1920x1080_1_cbb14641f8

Mikro Yazılım yanınızda,
paranızın kontrolü daima sizde

Kırtasiye barkod sistemi kullanarak depo ve stok yönetiminde maliyetlerinizi düşürün, işletme karlılığınızı artırın.

Whatsapp iletişim

GENEL BAKIŞ

Kolay kırtasiye yönetimi

Mikro Yazılım'ın kırtasiye barkod sistemi kurmanızı sağlayan programları ile kâr oranı düşük, ancak ürün çeşitliliği yüksek işletmenizde alım satımlarınız ile depo ve stok yönetimini kazancınızı yükseltecek şekilde yapabilirsiniz.

Stok yönetimini güçlendirin

Ürün çeşitliliği yüksek olan işletmenizde barkod sistemi sayesinde depo ve stok takibini kolaylaştırabilir böylece maliyetlerinizi düşürebilirsiniz.

İşlem hızınızı artırın

Çok sayıda küçük satış yapan bir işletme olarak zaman kaybına yol açan satış sürecinizi barkodlu sistem sayesinde hızlandırabilirsiniz.

ÖZELLİKLER

Kırtasiye yönetimi için ana ürünler

Mikro Hızlı Satış

30 yıllık tecrübesiyle yerli muhasebe yazılımı devi Mikro Yazılım’ın geliştirdiği, kırtasiyeniz için en uygun satış çözümü Mikro Hızlı Satış ile hemen tanışın. Mikro Hızlı Satış sayesinde hızlı bir şekilde barkodlu satış gerçekleştirebilir, anlık olarak stok, perakende satış ve ön muhasebe takibinizi gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca terazili satışlarınızı da Mikro Hızlı Satış ile yapabilirsiniz. Mikro Hızlı Satış’ın kolay kullanımı sayesinde zamandan tasarruf edin ve kırtasiyeniz de müşteri memnuniyetinizi artırın. Mikro Hızlı Satış’ı işletmenizde denemek ve Mikro Yazılım avantajlarından yararlanmak için hemen bizimle iletişime geçin! Mikro Hızlı Satış ile kırtasiyenizin gücüne güç katın!

Bilgi Al

Sıkça Sorulan Sorular

Kırtasiyeler kâr oranı düşük, ancak ürün çeşitliliği yüksek işletmelerdir. Dolayısıyla kazancınızın fazla düşmemesi için alım satımlarınızın, depo ve stok yönetimi fiyatlandırmasının özenle yapılması, maliyetlerin çok artmamasına dikkat edilmesi gerekir. Kırtasiyenizde bu aşamaları barkod sistemi kullanarak hem zahmetsizce hem de vakit ve nakitten tasarruf ederek ilerletebilirsiniz. Barkodlu sisteme geçtiğinizde birden başa çıkılması çok daha kolay bir sorun hâline gelir. Otomatik sistemin size sağladığı kolaylıklarla kırtasiyeniz için doğru kararları vermeniz kolaylaşır ve kazancınızın çok düşmesini engelleyebilirsiniz.

Kırtasiyelerde ürün çeşitliliği yüksek olduğu için her bir ürünün maliyetini, kâr oranını ve stoktaki sayısını tutmak elden kâğıt-kalem kullanarak hesap yapanlar için çok zor bir hâl alabilir. Ürün çeşitliliği çok yüksek olduğu için her ürünün fiyatının hatırlanması mümkün olmayabilir. Depoda hangi üründen kaç tane kaldığını saymanın ürün çeşitliliğinin yüksekliğinden dolayı zor olacağı gibi, büyük satışların yanında kırtasiyelerde birçok küçük satış da yapıldığı için her işlem sonrası manuel olarak tutulan notlar da bir süre sonra çok karmaşık hâle gelecektir.

Kırtasiyelerin ürün çeşitliliği çok yüksek işletmeler olması barkodlu sistemde bir sorun değildir, çünkü barkodlu sistemler ürün gamının olumsuz etkisini minimuma düşürürler. Her ürünün fiyatını tek tek hatırlamanıza gerek olmaz çünkü ürünün barkodunu barkod okuyucudan geçirmek size o ürünün birim fiyatını gösterecektir. Barkod okuyucudan geçirmeden bile, yerleşik dijital bir sistem kullanıyor olmanız size her ürün hakkında istediğiniz bilgilere kolayca ulaşma şansı tanıyacaktır. Bir müşteri tek bir alımda yüksek sayıda ürün alsa bile hesapların karışması veya bir hata yapılması gibi bir sorun olmayacak, ürünleri barkod okuyucudan geçirmeniz işlemin sorunsuz bir şekilde sonlanmasını sağlayacaktır. Stok sayımı yapmak da yüzlerce ürünü saymaya çalışmak veya çok sayıda notu bir araya getirip hesap yapmak yerine yalnızca ekrandaki otomatik listeleme ve raporlama özelliklerini kullanmak kadar kolay olacaktır.

Kırtasiyelerde çok sayıda küçük satış yapılmaktadır. Her küçük satış işlemini elden yapmak ve sonunda manuel olarak not tutmak, diğer çoğu işletme türüne göre bir kırtasiyede daha çok zaman kaybına yol açar. Örnek olarak, kırtasiyenize gelip yalnızca tek bir kalem alan bir müşterinin işlemi, barkodsuz yapılınca harcadığınız zamana değecek miktarda bir kazanç getirmeyebilir. Satış işlemi sırasında ürün fiyatının hatırlanamaması işlem hızını daha da yavaşlatarak kazanç getirmemenin yanında zarar etmenize bile sebep olabilir. Ne de olsa vakit nakittir. Barkodlu sisteme geçmek hem çok çeşitli satışlarda hem de kırtasiyelerde sık sık gerçekleştirilen tek ürünlük küçük satışlarda işlem hızını arttıracaktır. Kar oranı düşük, işlem sayısı yüksek olduğu için işlem hızının artması bir kırtasiyenin kazancını diğer birçok işletme çeşidine kıyasla daha çok arttıracaktır.

Kırtasiye barkod sistemine geçiş yapmak için edindiğiniz bir program, işinizi kolaylaştıracak, hızlandıracak, hata payınızı azaltacak ve kazancınızı artıracaktır. Böylece size kalan bol zaman ve yüksek kazançla işletmenizi daha kolay büyütmeniz mümkün olacaktır. Ayrıca bir kırtasiye barkod sistemi kullanmak size istediğiniz zaman belli zaman aralığıda hilinde belli ürünlere indirim yapabilir, kampanyalar düzenleyebilirsiniz.