personel_0c38495375

Mikro Yazılım yanınızda,
paranızın kontrolü daima sizde

Personel programı kullanın, personel ve İK süreçlerinizi hızlandırıp kolaylaştırarak işletme kârlılığınızı artırın.

Whatsapp iletişim

GENEL BAKIŞ

Personel yönetiminde bir numara olun

Mikro Yazılım'ın personel programları ile personelinizin mesaisini takip edebilir, çalışanlarınızın ücretlerini doğru verilerle hesaplayabilir, bordrolarını eksiksiz hazırlayabilir ve optimize olan personel süreçleri ile işletme kârlılığınızı artırabilirsiniz.

Personelinizin çalışma saatlerini takip edin

Hangi çalışanınızın iş yerine saat kaçta giriş yaptığını, saat kaçta çıktığını, kimlerin erken çıkıp kimlerin mesaiye kaldığını veya geç kaldığını takip edebilir, aldıkları genel ve özel izinleri takip edebilirsiniz.

Eksiksiz bordro hazırlayın

Resmi evrak niteliğindeki maaş bordrolarını doğru çalışma saatleri, izin günleri, fazla mesailer, vergi kesintileri ve hatasız hakediş hesapları ile hazırlayabilirsiniz.

Daha verimli çalışın

Personel yönetimini her adımında kolaylaştırıp hızlandırarak tüm süreç ve sonuçların daha güvenilir olmasını temin edebilir, profesyonel imajınızın oluşturduğu saygınlıkla personelinizin size duyduğu güveni artırabilir, tüm ekibinizin daha verimli çalışmasını teşvik edebilir, işletmenizin de daha karlı olmasını sağlayabilirsiniz.

ÖZELLİKLER

Personel yönetimi için ana ürünler

Mikro Run

Küçük işletmenizin ekleyebileceğiniz yeni modülleri sayesinde işletmenizle beraber büyüyen muhasebe çözümü Mikro Run ile personelinize dair verileri her zaman güncel tutabilir, anlık takip ve sürekli veri analizi sayesinde şirketinizin geleceğini ilgilendiren önemli kararları vaktinde alabilirsiniz.

Bilgi Al

Mikro_Yazilim_Jump_729a540e34

Mikro Jump

Büyüme yolundaki KOBİ’lerin muhasebe çözümü Mikro Jump ile personelinizin çalışma saatlerini, izinlerini, hakedişlerini ve saatlik ücretlerini hesaba katarak, bordro hazırlamanız oldukça kolaylaşır. Personelinizin prim, ceza, hakediş ve ödeme takiplerini yaparak anında güncel, hatasız, kapsamlı raporlar alabilirsiniz. Mikro Jump ile personelinizi sisteme tüm verileriyle (sicil kartları, puantaj işlemleri, borç ve devir tanımlamaları, izin kartları vb.) ayrıntılı olarak kaydedebilir ve anlık olarak takip edebilirsiniz. Ayrıca e-Bildirge’yi program üzerinden SGK’nin sistemine direkt olarak gönderebilirsiniz.

Bilgi Al

Mikro_Yazilim_Fly_c1accb9b3c

Mikro Fly

Gözü yüklerde olan orta ya da büyük ölçekli bir şirketseniz Mikro Fly sayesinde personel yönetimi de dahil olmak üzere bütün muhasebe süreçlerinizi kolayca izleyip yönetebilir, zamandan ve iş gücünden tasarruf ederek rekabet gücünüze güç katabilirsiniz! Ayrıca Mikro Fly’ın işletme yönetimi çözümleri arasında bulunan İnsan Kaynakları Yönetimi modülü ile insan kaynaklarınızı uçtan uca yöneterek sektörünüzün lideri olmayı hedefleyebilirsiniz. Bu modül ile

  • Ekiplerinizin performansını anlık olarak takip edebilirsiniz.
  • Personelinizin izin, performans, kariyer ve eğitim planlamalarını kolayca yapabilir, onları bilgi, yetenek ve birikimlerine göre değerlendirebilirsiniz.

Bilgi Al

Sıkça Sorulan Sorular

Personel programı çok sayıda personele iş veren işletmeler için vazgeçilmez bir programdır. Personel yönetim programları da denen bu programların personel yönetimi konusunda sağladığı sayısız kolaylık vardır.

Orta ölçekli ya da daha büyük bir şirketseniz personelinizi kontrol etmek oldukça zordur, zira personel yönetimi çok yönlü bir süreçtir. Personel yönetiminde çalışma saatleri Personel yönetimi personellerin çalışma saatlerini kontrol etmeyi de içerir. Hangi çalışanınızın işyerine saat kaçta giriş yaptığını, saat kaçta çıktığını bilmeniz gerekir. Personele verilen genel izinler, her çalışana verilen özel izinler hesaba katılmalıdır. Geç kalanlar ve erken çıkanların yanında, erken gelenler ve mesaiye kalanları da bilmelisiniz. Önemli olan yalnızca personelinizin işlerini yaparken sorumluluklarını yerine getirdiklerini teyit etmek değil, hak edenlere hak ettiklerini verebilmek için de olabildiğince ayrıntılı bilgilere ihtiyacınız vardır.

Personelinizin çalışma saatlerini doğru, eksiksiz ve hatasız bir şekilde tutmanız yasal olarak gereklidir. Çünkü resmi evrak niteliği taşıyan maaş bordrolarını hazırlarken çalışma saatlerinin doğru bir şekilde girilmesi gerekir. Hukuki dava sürecinde delil sayılabilen maaş bordrolarına yanlış veya eksik bilgi girilmesinin yasal olarak oldukça ağır sonuçlar doğurabileceği bellidir. Maaş bordrosu hazırlarken, her çalışanın hakedişinin hesaplanması, maaşlarının doğru verilmesi gerekir. Gerek ücretsiz izinlerden, gerek vergilerden yapılan kesintilerin yanında, fazladan mesailer gibi eklentilerin de eksiksiz hesaplanması gerekir (bordro hesaplama programları ile ilgili içeriğimizi de inceleyebilirsiniz).

Personel yönetimi çok yönlü bir süreçtir ve herhangi bir aşamasında bir hata yapılması durumunda bu haya diğer aşamaları etkileyip çığ gibi büyüyerek büyük sonuçlara sebep olabilir. Personel yönetimi gibi karmaşık bir sürecin sorunsuz işlemesi için geliştirilmiş özel personel programları vardır.

  • Personel programları tüm çalışanların giriş-çıkışlarını, mesaiye kalışlarını, devamsızlıklarını, aldıkları ücretli, ücretsiz izinleri ve daha birçok veriyi otomatikman kaydeder. Size bütün bu bilgileri tek ekrandan istediğiniz zaman kontrol etme olanağı tanıyan personel programları ile her gün, her saat sürekli güncellenen bu bilgilere en ayrıntılı ve en doğru hâlleriyle ulaşabilirsiniz.
  • Çalışma saatlerini, izinlerini, hakedişlerini ve saatlik ücretlerini hesaba katarak, bordro hazırlama sürecinde size büyük kolaylıklar sağlar. Personelin prim, ceza, hakediş ve ödeme takiplerini yaparak anında güncel, hatasız, kapsamlı raporlar çıkarmanızı sağlar. Verileri uzun süre boyunca eksiksiz tutarak, aylar öncesinden belli bir çalışanınız hakkında çok spesifik raporları bile kolayca çıkarabilmenize olanak verir.
  • Personel bilgilerini istediğiniz an güncelleyebilir ve tüm personel yönetiminde tek bir sistem kullandığınız için bu güncellemenin diğer sistemlerle tutarsız kalması gibi bir durumdan endişelenmezsiniz.
  • Genel olarak personel yönetimi ile ilgili her adımı kolaylaştırır ve hızlandırır. Tüm süreçlerin sonuçlarının daha güvenilir olmasını sağlar. Personelinizin size duyduğu güveni arttırarak daha verimli çalışmalarını sağlar. Ayrıca size daha profesyonel bir imaj vererek saygınlığınızı attırır.