Tahsilat_takib_programi_mi_ariyorsunuz_1_78eaeb8baf

Mikro Yazılım yanınızda,
paranızın kontrolü daima sizde

Maaş bordrolarınızı bordro hesaplama programı ile hazırlayın, hata riskini sıfırlayıp zamandan tasarruf edin.

Whatsapp iletişim

GENEL BAKIŞ

Mikro ile bordro hazırlamak çok kolay

Mikro Yazılım'ın bordro hesaplama programları ile bordro hesaplamalarını otomatikleştirin, zamandan tasarruf edin.

Personel takibi yapın

Personel kaydı oluşturabilir, personelinizle ilgili girdiğiniz bilgileri istediğiniz zaman kontrol edip güncelleyebilirsiniz.

Kolayca maaş hesaplayın

Maaşları, eklentileri ve kesintileri eksiksiz ve hatasız hesaplayabilirsiniz.

Bordrolarınızı paylaşın

Bordroları ve hesaplamaları çalışanlarınız, muhasebecileriniz ve mali müşavirlerinizle paylaşabilir, tüm bilgilere uzun süre sonra bile güvenle ulaşabilirsiniz.

ÖZELLİKLER

Bordro hesaplama için ana ürünler

Mikro_Yazilim_Run_47b7de347d

Mikro Hızlı Satış

30 yıllık tecrübesiyle yerli muhasebe yazılımı devi Mikro Yazılım’ın geliştirdiği, sizin için en uygun satış çözümü Mikro Hızlı Satış ile hemen tanışın. Mikro Hızlı Satış sayesinde hızlı bir şekilde barkodlu satış gerçekleştirebilir, anlık olarak perakende satış ve bordro hesaplama dahil tüm ön muhasebe işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca terazili satışlarınızı da Mikro Hızlı Satış ile yapabilirsiniz. Mikro Hızlı Satış’ın kolay kullanımı sayesinde zamandan tasarruf edin ve müşteri memnuniyetinizi artırın.

Bilgi Al

Sıkça Sorulan Sorular

Maaş bordrosu işverenin işçiyi yaptığı ödemelerin ayrıntılarını içeren detaylı evrakın adıdır. Yapılan ödemeyle ilgili tüm bilgileri, tarihiyle, miktarıyla, tüm eklentileri ve kesintileriyle gösterir. Yasal olarak, maaş bordrosunun dönemsel olarak düzenlenmesi gereklidir.

Maaş bordrosu, hukuk sürecinde, herhangi bir davada delil yerine geçer. Yani resmi evrak niteliği taşır. Bir hata veya eksik olması durumunda işverene karşı bir delil olarak kullanılabileceği gibi, eksiksiz ve doğru hazırlandığında işçiye yapılan ödemenin bir kanıtı olarak da gösterilebilir. Buradan anlaşılabileceği gibi maaş bordrosundaki hesapların doğru ve eksiksiz yapılması, belgenin doğru bir şekilde düzenlenmesi hem işçi hem işveren için kritik önem taşımaktadır.

Maaş bordrosunun nasıl hazırlanacağı ve neler içereceğiyle ilgili hükümlerin bulunduğu kanunlar vardır. Bu bilgilere 4857 sayılı İş Kanunu, 5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu ve 213 sayılı Vergi Usul Kanunu incelenerek ulaşılabilir. Bu kanunlar bir maaş bordrosunda bulunması gereken tüm bilgileri verirler. Maaş bordrosunun hatasız olması gerekir. Ancak maaş bordrosunun bu kadar ayrıntılı ve hataya izin vermeyen bir belge olması, belge düzenlenirken hata yapılmasının da bir o kadar kolay olduğu anlamına gelmektedir. Hata yapılmasının bu kadar kolay olması ve en küçük hataların bile büyük sonuçlar doğurma ihtimalinin olması, bir maaş bordrosu hazırlanırken hata payını düşürmek için özen gösterilmesi gerektiğini gösterir. Hata payını minimize etmek için bir bordro hesap programı kullanmanın size büyük yararı olacaktır.

Uzun yılların deneyimi olan uzman muhasebeciler de insandır ve her insan hata yapar. Basit hesaplamalarda bile hata yapmak mümkünken birçok çalışanı olan işletmelerde her çalışan için düzenli olarak düzenlenen karmaşık bir evrak olan maaş bordrosu düzenlemesi sırasında bir hata yapılması da olağan bir durumdur. Yukarıda bahsedildiği gibi bu olağan durum, yani belge hazırlanırken bir hata yapılması, büyük sonuçlara yol açabilir. Bir bordro hesaplama programı kullanmak eksiksiz ve doğru hesaplamalar yapmanızı sağlar. Ayrıca bir bordro hesaplama programı kullanmak hata payını azaltmanın yanında işlem hızınızı da artıracaktır. Hesaplamalar otomatikleştiği için sonuçlar anında belirlenecek, muhasebecilerinizin iş yükü azalacaktır.

Bordro hesaplama programları farklı farklı özellikler bulundurabilir. Bazı programlar bordro hesaplamanın yanında birçok farklı hususta yararı olan geniş kapsamlı yazılımlar olabilirler. Ancak her bordro hesaplama programından yapabilmesini bekleyeceğiniz ortak özellikler mevcuttur:

  • Personel kaydı oluşturmak ve personelinizle ilgili girdiğiniz bilgileri istediğiniz zaman kontrol edip güncelleyebilmek.
  • Tüm personelinizin bilgilerine ayrı ayrı dosyaları kurcalayarak değil, bilgisayarınızdaki tek bir programdan erişmek.
  • Maaş hesaplama, eklentileri ve kesintileri eksiksiz ve hatasız hesaplamak.
  • Bordroları ve hesaplamaları çalışanlarınız, muhasebecileriniz ve mali müşavirlerinizle paylaşmak.
  • Bordroları kaydederek uzun süre sonra bile güvenle ulaşabilmek.