Hasta Takip Programı Nedir? Ne İşe Yarar?

Mikro Ürünler Genel 2dk
Mikro Ürünler Genel

Bir hastane, özel sağlık merkezi, klinik veya muayenehaneniz varsa hasta takip programı kullanarak hem etkin online sağlık yönetimi yapabilir hem de tahsilat ve ödemelerinizi kontrol edebilirsiniz.

Hasta Takip Programı Nedir?

Hasta takip programları; sağlık merkezlerine başvuran hastalara ait detaylı kişisel bilgileri ve hastalık bilgilerini kayıt altında tutan programlardır.

Hasta Takip Programları Ne İşe Yarar?

Hasta takip programlarında, hastanın kimlik ve iletişim bilgileriyle birlikte sağlık merkezine başvuru sebebi, gördüğü doktorlar ve muayene olduğu birimler, hastalık semptomları, doktor teşhisi, kullandığı ilaçlar ve daha pek çok bilgi yer alabilir.
Bu sayede hasta, merkezi tekrar ziyaret ettiğinde kimlik bilgileri sayesinde tüm medikal geçmişine yetkili kişiler tarafından anlık olarak erişilebilir.
Kapsamlı hasta takip programlarıyla aynı zamanda cari hesap takibi de yapabilirsiniz. Kısacası, dijitalleşmiş bir hasta takibiyle muayenehaneniz her zaman yanınızda olur.

Bir Hasta Takip Programıyla Neler Yapabilirsiniz?

İyi bir hasta takip programıyla;

 • Doktorlarınızın çalışma takvimini düzenleyebilirsiniz.
 • Hastalarınızdan muayene randevusu alabilirsiniz.
 • Sistemde belirleyeceğiniz ayarlara göre hastalarınıza randevularını tercih ettikleri iletişim bilgileri üzerinden hatırlatabilirsiniz.
 • Hastalarınıza dair tüm kimlik ve iletişim bilgilerini kaydedip bu bilgilere dilediğiniz zaman dilediğiniz yetkili profil ve ekran üzerinden 7/24 erişebilirsiniz.
 • Hastalarınızın medikal geçmişlerini (sağlık merkezinize geliş sebepleri, şikayetleri, muayene oldukları doktor, teşhis, geçirdikleri hastalıklar, alerjileri, ameliyatları, kullandıkları ilaçlar vb.) kayıt altına alıp yeni bilgiler kaydedebilir, tüm bu bilgilere tek tıkla erişebilirsiniz
  Dilediğiniz bilgilerin çıktısını alabilirsiniz.
 • Hastanızın hizmet girişlerini kaydedebilir, yaptıkları ödemeleri görebilir, tahsilat alabilir, fatura kesebilir ve bu faturaları yazdırabilirsiniz.
 • Hastalarınızın farklı medikal başlıklar altındaki ölçümlerini ve hastalık seyirlerini anlık olarak takip edebilirsiniz.
 • Farklı medikal birimleriniz ile çalışanlarınızın iş süreçlerini yönetebilirsiniz.
  Personel takibi yapabilirsiniz
 • Hastalarınıza paylaştıkları iletişim bilgileri üzerinden belirlediğiniz farklı konularda bilgilendirme, kutlama mesajları gönderebilirsiniz.
 • Hasta verilerinizi belirlediğiniz detaylarda raporlara dönüştürebilirsiniz
  Belge ve bilgilerinizi yedekleyebilir, hepsine güvenle erişebilirsiniz.

Bu yazımız da ilginizi çekebilir:
Hastane Otomasyon Programı Nedir? Ne İşe Yarar?