16_1484047a3f_15fb6f6918

Mikro Yazılım yanınızda,
paranızın kontrolü daima sizde

Maaş bordolarınızı eksiksiz ve hatasız hazırlayın, personel ve İK yönetiminde başarıyı yakalayın.

Whatsapp iletişim

GENEL BAKIŞ

Nakit akışınız kontrol altında

Mikro Yazılım programları ile maaş hesaplamalarınızı kolaylıkla ve hatasız bir şekilde gerçekleştirebilir, işgücünden tasarruf edip rekabet gücünüze güç katabilirsiniz!

Personelinizi takip edin

Personel kaydı oluşturup girdiğiniz verileri istediğiniz zaman güncelleyebilirsiniz. Ayrıca tüm çalışanlarınızın verilerine tek program üzerinden kolayca ulaşabilirsiniz.

İK sürecini optimize edin

Maaş hesaplamalarını hatasız ve hızla yapar, bordroları kolayca düzenlersiniz.

Verileri mali müşavirinizle paylaşın

Maaş hesaplamalarını ve bordroları ilgili çalışanlarınız, muhasebecileriniz ve mali müşavirlerinizle paylaşabilir, uzun zaman güvenle saklayıp, gerek olduğu durumlarda geçmiş kayıtlara kolayca ulaşabilirsiniz. Hesapların elle yapılmasına nazaran, maaş idaresine özel bir sistem kullanıyor olmanız personelinizin size duyacağı güveni, memnuniyetlerini ve dolayısıyla çalışma verimlerini artıracaktır.

ÖZELLİKLER

Bordrolama için ana ürünler

Mikro_Yazilim_Jump_729a540e34

Mikro Jump

Büyüme yolundaki KOBİ’lerin muhasebe çözümü Mikro Jump ile maaş hesaplamalarınızı kolaylıkla ve hatasız bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Bilgi Al

Mikro_Yazilim_Fly_c1accb9b3c

Mikro Fly

Uluslararası rekabete hazırlanan büyük şirketlerin muhasebe çözümü Mikro Fly ile işgücünden tasarruf edip rekabet gücünüze güç katabilirsiniz.

Bilgi Al

Sıkça Sorulan Sorular

Maaş bordrosu işçinin kazandığı parayı bütün vergi ve diğer kesintileriyle beraber, detaylı bir şekilde gösteren belgeye denir.

İşçinin çalıştığı süre boyunca dönemsel olarak hazırlanması gerekir. Maaş bordosu resmî belge niteliği taşıyan, hukuksal bir süreçte delil olarak gösterilebilen bir belgedir, bu yüzden maaş bordrosu hazırlanırken sayıların ve hesapların eksiksiz ve doğru olması büyük önem taşır. Maaş bordrosunun işverenin işçiye yapması gereken ödemeyi yaptığının kanıtı olduğu unutulmamalıdır. Bu sebeple hem işveren hem işçi için bu belgenin düzenlenmesi çok önemlidir.

Maaş bordrosu resmi nitelik taşıyan bir belge olduğu için bu belge hazırlanırken uyulması gereken kanunlar vardır. Maaş bordrosunda bulunması gerekenlerle ilgili 4857 sayılı İş Kanunu, 5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu ve 213 sayılı Vergi Usul Kanunu’nda bilgiler bulunmaktadır. Bu üç kanuna göre bir maaş bordrosunda bulunması gereken birçok husus bulunmaktadır: Bu bilgiler arasında, işçinin adı soyadı ve sosyal güvenlik sicil numarası, işyerinin sicil numarası, ödenen ücretin miktarı, ödenme tarihi ve alındığını gösteren imzanın yanında vergi, sigorta primi gibi tüm kesintiler ve ekstra çalışma gibi tüm eklemeler de yer alır. Kısacası maaş bordrosunda işverenin işçiye yaptığı ödemeyle ilgili tüm detaylar bulunmalıdır.

Maaş bordrosundaki hesaplar zaman zaman kafa karıştıracak bir hâl alabilir. Resmi bir evrakta hata yapılmasını engellemek ve personel yönetimi yükünü azaltmak için bir işçi maaş programı kullanmak oldukça mantıklı bir karardır. Günümüzde karışık veya çok sayıda hesap yapılması gereken her durumda olduğu gibi bir bilgisayar programından yararlanmak hesaplardaki hata payını en aza indirir. Ayrıca bir maaş bordrosu düzenlenirken hiç hata yapılmasa bile tüm hesapların yapılması fazladan zamanınızı alır. Yılların deneyimine sahip matematikçiler veya muhasebeciler bile matematiksel hesapları bir bilgisayar hızında yapamazlar. Bu sebeple bir işçi maaş programı kullanmak personel yönetimi sürecinizi şüphesiz hızlandıracaktır.

  • Personel kaydı oluşturup girdiğiniz verileri istediğiniz zaman güncelleyebilirsiniz.
  • Çalışanlarınızın verilerine tek program üzerinden kolayca ulaşabilirsiniz.
  • Maaş hesaplamalarını hatasız ve hızla yapar, bordroları kolayca düzenlersiniz.
  • Maaş hesaplamalarını ve bordroları ilgili çalışanlarınız, muhasebecileriniz ve mali müşavirlerinizle paylaşabilir, uzun zaman güvenle saklayıp, gerek olduğu durumlarda geçmiş kayıtlara kolayca ulaşabilirsiniz. Hesapların elle yapılmasına nazaran, maaş idaresine özel bir sistem kullanıyor olmanız personelinizin size duyacağı güveni, memnuniyetlerini ve dolayısıyla çalışma verimlerini arttıracaktır.