e-İrsaliye

Anasayfa / E-Dönüşüm / e-İrsaliye

irsaliyee-İrsaliye

e-İrsaliye, kağıt ortamdaki “Sevk İrsaliyesi” ile aynı hukuki niteliklere sahip ancak sayısal ortamda üretilen irsaliye belgesinin; üretilmesi, iletilmesi, saklanması ve ibraz edilmesini kapsayan hizmet olarak bilinir.

Mikro Yazılım tarafından sunulan e-İrsaliye ürünü, işletmelerin irsaliye konusundaki tüm işlemlerini kolayca yapabilecekleri bir platform sunar.

e-İrsaliye Avantajları:

  • Hızlı ve kolay bir şekilde düzenlenen e-irsaliye belgeleri düzenlendiği an alıcıya ulaştırılır.
  • e-teslimat sırasında oluşacak hatalı ürün, iade, kısmi kabul gibi durumlar dijital platform aracılığıyla daha güvenilir ve hızlı bir şekilde takip edilebilir.
  • Maliyet avantajı sağlar; baskı, arşivleme, depolama ve sevkiyat maliyetler ortadan kalkar, kağıt kullanımını azaltır, çevre dostudur.
  • Mikro Yazılım’ın bilgi güvenliği ve iş sürekliliği standartlarına uygun olarak kurulmuş ve her yıl denetlenmekte olan güvenli altyapısı sayesinde, veriler ve işlemler güvendedir.
  • Verilere kolayca erişilebilir; tüm veriler 10 yıl boyunca saklanır, eski irsaliyelere hızlı bir şekilde ulaşılabilir.

e-İrsaliye’ye Kimler Geçecek?

e-İrsaliye son yayımlanan tebliğ kapsamında 01.01.2018 tarihinden itibaren faydalanabilecek tercihe bağlı bir uygulama olarak açıklanmıştır.

Ancak Gelir İdaresi Başkanlığı, e-Fatura kullanıcılarına 1 Ocak 2019 itibariyle e-İrsaliye uygulamasına katılım zorunluluğu getiren taslak tebliği yayımladı. Detaylar için tıklayınız.

İlerleyen dönemde getirdiği avantajlar sebebiyle e-fatura uygulamasından yararlanan tüm firmaların e-irsaliye uygulamasına geçiş yapması beklenmektedir.

DemoTalebi

Çözüm ortağımız size uygulamalı bir Mikro yazılımları sunumu yapacak. Programlarımızla tanışarak, işletmenizin ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılayacak seri ve modülleri tespit etmenizde size yardımcı olacak.

Bize Ulaşın