Müşteri Kayıt Programı | Mikro Yazılım ile İş Yükünü Azaltın

Müşteri Kayıt Programı

müşteri kayıtNeden bir müşteri kayıt programı kullanmalısınız?

İşletmenizi, organizasyonunuzu, ekibinizi, ürün ve hizmetlerinizi ve iş akışınızı müşteri odaklı hale getirmek istiyorsanız müşterilerinizle sürdürülebilir ilişkiler kurup devam ettirmelisiniz. İşe, tüm müşteri bilgi ve etkileşimlerinizi kayıt altına alarak başlayabilirsiniz. Süreci, farklı programlara entegre olabilen müşteri kayıt programları yani CRM yazılımları ile devam ettirebilir böylece kontak yönetimi, satış süreci yönetimi, servis yönetimi ve kampanya yönetimi yapabilirsiniz.

Müşteri kayıt programları ile yalnızca bir müşteri veri tabanı oluşturmakla kalmaz pazarlama çalışmalarınıza yardım edecek birçok çok yönlü dijital aracı da etkin şekilde kullanmaya başlarsınız.

Müşteri kaydı neden önemli?

  • CRM çözümleri sayesinde tüm müşteri bilgi ve etkileşimlerini tek bir platforma kaydederek müşterilerinizle kurduğunuz iletişimin kalitesini artırabilirsiniz. Böylece sürekli ve sadık müşterilerinizin sayısı da artar.
  • Siz müşterilerinizi ve isteklerini daha iyi anladıkça ürün ve hizmetlerinizin kalitesi de artar.
  • Satışlarınızı ve karlılık seviyenizi yükseltirsiniz.
  • Kaydettiğiniz, güvenle sakladığınız ve çalışanlarınızın dilediği zaman erişebildiği müşteri bilgileri sayesinde, organizasyon yapınız ve karar alma mekanizmanız daha verimli çalışır. Bu da kurum kültürünüz ile iş süreçlerinizin kalıcı olmasını sağlar.

Müşteri kayıt programları ile neler yapabilirsiniz?

  • Müşterilerinizin bilgilerini dilediğiniz tüm detaylarla sisteme kaydedebilirsiniz.
  • Müşterilerinizi ve potansiyel müşterilerinizi belirlediğiniz faktörlere göre tanımlayıp sınıflandırabilirsiniz.
  • Müşteri listeleri oluşturabilirsiniz.
  • Otomatize olan satış süreçleri ile satış personelinizin performansını takip edebilirsiniz.
  • Kampanya düzenleyip yönetebilirsiniz. Kampanyalarınızın sonucunda hangi hamlenin nasıl bir sonuç getirdiğini görüp pazarlama çalışmalarınızı daha verimli şekilde yönlendirebilirsiniz.
  • Müşteri hizmetleri ve çağrı merkezi operasyonlarınızı müşteri kayıt programlarınızla paralel şekilde yönetebilir, müşteri bilgilendirme, arama ve yönlendirme işlemlerini daha hızlı gerçekleştirebilirsiniz.

Mikro Fly ile etkin müşteri takibi

En büyük olmak istiyorsanız hedeflerinize sizinle birlikte uçan Mikro Fly ile siz de müşterilerinizi güvenle kayıt altına alabilir, etkili bir müşteri yönetimi yapabilirsiniz. 

Mikro Fly’ın İşletme Çözümleri arasındaki İlişkiler Yönetimi modülü, satış yaptığınız tüm müşterilerin (kişi ya da firma fark etmeksizin) sizinle kurduğu teması tüm detaylarıyla kaydedebilirsiniz. Bu ilişkileri belirlediğiniz faktörlere göre kategorilendirip işlem bazında aksiyon alabilirsiniz. Kurduğunuz sistem sayesinde müşterilerinizin istek ve beklentilerini daha iyi anlayıp işletmenize olan sadakatlerini artırabilirsiniz. Dilerseniz süreci stok takip programı ve satış yönetimi programı ile bir arada yönetebilirsiniz.

DemoTalebi

İş Ortağımız size uygulamalı Mikro Yazılım programları sunumu yapacak. Programlarımızla tanışarak, işletmenizin ihtiyaçlarını en doğru şekilde karşılayacak ürünü tespit edebilirsiniz.

Bize Ulaşın