puantaj_programi_ecf85eaa63

Mikro Yazılım yanınızda,
paranızın kontrolü daima sizde

Puantaj programı kullanarak hem ay sonu maaş hesaplamalarınızı doğru ve hızlı bir şekilde yapın hem de maliyet avantajı elde ederek işletme karlılığınızı yükseltin.

Whatsapp iletişim

GENEL BAKIŞ

Kolayca puantaj hesaplayın

Mikro Yazılım programları ile personelinizin devamlılığını takip edebilir, puantaj hesaplamalarını hızlı ve doğru bir şekilde yapabilir, elde ettiğiniz kullanım kolaylığı ve maliyet avantajı sayesinde işletme karlılığınızı artırabilirsiniz.

Maaş hesaplamalarına hız kazandırın

Personel puantaj programı kullanarak iş yerinizin ay sonu maaş hesaplamalarına hız kazandıracağınız gibi bu hesaplamaların hassas ve doğru olduğundan da emin olabilirsiniz.

Personel takibi yapın

Hangi çalışanınız kaç saat çalıştı, kaç saat fazla mesaiye kaldı, ne kadar izin kullandı ve ne kadar izin hakkı kaldı? Personel puantaj programı ile tüm bunların ve daha fazlasının takibini rahatlıkla yapabilirsiniz.

Detaylı raporlar alın

İşe giren ya da işten çıkan personelin verilerini raporlayabilir, genel bazda ya da çalışan bazında, bireysel raporlar hazırlayabilirsiniz. Esnek raporlama seçenekleri ile dilediğiniz zaman aralığında, dilediğiniz çalışana ya da çalışanlara dair raporları toparlayabilirsiniz. Böylece çalışanlarınızın performansını yakından görüp incelikle değerlendirebileceğiniz gibi iş yeri verimliliği detaylarını da görebilir, kârlılığı ve verimliliğinizi arttırmak adına gerekli geliştirme ve yenilikleri yapabilirsiniz.

ÖZELLİKLER

Puantaj hesabı için ana ürünler

Mikro_Yazilim_Jump_729a540e34

Mikro Jump

Büyüme yolundaki KOBİ’lerin muhasebe çözümü Mikro Jump sayesinde bütün muhasebe süreçlerinizi kolayca izleyip yönetin. Mikro Jump’ın Personel Yönetimi programı sayesinde zamandan ve işgücünden tasarruf edip rekabet gücünüze güç katın!

Bilgi Al

Mikro_Yazilim_Fly_c1accb9b3c

Mikro Fly

Uluslararası rekabete hazırlanan büyük şirketlerin muhasebe çözümü Mikro Fly

Büyüme yolundaki KOBİ’lerin muhasebe çözümü Mikro Jump sayesinde bütün muhasebe süreçlerinizi kolayca izleyip yönetin. Mikro Jump’ın Personel Yönetimi programı sayesinde zamandan ve işgücünden tasarruf edip rekabet gücünüze güç katın!

Bilgi Al

Sıkça Sorulan Sorular

Personel puantajının takibini yapmak ve tablosunu tutmak, bu tablolar üzerinden hakediş hesaplamak pek çok iş yerinin ihtiyaç duyduğu operasyonların başında geliyor. Bu operasyonlar ile ay sonunda çalışanların alacağı maaşlar kolaylıkla ve doğru olarak hesaplanır.

Puantaj takip tablosu, bir iş yerindeki çalışanların belli bir zaman diliminde (genellikle takvim ayı) kaç gün, gün içinde kaç saat çalıştığının takibinin yapıldığı tablodur. Bu puantaj tablosu üzerine çalışanların hafta tatili, ücretli ve ücretsiz izinleri, fazla mesaileri gibi veriler girilir, böylece mesai takibi titizlikle yürütülebilir.

Puantaj takibi çalışanların hak ettikleri maaşlarını hesaplamanın yanında iş yerinin verimliliğini takip etmenin ve geliştirmenin de gerekliliklerinden. Bu sebeple her ne yöntemle olursa olsun, her işletme bir şekilde puantaj takibi yapar. Bu yöntemlerden bazıları şöyle:

 • Akılda tutmak,
 • Kağıt kalem kullanarak not almak,
 • Basılı çalışma takvimine el ile işlemek,
 • Bir ajandaya not almak,
 • MS Excel gibi programlar kullanmak,
 • Kimlik kartı ile kapı giriş sistemi gibi otomasyon çözümleri,
 • Bu iş için geliştirilmiş özel yazılımlar kullanmak.

Eğer işletmenizin çalışan sayısı bir elin parmaklarını geçiyorsa akılda tutma yöntemiyle puantaj takibi pek de kullanışlı olmayabilir. Kağıt kalem ve not tutma içeren yöntemlerin takibi ve arşivlenmesi ise hayli zordur. MS Excel gibi programlara uygun formülleri yazmak ve ay sonunda gerekli hesapları yapmak uzmanlık gerektirdiği gibi, eğer işletmenizin çalışan sayısı belli bir miktarın üzerindeyse her gün bu Excel tablosuna el ile veri girmek ve ay sonunda bu veriler üzerinden hesaplamalar yapmak hayli zahmetli olacaktır. Hem maliyet hem de kullanım kolaylığı açısından pek çok sektörden sayısız işletmenin tercihi,
uygun otomasyon çözümleri ile personel puantaj programları kullanmaktan yanadır. İşletmenizin ihtiyaçlarına cevap verebilecek şekilde özelleştirilmiş uygulamalar ve çözümler sunan personel puantaj programları ile sayısı ne olursa olsun personelinizin devamlılığını takip edebilir, puantaj hesaplamalarını hızlı ve doğru bir şekilde yapabilirsiniz.

 • Personel puantaj programı kullanarak iş yerinizin ay sonu maaş hesaplamalarına hız kazandıracağınız gibi, bu hesaplamaların hassas ve doğru olduğundan da emin olacaksınız.
 • Hangi çalışanınız kaç saat çalıştı, kaç saat fazla mesaiye kaldı, ne kadar izin kullandı ve ne kadar izin hakkı kaldı? Personel puantaj programı ile tüm bunların ve daha fazlasının takibini rahatlıkla yapabilirsiniz.
 • İşe giren yeni personeli programa tanımlamak ya da işten çıkan personelin verilerini görmek için tek tık yeter. Buna ek olarak işe giren ya da işten çıkan personelin verilerini raporlayabilir, genel bazda ya da çalışan bazında, bireysel raporlar hazırlayabilirsiniz. Esnek raporlama seçenekleri ile dilediğiniz zaman aralığında, dilediğiniz çalışana ya da çalışanlara
 • dair raporları toparlayabilirsiniz. Böylece çalışanlarınızın performansını yakından görüp incelikle değerlendirebileceğiniz gibi iş yeri verimliliği detaylarını da görebilir, kârlılığı ve verimliliğinizi arttırmak adına gerekli geliştirme ve yenilikleri yapabilirsiniz.
 • Otomasyon çözümleri ile beraber kullanıldığında personel puantaj programları, hiçbir manuel veri girişine ya da komuta ihtiyaç olmaksızın personelinizin devamlılığını ve iş performansını eksiksiz bir şekilde takip eder, ay sonunda hangi çalışanın ne kadar maaş hak ettiğini, kaç gün ve saat çalıştığını sizin için hassasiyetle hesaplar.
 • Personelin giriş ve çıkış saatlerine bakarak hesap yapan personel puantaj programları, personelin işe geç gelmesi ya da işten erken çıkmasına paralel olarak maaşından kesinti yapabilir.