i_Stock_695204372_bb7d89e435

Mikro Yazılım yanınızda,
Paranızın Kontrolü Daima Sizde

Kolayca e-beyanname gönderin, zamandan ve nakitten tasarruf ederek işletmenizin verimliliğini artırın.

Whatsapp iletişim

GENEL BAKIŞ

e-Beyanname göndermek çok kolay!

Mikro Yazılım programları ile kolayca e-beyanname oluşturup düzenleyebilir ve anında GİB'in sistemine gönderebilirsiniz.

Beyanname oluşturup gönderin

Mikro Yazılım programları. ile beyannamelerinizi direkt olarak Gelir İdaresi Başkanlığı'nın (GİB) sistemine gönderebilirsiniz.

Muhasebe işlemlerinizi gerçekleştirin

Aynı programla birçok çok muhasebe işleminizi pratik şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Zamandan tasarruf edin

e-Beyannamelerinizi pratik şekilde oluşturup göndererek artan zamanınızı işletmenizi büyütmeye ayırabilirsiniz.

ÖZELLİKLER

e-Beyanname için ana ürünler

Mikro_Yazilim_Jump_729a540e34

Mikro Jump

Kontrollü büyümek isteyen KOBİ’lerin çözümü Mikro Jump sayesinde beyannamelerinizi direkt olarak GİB’in sistemine kolayca gönderebilir ve daha pek çok muhasebe işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Bilgi Al

Mikro_Yazilim_Fly_c1accb9b3c

Mikro Fly

Uluslararası rekabete açılmak isteyen büyük işletmelerin tercihi olan Mikro Fly sayesinde beyannamelerinizi direkt olarak GİB’in sistemine kolayca gönderebilir ve daha pek çok muhasebe işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Bilgi Al

Sıkça Sorulan Sorular

Günümüzde teknolojinin geldiği yer itibariyle pek çok işi bilgisayarlar ile çok daha hızlı ve kolay bir şekilde yürütüyoruz. Önceden kağıt ve mürekkeple hallettiğimiz çoğu işi artık yazılımların yardımıyla elektronik ortamda yapıyoruz. Bunun bir örneği de eskiden kağıt üzerinde yapılan beyannamelerin artık internet ortamında yapılması, hatta bu evrakın e-beyanname diye bilinmesi. Başka bir deyişle e-beyanname, vergi dairesine fiziksel olarak teslim edilmesi gereken, kağıt üzerinde düzenlenen beyanname belgelerinin ilgili usul ve kanunlar uyarınca elektronik ortamda hazırlanması ve iletilmesidir.

e-Beyannamelerin hem mali müşavirlere, hem muhasebecilere, hem de vergi dairesi çalışanlarına faydası çoktur. İş yükünü hafifletir, iş süreçlerini hızlandırır, bireylerin fiziksel olarak vergi dairesine gidip sıra bekleyerek işlem yapmasının önüne geçtiği için pratiktir. Vergi dairelerinin kalabalığını azalttığı gibi beyanname evraklarının depolama maliyetini düşürür, yer tasarrufu sağlar. Beyannameler elektronik ortamda saklandığı için gerektiğinde arşivden belli bir dokümanın bulunması da epey kolaylaşmıştır. e-Beyanname ile evrak dolduran, beyanname hazırlayan kişilerin gözünden kaçabilecek hataların önüne geçilmiş, kâğıt israfı da en aza indirilmiştir.

Elektronik beyanname başvurusu yapmak için belli adımların takip edilmesi gerekir. Başvuruyu yapacak kişi bazı yazılımlardan yararlanır. Bu yazılımlar ile beyannameler elektronik ortamda hazırlanır, düzenlenmekte ve ilgili vergi dairelerine gönderilir. Bu gönderme işleminin yapılabilmesi için, bireylerin vergi dairelerine belli bir başvuru yapması gerekir. Kanunlar uyarınca gerçek kişiler bu başvuruyu şahsen yapmak zorundadır, tüzel kişilerin ise yasal temsilcileri bu başvuruyu yapmalıdır. Başvuru işlemi tamamlandıktan sonra ise e-beyanname için gerekli yazılımlardan biri indirilir. e-Beyanname programı, beyanname düzenleme programı gibi isimlerle de bilinen bu programlar her işletim sistemine uygun edisyonlara sahiptir. Bu programların bir listesi, Gelir İdaresi Başkanlığı İnternet Vergi Dairesi’ne ait web sayfasında bulunur. e-Beyanname programlarını kullanmak epey kolaydır ve bu programlardan verim almak için son model, çok güçlü bir bilgisayara ihtiyacınız yoktur. Neredeyse her bilgisayarda sorunsuz bir şekilde, donmadan ve bilgisayarın zorlanmasına mahal vermeden çalışabilen bu programların bilgisayarınıza nasıl kurulacağı ve nasıl çalıştırılacağı Gelir İdaresi Başkanlığı İnternet Vergi Dairesi sayfasında ve programın geliştiricilerinin sayfasında detaylı bir şekilde anlatılır.

e-Beyanname oluşturmak, düzenlemek ve Gelir İdaresi Başkanlığı İnternet Vergi Dairesi’ne göndermek için ihtiyaç duyacağınız programların listesini aşağıda bulabilirsiniz:

JRE (Java Runtime Environment): e-beyanname programını bilgisayarınıza kurmadan önce bu programı indirip kurmanız gerekmektedir. e-beyanname programının bilgisayarınızda çalışabilmesi için öncesinde bu programı edinmelisiniz.

Beyanname Düzenleme Programı (BDP) / e-Beyanname Programı: e-beyannameleri hazırlayacağınız, düzenleyeceğiniz ve göndereceğiniz program bu programdır. Yasa ve tüzükteki değişikliklere cevap verecek şekilde ya da daha iyi çalışması için zaman zaman programın üreticisi tarafından program için güncellemeler hazırlanmaktadır. Yeni bir güncelleme geldiği zaman programın kendisi ya da işletim sisteminiz size uyarı vermekte ve bu güncellemeyi yüklemeyi teklif etmektedir. e-beyannamelerinizin doğru hazırlanması ve programınızın sorunsuz çalışması için bu güncellemeleri atlamayınız.

Beyanname Düzenleme Programı Yardım / e-Beyanname Programı Yardım: Tercih ettiğiniz beyanname düzenleme programına dair kullanım kılavuzu ve sorun çözme yönergelerini içeren destek programıdır.

Adobe Acrobat Reader / Adobe Reader: PDF formatına sahip dosyaları okuyabilmek için ihtiyaç duyacağınız bir programdır. Piyasada başka geliştiriciler tarafından üretilen muadilleri de bulunmaktadır. Beyannamelerinize ait fişleri okuyabilmek veya görüntüleyebilmek için PDF okuma programlarından birine sahip olmanız gerekmektedir. E-beyanname hazırlama, düzenleme ve gönderme işlemlerinizi kolaylaştırmak için de e- beyanname programlarına göz atın.

Size ve işletmenize en uygun, kişiselleştirilmiş çözüm önerilerimiz hakkında bilgi almak ve ihtiyaçlarınızın tamamını karşılayacak e-beyanname programımızı görmek için hemen satış temsilcilerimizle iletişime geçin.

30 yıllık Mikro Yazılım tecrübesiyle e-Beyanname göndermek artık çok kolay! KOBİ’lerin bir numaralı ticari programı Mikro Jump ve büyük işletmelerin yol arkadaşı Mikro Fly ile beyannamelerinizi doğrudan başkanlığın sistemine gönderebilir, ayrıca birçok muhasebe işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Mikro Jump ve Mikro Fly, işletmenizin muhasebe ihtiyaçları için özel olarak tasarlanmış programlardır. Hemen denemek ve Mikro Yazılım avantajlarından yararlanmak için bizi arayın!

BAŞARI HİKAYELERİ

Mikro Yazılım ile başaran müşteriler

teknikel_2x_35fb3fcde0

"Güzel bir mobil uygulama, raporlara telefondan erişim sağlaması da büyük kolaylık sunuyor."

cavusoglu_yemenler_2x_086b3d6ada

"Müşterilerimizin, bankadan ve portföyümüzden yaptığı senet tahsillerini, kullandığımız kredileri ve geri ödemelerini kolayca takip edebiliyor, detaylı raporlamalar alabiliyoruz."

nills_2x_e2abd4c6bb

"Stok kart girişleri, reçete tanımları, e-irsaliye ve e-fatura işlemleri gibi birçok operasyonel ve yönetsel alanda zaman tasarrufu sağlayabiliyoruz."