Mikro Yazılım’da Çalışmak

İnsan kaynakları politikamızı kurum kültürümüz ve stratejilerimiz doğrultusunda, çalışanlarımız ve tüm iş ortaklarımızla birlikte sürekli geliştiriyoruz.

Çalışmak için harika bir yeriz!

great_place1_e05713b6fa

Mikro Yazılım’ın çözümlerini mutlu çalışanlarımızla üretiyoruz. Mikro Yazılım olarak çalışma şartlarımızla ‘‘Great Place To Work Certified’’ şirket olmaya hak kazandık.

Gücümüzü birbirimizden alıyoruz. Yardımlaşma, öğrenme ve öğretme istekliliği yüksek, çeşitliliği kucaklayan bir aileyiz. Cesaretle büyük adımlar atıyor, bunu hep birlikte yapıyoruz.

Çalışma Ortamımız

Değerlerimiz

Çalışma Prensiplerimiz

Çalışan bağlılığı ve memnuniyetini sürekli kılan, kişisel gelişim ve verimliliği artıran yönetim sistemlerini uyguluyor; faaliyetlerimizi müşteri takıntılılık ve mükemmeliyetçilik ilkeleri doğrultusunda gerçekleştiriyoruz.

Erdemli olur, güven veririz.

Sürdürülebilirliğin temelinde tüm paydaşlarımıza güven vermenin, güven vermenin de erdemli şekilde davranmaktan geçtiğinin farkındayız.

Fırsatlar görür, etkimizi artırırız.

Dijital dünyanın sınırsız fırsatlar sunduğunun farkındayız. Mikro Yazılım, bu fırsatları görüp değerlendirerek bugüne ulaştı ve bu yaklaşım DNA’mıza işleyerek bize yön veren prensibimiz haline geldi.

Müşteri ile başlar, müşteri ile bitiririz.

Şirketimiz temelinde müşterilerimiz ve onların dijital dünyaya uyumlanmasını sağlayacak teknolojileri geliştirmek yer alıyor. İşimizi yapmaya müşterilerimizle başlıyor ve “Memnuniyeti sağladık mı?” diye sorarak müşterilerimizle bitiriyoruz.

Motive eder, enerjiyi artırırız.

Çalışma arkadaşlarımızın da mutlu, motivasyonu yüksek bir biçimde ortak performans kültürüne katkı sağlamaları için çaba göstermenin gerekliliğinin farkındayız.

Bütünleşiriz, parçası oluruz.

Teknoloji alanında büyük dönüşümlere imza atmak ve güçlü bir etki alanı oluşturmak için sadece dijital dünya ile entegre olmak değil tek vücut gibi hareket etmek gerektiğinin farkındayız.

Yetmez der, devam ederiz.

“Better, beter beter” ve “Perfection through iteration” mottolarımız, yıkıcı inovatif işler yapma motivasyonumuzu artırır. Her işimizde “Yetmez” diyor, “Baştan tasarlarsak nasıl yapardık?” sorusunu soruyoruz.

Tutkumuzu yansıtır, sonuç üretiriz.

Güçlü bir tutku ile her işte fark yaratabileceğimizin farkındayız. Sorunları değil, çözümleri konuşur ve birlikte eğlenerek başarmanın coşkusu ile sonuç üretme prensibine bağlı kalırız.

Yön verir, rehberlik ederiz.

Sürdürülebilir insan kaynağına sahip olmmak ve işlerine etkin yürümesi için her birimiz koçluk/mentörlük tekniklerini bilip kullanır, ekip arkadaşlarımızın gelişimine katkı sağlarız.

Olanaklarımız ve Fırsatlarımız

Mikro Yazılım’da herkesin sahip olduğu olanaklar ve yan haklar vardır. Mikro Yazılım olanaklarını ve yan haklarını daha yakından inceleyin.

Mikro_Yazilim_Insan_Kaynaklari_4_4061de668a

Şeffaf, eşitlikçi ve mutlu bir çalışma ortamı

Tüm çalışma arkadaşlarımızla beraber inşa ettiğimiz huzurlu çalışma ortamını, her zaman daha iyisi olmasını hedefleyerek geliştiriyoruz.

Microsoft_Teams_image_11_7067e31c47

Ekip gelişimine özel süreç tasarımı

Çalışanlarımızın gelişimi için uyguladığımız süreçler:

  • İşe alım
  • Performans yönetimi
  • Kariyer gelişimi ve yönetimi
  • Organizasyonel gelişim
  • İç iletişim ve organizasyon
  • Ücretlendirme ve yan haklar politikası
  • Çalışma ve çevre politikası süreçlerini
puantaj_programi_ecf85eaa63

Hibrit Çalışma düzeni

Hibrit çalışma düzenimizi, iş sonuçları dikkate alınarak yönetici ve çalışan arasında yönetilmesini sağlıyoruz. Çalışanlarla güvenin esas alındığı bu yöntemi sağlayacak tüm altyapı ve ekipmanı çalışanlarımıza sağlıyoruz.

Açık pozisyonlarda önceliğimiz referans

Açık pozisyonlarımız için önceliği çalışma arkadaşlarımızın referanslarına veriyoruz. Referans olanlara çeşitli ödüller dağıtıyoruz.

dar_mukellef_nedir_82288d732a

Departmanlar arası geçiş imkanı

Müşteri destek hizmetleri ya da kanal satış gibi ürün ve hizmetlerimizle ilgili bilgi ve deneyimin derinleştiği departmanlarımızdan çok farklı departmanlara geçişi destekliyoruz.

Sosyal Sorumluluk Projelerimiz

Microsoft_Teams_image_10_b71ba3d716

WE20 Tech Women Empowerment Programme

İlkini 2020’de gerçekleştirdiğimiz WE20 Tech, geleneksel hale getirmeyi hedeflediğimiz, temel olarak teknoloji sektöründe çalışan kadın sayısını artırma amacıyla tasarladığımız çok yönlü bir proje. WE20 Tech ile çalışanlarımızın liderlik kaslarını geliştirmeyi ve öğrencileri iş hayatına hazırlayıp onlara staj imkanı sunmayı da hedefliyoruz.

teknoatik_ecc4c35c93_ed664893db

Çocukların geleceğini düşünüyoruz, tekno atıklarımızı TEGV’e bağışlıyoruz

Birleşmiş Milletler’in 2020 Küresel E-Atık İzleme Raporu’na göre her yıl kişi başına 7,3 kg elektronik atık üretiliyor. Türkiye ise yıllık 503 bin ton atıkla en çok e-atık üreten ülkeler arasında 17. sırada yer alıyor.

Daha iyi bir dünya ve sürdürülebilir bir gelecek için Turkcell’in Tekno Atık Kampanyası’na katıldık ve kullanılmayan donanımlarımızı TEGV’e bağışladık. Böylece eski donanımlarımızla eğitime katkıda bulunuyor, atıklarımızı değerlendirerek geri dönüşüme destek oluyoruz.