Mikro_Yazilim_e_SMM_89165d300b

Mikro Yazılım ile
e-SMM kesip
göndermek çok kolay

Mikro Yazılım ile e-SMM hesabınızı hemen açın, serbest meslek makbuzlarınızı zahmetsizce düzenlemeye başlayın.

Whatsapp iletişim

GENEL BAKIŞ

e-SMM’ye Mikro Yazılım ile geçin

Mikro Yazılım ile e-SMM hesabınızı GİB'e başvuruda bulunmadan, yalnızca kayıt formunu doldurarak hemen açabilirsiniz. e-Serbest meslek makbuzunu aktifleştirmek için ihtiyacınız olan tek şey e-imza veya mali mühür.

Hızlı ve kolay

Maliyetsiz

Güvenli

Kolayca saklama ve erişim avantajı

Verimli

ÖZELLİKLER

e-Dönüşümünüzü Mikro ile yönetin

Mikro_Yazilim_Run_47b7de347d

Mikro Run

Mikro Run ile ödeme ve tahsilatlarınızı izleyebilir, tanımladığınız banka bilgileri ile hesaplarınızı anlık olarak takip edebilir, çek ve senetlerinizin durumunu görüntüleyebilirsiniz. Böylece ne kadar nakdiniz olduğunu bilir, ödeme ve tahsilat programınızı buna göre yaparsınız.

Bilgi Al

Mikro_Yazilim_Jump_729a540e34

Mikro Jump

Mikro Jump ile menkul varlıklarınızı kolayca yönetebilir, birden fazla işletmeniz varsa nakit akışınızı tek platformdan bütün olarak görebilirsiniz. Banka kredilerinizi takip edebilir, kullandığınız spot, rotatif ve tüketici kredisi modeli sözleşmelerini kayıt altına alabilir, ödemelerinizi zamanında yapabilirsiniz.

Bilgi Al

Mikro_Yazilim_Fly_c1accb9b3c

Mikro Fly

Mikro Fly ile finansal süreçlerinizi zamandan tasarruf ederek yönetebilirsiniz. Ödeme ve alacak operasyonlarınızı verimli biçimde planlayabilir, nakit akışınızı anlık olarak takip ederek işletmenizin geleceğini etkileyecek kararları kolayca alabilirsiniz. Kullandığınız spot, rotatif ve tüketici kredisi modeli sözleşmelerini kaydedebilir, ödemelerinizi tam vaktinde yapabilirsiniz.

Bilgi Al

KAMPANYALAR

Mikro Yazılım’ın size özel kampanyalarından ve avantajlı paketlerinden yararlanın

BAŞARI HİKAYELERİ

Mikro Yazılım ile başaran müşteriler

essen_2x_d109dc5b0c

"Mikro Yazılım, uzun yıllardır Essen Alışveriş Merkezleri'nin perakende operasyonlarının tam merkezinde yer alan, vazgeçilmez bir ERP sistemidir."

ona_2x_77b3df1153

"Mikro Yazılım ile insan kaynaklarından personel yönetimine, e-faturadan karar-desteğe kadar kolaylıkla takip edebiliyoruz."

cavusoglu_yemenler_2x_086b3d6ada

"Müşterilerimizin, bankadan ve portföyümüzden yaptığı senet tahsillerini, kullandığımız kredileri ve geri ödemelerini kolayca takip edebiliyor, detaylı raporlamalar alabiliyoruz."

Sıkça Sorulan Sorular

e-Serbest meslek makbuzu (e-SMM), serbest meslek erbabının mesleki faaliyetlerini ilgilendiren tüm iş ve tahsilatları için elektronik ortamda düzenlediği, matbu serbest meslek makbuzu ile aynı yasal özelliklere sahip, dijital olarak saklanan ve ibraz edilen bir değerli elektronik belgedir. e-SMM, hizmet alanın talebine göre elektronik ortamdan veya kağıt olarak iletilebilir.

Vergiden muaf olmayan tüm serbest meslek mensupları, 1 Şubat 2020 tarihinden itibaren faaliyete başladıkları ilk 3 ayın sonuna dek e-SMM’ye geçmek zorundadır. Özetle serbest meslek erbabının serbest meslek makbuzlarını e-SMM olarak düzenlemesinin mecburi olduğunu söyleyebiliriz.

  • Hız ve kolaylık: e-SMM sistemine geçerek elektronik makbuzlarınızı tek tıkla oluşturup müşterilerinizle kolayca paylaşırsınız.
  • Düşük maliyet: Kağıt kullanımını azaltır, baskı, arşivleme ve postalama maliyetlerini ortadan kaldırırsınız.
  • Güvenle saklama ve erişme avantajı: Belgelerinizi dijital olarak saklayıp veri kaybı yaşamadan senelerce güvenle saklar, hepsine dilediğinizde kolayca erişir, dolaplar dolusu dosyadan kurtulursunuz.
  • Verimlilik: İş yükünü azaltır, zamandan tasarruf eder, şirket verimliliğinizi yükseltirsiniz.

e-SMM’den tıpkı e-faturadaki gibi 3 yöntemle faydalanabilirsiniz:

  • Özel entegrasyon: Gelir İdaresi Başkanlığı’nın (GİB) ‘özel entegratörlük’ yetkisini alan firmaların sistemleri üzerinden e-SMM kullanabilirsiniz. Özel entegratör Mikro Yazılım’ın e-Serbest Meslek Makbuzu uygulamasına kolayca geçiş yapabilir; e-fatura, e-arşiv, e-defter, e-bordro, e-irsaliye, e-mutabakat, e-müstahsil makbuzu ve e-serbest meslek makbuzu da dahil olmak üzere pek çok e-Dönüşüm uygulamasını hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.
  • GİB Portalı: Makbuzlarınızı GİB Portalı’ndan kendiniz işleyerek e-SMM’den yararlanabilirsiniz.
  • Doğrudan entegrasyon: e-SMM’yi, kendi bilgi işlem alt yapınızı GİB’in sistemine doğrudan entegre ederek kullanabilirsiniz.

e-İmza veya mali mührünüz varsa üç ayrı e-SMM kullanım yönteminden biriyle e-serbest meslek makbuzu kesebilirsiniz. e-SMM’ye serbest meslek erbabı ile müşterinin adı, soyadı, vergi dairesi, VKN ya da TCKN’sini ve adres bilgilerini yazmalı, belgenin düzenlenme tarihini saat ve dakika ile birlikte girmeli, son olarak vergi detaylarını da içerecek şekilde alınan meblağı eklemelisiniz. Ardından e-SMM’niz kesilip gönderilmeye hazır olacak.