Bu_muhasebe_programi_Personel_puantaji_yapmak_isteyen_her_sirkete_yazilim_2_38465ea80b

Mikro Yazılım yanınızda,
paranızın kontrolü daima sizde

Personel takibi ve yönetimini personel devam kontrol programı kullanarak yapın hem giderlerinizi azaltarak hem de tutulan kaydın güvenilirliğini artırarak işletme karlılığınızı yükseltin.

Whatsapp iletişim

GENEL BAKIŞ

Çalışanlarınızı kontrol etmek Mikro ile çok kolay

Çalışanlarınızın yükümlülüklerini yerine getirip getirmediklerini Mikro Yazılım programları ile kontrol ederek personel yönetimini daha verimli hale getirebilirsiniz.

Personel takibi yapın

Personelinizi giriş çıkış zamanları, fazla mesai, tatil günü çalışmaları ve daha birçok ayrıntıda takip edebilirsiniz.

İK süreçlerinizi hızlandırın

Çalışanlarınızın giriş-çıkış kayıtları ile izinlerini tek platformda toplayarak kolayca hesap yapabilir, kayıtları kıyaslayabilir, farklı dosyaları aynı anda inceleyebilir, böylece işlerinizi daha çabuk bitirebilirsiniz.

Karar alma mekanizmanızı güçlendirin

Personel verilerinizi eforsuz bir şekilde daima güncel tutabilir, şirketinizle ilgili kısa sürede verilmesi gereken kararları bilgi eksiği olmadan kolayca verebilirsiniz.

ÖZELLİKLER

Gelir gider takibi için ana ürünler

Mikro_Yazilim_Jump_729a540e34

Mikro Jump

Büyüme yolundaki KOBİ’lerin muhasebe çözümü Mikro Jump’ın Personel Yönetimi programı sayesinde zamandan ve işgücünden tasarruf edip rekabet gücünüze güç katın! Mikro Yazılım’ın sizler için geliştirdiği personel programı sayesinde personelinizin çalışma saatlerini, izinlerini, hakedişlerini ve saatlik ücretlerini hesaba katarak, bordro hazırlamanız oldukça kolaylaşır. Personelinizin prim, ceza, hakediş ve ödeme takiplerini yaparak anında güncel, hatasız, kapsamlı raporlar alırsınız.

Bilgi Al

Mikro_Yazilim_Fly_c1accb9b3c

Mikro Fly

Uluslararası rekabete hazırlanan büyük şirketlerin muhasebe çözümü Mikro Fly’ın Personel Yönetimi programı sayesinde zamandan ve işgücünden tasarruf edip rekabet gücünüze güç katın! Mikro Yazılım’ın sizler için geliştirdiği personel programı sayesinde personelinizin çalışma saatlerini, izinlerini, hakedişlerini ve saatlik ücretlerini hesaba katarak, bordro hazırlamanız oldukça kolaylaşır. Personelinizin prim, ceza, hakediş ve ödeme takiplerini yaparak anında güncel, hatasız, kapsamlı raporlar alırsınız.

Bilgi Al

Sıkça Sorulan Sorular

Personelinizin işe giriş çıkış saatlerini kontrol etmek, kimin ne kadar süre çalıştığını, çalışanlarınızın yükümlülüklerini yerine getirip getirmediklerini kontrol etmek için önemlidir. Zamanında gelip gitme, geç kalma, erken çıkma, fazladan mesaiye kalma gibi durumlar, işveren olarak sizin bilginiz dahilinde olmalıdır. Personel yönetimi (Personel programları hakkındaki içeriğimizi okumayı unutmayın) yaparken bunlar gibi verilerin eksiksiz elinizde olması yönetimi daha doğru ve eksiksiz yapmanızı sağlayacaktır. Bu kayıtların tutulmasını bir programa emanet etmek, hem bu işe harcadığınız iş gücünü arttıracak, hem de verilerin insani hata payını es geçerek güvenilir olmasını sağlayacaktır.

Personel devam kontrol programları kullanırken her çalışan için çalışma gün ve saatleri belirleyebilir, tatil günlerini tanımlayabilirsiniz. Kişiye özel veya genel izin verebilir, izni ücretli, ücretsiz, raporlu, yıllık gibi gruplayabilirsiniz. Saatlik ücret tanımlayabilir, hakedişleri belirleyebilirsiniz. Personel devam kontrol programıyla istediğiniz zaman personeliniz ile ilgili aşağıdaki bilgilere ulaşabilirsiniz:

  • Giriş çıkış zamanları
  • Geç kalanlar
  • Erken çıkanlar
  • Fazla mesaiye kalanlar
  • Tatil günü çalışanlar
  • Giriş yapılmayan çıkışlar
  • Çıkış yapılmayan girişler
  • Giriş çıkış düzeni değişenler

Elbette, personel devam kontrol programları ile yukarıdaki genel bilgilere ulaşabileceğiniz gibi kişiye özel raporlar da alabilirsiniz. Belli bir çalışanın giriş-çıkışları, geç kalış ve erken gelişleri, aldığı izinler, gelmediği günler gibi bilgileri de kolayca edinebilirsiniz.

Eksiksiz bir bordro hazırlarken çalışanın çalıştığı saat sayısının doğru bir şekilde belirtilmesi gereklidir. (Bordro hesaplama programları ile ilgili içeriğimizi okumayı unutmayın) Bordro hazırlarken çalışma saatlerinin doğru tutulmuş olması yasal bir yükümlülük olmanın yanında, çalışanlara hak ettikleri ücreti verebilmek için personel devam kontrolü yapılmış olması gerekir. Bu işlem için kapıda bekleyecek bir çalışan görevlendirmektense dijital bir personel devam kontrol programı kullanmak hem giderinizi azaltacak hem de tutulan kaydın güvenilirliğini arttıracaktır. Personel devam kontrolü için bir personel devam kontrol programı kullanmak dışında oturtmuş olduğunuz bir yönteminiz varsa şöyle düşünün. Tüm giriş-çıkış kayıtlarının, izinlerin vb. tek bir sistemde toplanmış, istediğiniz zaman istediğiniz ayrıntısını görebileceğiniz bir şekilde tutulması, kayıtları incelemek veya kayıtlardan yararlanarak hesaplar yapmak istediğinizde işinizi kolaylaştıracak, kayıtları kıyaslamak veya farklı dosyaları aynı anda incelemeye çalışmaya kıyasla yaptığınız işi daha çabuk bitirebilmenizi sağlayacaktır. Personel takip programlarının bazılarında personele çeşitli görevler atamak, avanslarını da kaydetmek gibi daha seyrek kullanılacak özellikler de mevcuttur. Bu özelliklerin de tek bir programdan kullanılabiliyor olması, kayıtları incelerken aklınıza gelmeyebilecek bilgileri dahi
kaçırmadan hesaba katabilmenize olanak tanır. Ayrıca bir personel devam kontrol programı kullanmak, eforsuz bir şekilde verileri her zaman güncel tutmanızı sağlayarak, şirketinizle ilgili kısa sürede verilmesi gereken kararları dahi bilgi eksiği olmadan verebilmenizi sağlar.

Mikro Jump ve Mikro Fly ile personel devam takibi yapabilirsiniz.