muhasebe_054d0e02c5_cdf19da05b

Mikro Yazılım yanınızda,
paranızın kontrolü daima sizde

Personelinizin bordrosunu dijital ortamda bir işçi bordrosu programı kullanarak yapın, işlemlerinizin hatasız ve güvenilir olmasını sağlayın.

Whatsapp iletişim

GENEL BAKIŞ

Bordro hazırlamanın kolayı Mikro'da

Mikro Yazılım programları ile zamandan ve işgücünden tasarruf edip rekabet gücünüze güç katın! Mikro Yazılım’ın işçi bordrosu programı sayesinde maaş hesaplamalarınızı kolaylıkla ve hatasız bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Personel kaydı oluşturun

Çalışanlarınızın her biri için personel kaydı oluşturabilir, bilgileri istediğiniz zaman tek program üzerinden kontrol edebilir, gerek duydukça güncelleyebilirsiniz. Personel yönetiminiz hem daha pratik hem daha kolay hâle gelir.

Hata payını düşürün

En deneyimli matematikçiler bile hesaplama yaparken hata yapabilirler. Bilgisayarların hesaplama yaparken insanlardan daha az hata yaptığı âşikârdır. Bordro hazırlama sürecini bir işçi bordrosu programı üzerinden yürütmeniz hata yapma olasılığını minimuma düşürecektir.

İşlemlerinizi hızlandırın

Bilgisayarlar hesaplamaları hatasız yapmalarının yanında, aynı zamanda hızla yaparlar. Her türlü eklenti ve kesintinin, oranların hesaplanması anında olur. Bordro hazırlanması bir program yardımıyla çok daha hızlanan bir işlemdir.

ÖZELLİKLER

Bordro hazırlığı için ana ürünler

Mikro_Yazilim_Jump_729a540e34

Mikro Jump

Büyüme yolundaki KOBİ’lerin muhasebe çözümü Mikro Jump’ın Personel Yönetimi programı sayesinde zamandan ve işgücünden tasarruf edip rekabet gücünüze güç katın!

Bilgi Al

Mikro_Yazilim_Fly_c1accb9b3c

Mikro Fly

Uluslararası rekabete hazırlanan büyük şirketlerin muhasebe çözümü Mikro Fly’ın Personel Yönetimi programı sayesinde maaş
hesaplamalarınızı kolaylıkla ve hatasız bir şekilde gerçekleştirin!

Bilgi Al

Sıkça Sorulan Sorular

İşçi bordroları 4857 sayılı İş Kanunu, 5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu ve 213 sayılı Vergi Usul Kanunu dahilinde ayrıntıları yasal olarak belirlenmiş, resmi evrak niteliği taşıyan bir belgedir. Bu belgede işçinin aldığı ödemeler fazla mesai gibi eklentileri ve vergiler gibi kesintileri de dahil olacak şekilde, tüm ayrıntıları ile kayıt altına alınır. İşçinin çalıştığı süre boyunca dönemsel olarak hazırlanması gereken işçi bordroları büyük önem taşırlar. İşçiyi ilgilendiren herhangi bir hukuki dava sürecinde delil niteliği taşıyabilirler. Ayrıca işverenin işçiye ödeme yaptığının yasal kanıtı görevini de görebilirler. İşçi bordrolarına maaş bordrosu da denir.

Resmi evrak niteliği olduğu için işçi bordrolarının eksiksiz ve hatasız olması kritik önem taşır. Bir işçi bordrosundaki bilgilerin yanlış veya eksik olmasının sonuçları büyük olabilir. Bir işçi bordrosunda yukarıda bahsedilen üç kanun uyarınca birçok bilginin bulunması gereklidir. Bu bilgiler dahilinde işçinin, adı, soyadı ve sosyal güvenlik sicil numarası, işyerinin sicil numarası, ödenen ücretin ödenme tarihi ve miktarı, ücrete uygulanan tüm eklentiler ve kesintiler olmakla beraber, gerekli bilgiler bunlarla kısıtlı değildir. Birçok ayrıntılı hesap gerektiren, çeşit çeşit ayrıntılara yer veren bir belgenin hazırlanması sırasında en deneyimli muhasebeciler bile hata yapabilirler. Bu yüzden işçi bordrosu hazırlanmasının dijital ortamda, yardımcı bir program kullanılarak yapılması işlemin daha güvenilir olmasını sağlayacaktır.

  • Personel kaydı oluşturmanızı sağlar: Her bir çalışan için kayıt oluşturarak dilediğinizde güncelleyebilir, personel yönetimini
    daha pratik ve kolay hâle getirebilirsiniz.
  • Hata payını düşürün: Bordro hazırlama sürecini programı üzerinden yürüterek hata yapma olasılığını minimuma indirebilirsiniz.
  • İşlemlerinizi hızlandırın: Eklenti ve kesintileri anında hesaplayabilir, bordro hazırlama sürecini hızlandırabilirsiniz.
  • Bilgileri kolayca paylaşın: Muhasebecilerinize, mali müşavirlerinize veya ilgili çalışanlarınıza kaydettiğiniz bazı bilgileri
    istediğiniz an, istediğiniz bilgiyi anında paylaşabilirsiniz.
  • Profesyonel bir imajın etkisini küçümsemeyin: Maaş hesaplarının ve bordrolarının hazırlanmasının güvenilir bir sistemle gerçekleştirildiği bilgisi çalışanlarınızın gözündeki yerinizi yükseltecek, size daha çok güven duymalarını sağlayacaktır.

Personelinizle ilgili bütün işlemlerinizi kolaylıkla gerçekleştirmek için 30 yıllık tecrübesiyle Mikro Yazılım’ın muhasebe çözümlerini hemen deneyin! Mikro Jump ve Mikro Fly’ın Personel Yönetimi programı sayesinde zamandan ve işgücünden tasarruf edip rekabet gücünüze güç katın! Mikro Yazılım’ın işçi bordrosu programı sayesinde maaş hesaplamalarınızı kolaylıkla ve hatasız bir şekilde gerçekleştirin!