıkla açıp hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Anında kullanıma hazır: Sistemde otomatik olarak tanımlı veritabanı ve kullanıcılar Mikro Run Cloud kurulduğu an kullanıma hazırdır.

Masrafsız: Donanım, lisans veya BT personeli maliyeti gerektirmez.

Daima yedekli: Web tabanlı stok takip programları verilerinizi otomatik olarak kaydedip yedekler.

Mikro Yazılım ile hatasız web tabanlı stok takibi

İşini büyütmek isteyen küçük esnafın çözüm ortağı Mikro Run’ın bulut tabanlı versiyonu Mikro Run Cloud,Stok / Ürün ve Hizmet Yönetimi modülü ile stok süreçlerinizi kolayca yönetmenize yardım edecek. Mikro Run Cloud ile

  • Müşteri ve satışlarınızı kaydedebilirsiniz.
  • Ürünlerinizi sisteme tanımlayıp stoklarınızı seçtiğiniz faktörlere kategorilendirebilirsiniz.
  • Anlık veya belirli tarih aralıkları için detaylı raporlar üretebilirsiniz.
  • Stok maliyetlerinizi eksiksiz hesaplayabilirsiniz.
  • Stok miktarlarında yapılan hataları minimuma indirebilirsiniz.
  • Ürün kayıplarının önüne geçebilirsiniz.
  • Satın alma sürecinizin verimini artırabilirsiniz.

Mikro Run Cloud, virüs ve siber saldırılardan korunmak için ek programa gerek bırakmaz, bilgilerinizi Mikro Yazılım güvencesiyle saklar. Mikro Run Cloud ile yalnızca stok takibi değil gelir ve gider takibi de yapabilir, tahsilat ve ödemeleri kolaylıkla takip edebilirsiniz. ayrıca ek paket ya da yazılıma ihtiyaç duymadan tüm e-Dönüşüm ürünlerini Mikro Run Cloud ile entegre olarak kullanabilirsiniz.