vardiya_12b7c9dbcc

Mikro Yazılım yanınızda,
paranızın kontrolü daima sizde

Vardiya programı kullanın, çalışanlarınızı kolayca takip edip işletme verimliliğinizi artırın.

Whatsapp iletişim

GENEL BAKIŞ

Mikro ile etkin vardiya yönetimi

Mikro Yazılım'ın vardiya programı ile çalışanlarınızın vardiyalarını hızlı, kolay ve hatasız bir şekilde belirleyebilir, çalışanlarınızın doğru zamanda doğru yerde olmasını sağlayarak işletme verimliliğinizi artırabilirsiniz.

Personelinizi yönetin

Personel giriş-çıkış saatlerini görebilir, onlara görev ataması yapabilir, bulunması gereken yer ve zamanı daha iyi yönetip verimliliğinizi artırabilirsiniz.

Çalışma takvimi oluşturun

Ayrıntılı bir çalışma takvimi oluşturabilirsiniz.

Maaş hesaplaması yapın

Çalışanlarınızın çalışma süreleri, izin süreleri gibi değerleri doğru hesaplayarak prim, izin vb. hesaplamaları hatasız bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

ÖZELLİKLER

Vardiya yönetimi için ana ürünler

Mikro Run

Küçük işletmenizin ekleyebileceğiniz yeni modülleri sayesinde işletmenizle beraber büyüyen muhasebe çözümü Mikro Run ile tüm muhasebe süreçlerinizi kolayca izleyip yönetebilirsiniz.

Bilgi Al

Mikro_Yazilim_Jump_729a540e34

Mikro Jump

Büyüme yolundaki KOBİ’lerin muhasebe çözümü Mikro Jump ile tüm muhasebe süreçlerinizi kolayca izleyip yönetebilirsiniz. Mikro Jump’ın Personel Yönetimi modülü ile zamandan ve iş gücünden tasarruf edebilir, personelinizin çalışma saatlerini,
izinlerini, hakedişlerini ve saatlik ücretlerini hesaplayarak kolayca bordro hazırlayabilirsiniz. Personelinizin prim, ceza, hakediş ve ödeme takiplerini yaparak anında güncel, hatasız, ayrıntılı raporlar alabilirsiniz.

Bilgi Al

Mikro_Yazilim_Fly_c1accb9b3c

Mikro Fly

Uluslararası rekabete hazırlanan büyük şirketlerin muhasebe çözümü Mikro Fly ile tüm muhasebe süreçlerinizi kolayca izleyip yönetebilirsiniz. Mikro Fly’ın Personel Yönetimi modülü sayesinde Mikro Yazılım’ın sizler için geliştirdiği personel programı sayesinde personelinizin çalışma saatlerini, izinlerini, hakedişlerini ve saatlik ücretlerini hesaba katarak, bordro hazırlamanız oldukça kolaylaşır. Personelinizin prim, ceza, hakediş ve ödeme takiplerini yaparak anında güncel, hatasız, kapsamlı
raporlar alabilirsiniz.

Bilgi Al

Sıkça Sorulan Sorular

Vardiya programı çalışanlarınızın vardiyalarını hızlı, kolay ve hatasız bir şekilde belirleyebilmenizi sağlayan programdır. Vardiya programı çalışanlarınızın doğru zamanda doğru yerde olmasını sağlar. Bu sayede iş gücünü verimliliğinizi ve dolayısıyla da karlılığınızı artırmış olursunuz.

  • Personelinizin bulunması gereken yer ve zamanı daha iyi yönetip verimliliğinizi artırabilirsiniz.
  • Personel giriş-çıkış saatlerini görebilirsiniz.
  • Personelinize görev ataması yapabilirsiniz.
  • Çalışma takvimi oluşturabilirsiniz.
  • Çalışanlarınızın çalışma süreleri, izin süreleri gibi değerleri doğru hesaplayarak prim, izin vb. hesaplamaları hatasız bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Mikro Run, Mikro Jump ve Mikro Fly ile personel vardiyası hesaplayabilir, personel yönetimini tüm aşamalarında verimli şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

En çok kullanılan amortisman yöntemleri aşağıdakilerdir:

  • Normal (eşit tutarlı) amortisman metodu
  • Azalan bakiyeler (hızlandırılmış amortisman) metodu
  • Fevkalade amortisman yöntemi

Bu yöntemde amortisman tutarı, duran varlığın tutarına sabit bir amortisman oranı uygulanarak ya da tutar ekonomik ömre bölünerek hesaplanır. Örneğin, bir şirket KDV %18 hariç olmak üzere 5.000 TL değerinde bir demirbaş aldıysa ve demirbaşın ekonomik ömrü için 5 yıl verdiyse amortisman hesabı şöyle yapılır:
Amortisman oranı 1/ekonomik ömür olarak hesaplanır. Yani 1/5 = 0,20; yüzde karşılığı ise %20’dir. Bu halde yıllık amortisman değeri de 5.000 x %20 = 1.000 TL olur. Bu hesabı yapmanın bir diğer yöntemi de tutarı ekonomik ömre bölmektir. Bu durumda hesap 5.000 / 5 = 1.000 TL olacaktır.