i_Stock_905049450_7f30db6fe5_df12ae4352

Mikro Yazılım yanınızda,
paranızın kontrolü daima sizde

Üretim takip programı kullanın, üretim masraflarını düşürün, zamandan kazanın, işletme kârlılığınızı artırarak rekabette güçlenin.

Whatsapp iletişim

GENEL BAKIŞ

Üretim takip yönetimi

Mikro Yazılım'ın üretim takip programıyla üretim masraflarını düşürebilir, üretim süreçlerinizi zamandan tasarruf ederek yönetebilir, böylece hem verimliliğinizi, hem de işletme kârlılığınızı artırarak rakiplerinizin önüne geçebilirsiniz.

Üretim aşamalarını verimli hale getirin

Üretim yönetimini planlama, iş emirleri, kapasite kontrolü, kalite kontrolü, depo ve stok takibi, ürün takibi, maliyet analizi ve diğer tüm süreçlerinde detaylı şekilde analiz ederek daha verimli, daha az masraflı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Stok ve depo takibi yapın

Üretim yönetim programlarının yardımı ile stok yönetimi yapabilir, ürettiğiniz mamullerin müşteri ile buluşmasına kadar olan yolculuğunu gözleyebilirsiniz.

Üretim sürenizi kısaltın

Üretim süreçlerini en verimli olacak şekilde koordine edebilir, kaliteden ve maliyetten ödün vermeksizin daha fazla ürünü daha kısa sürede üretebilirsiniz.

ÖZELLİKLER

Üretim takibi için ana ürünler

Mikro_Yazilim_Jump_729a540e34

Mikro Jump

Mikro Yazılım’ın büyümek isteyen KOBİ’lere hitap eden çözümü Mikro Jump’ın Temel Üretim Yönetimi modülü ile üretiminizi her aşamada takip edebilir ve bu sayede üretim verimliliğinizi artırabilirsiniz. Tedarik planı ve izleme yapmak, sarfiyat, ürün tanıtım ve iş emri tanımlamak gibi daha pek çok işleminiz için Mikro Jump’ı kullanabilirsiniz. Mikro Yazılım avantajlarından yararlanmak ve programlarımızı denemek için bizimle hemen iletişime geçebilirsiniz!

Bilgi Al

Mikro_Yazilim_Fly_c1accb9b3c

Mikro Fly

Küresel rekabete hazırlanan Mikro Fly’ın İleri Üretim Modülü sayesinde üretim planlama ve izleme, üretim rota planlama, tarih bazında tedarik planlama ve izleme, sonlu kapasite kaynak planlama ve fiili maliyetlendirme yetenekleri ile üretim takibinizi en ince ayrıntısına kadar yapabilirsiniz. Mikro Yazılım avantajlarından yararlanmak ve programlarımızı denemek için bizimle hemen iletişime geçebilirsiniz!

Bilgi Al

Sıkça Sorulan Sorular

Üretim, çeşitli işletmelerin türlü hammaddeleri fabrika, atölye, imalathane gibi yerlerde önceden belirlenmiş bir işlem sürecinden geçirerek bir mamul ya da ürün üretmeleridir.

Her sektörde farklı üretim yöntemleri ve prensipleri kullanılmakta, standardize olmuş farklı süreçler tercih edilmektedir. Pek çok işletmenin en önemli masraf kalemi üretim sırasında çıkan masraflar, yani başka bir deyişle üretim giderleridir. Üretim süreçlerinin etkin yönetimiyle işletmeniz zamandan kazanabileceği gibi üretim masraflarını da düşürebilir. Böylece hem verimliliğini, hem de kârlılığını arttırabilir, piyasadaki rakipleriyle rekabette bir adım öne geçebilir.

Üretim yönetimi, hammaddelerin satın alınmasından/ temin edilmesinden ürünün ortaya çıkmasına kadarki sürecin yönetilmesini, entegre edilmesini ve veriminin arttırılmasını içermektedir. Müşteriden alınan siparişin üretim emrine dönüşmesi, bu üretim emrinin gerekli hammaddelerin temini ve ürünün üretilmesiyle sonuçlanması, üretilen ürünün müşteriye ulaşması süreçleri üretim yönetimi ile iyileştirilebilmektedir. İşletmenin zamanını ve kaynaklarını en iyi şekilde kullanması, verimini ve kârlılığını arttırması, müşterilerinin ihtiyaçlarına daha iyi cevap verebilmesi için üretim yönetimi göz ardı edilmemelidir. Üretim yönetimi aşağıdaki süreç ve eylemlerin de dahil olduğu üretim aşamalarını analiz ederek daha verimli, daha az masraflı bir şekilde gerçekleşmesini sağlamakla yükümlüdür:

 • Reçete tanımları
 • Üretim ve iş emirleri
 • Otomatik ya da yarı otomatik mamul üretimi
 • Kalite kontrol
 • Hammadde temini
 • Sarf ve fire takibi
 • Üretim planlama
 • Depo ve stok kontrolü
 • Üretim doluluk takibi
 • Kapasite kontrolü ve takibi
 • Planlama ve gerçekleşme
 • Ürün izlenebilirliği
 • Kalite kontrol desteği
 • Maliyet analizi
 • Sipariş entegrasyonu
 • Rotalar, operasyonlar

İşletmenizin üretim operasyonlarını planlamak, takip etmek ve düzenlemek zaman zaman yorucu ve zor olabilir. Bu sebeple türlü sektörlerden sayısız firma üretim takip programlarından destek almaktadır. Üretim takip programları ile üretim organizasyonunuza kuşbakışı bakabilir, hangi süreçlerin birbiriyle nasıl ilişkili olduğunu ve bu süreçlerin nasıl daha iyi işleyen bir hale getirilebileceğini görebilirsiniz. Bu programlar ile üretim süreçlerinizi yakından takip edebilir, aksaklık ve sorunlara en doğru çözümleri en kısa zamanda bulabilirsiniz. İşletmenizin organizasyonundaki tüm ürün ve hammaddeleri, insan ve makine gücünü, iş gücünü en verimli şekilde kullanmak adına ürün yönetim programlarından faydalanabilirsiniz. Üretim yönetim programlarının yardımı ile stok yönetimi yapabilir, ürettiğiniz mamullerin müşteri ile buluşmasına kadar olan yolculuğunu gözleyebilirsiniz. Üretim yönetim programları ile üretim süreçlerinin, maliyetlerin ve kalitenin de kontrolü ve denetimini sağlayabilirsiniz. Süreçleri en verimli olacak şekilde koordine edebilir, ne kaliteden ne de maliyetten ödün vermeksizin daha fazla ürünü daha kısa sürede üretebilirsiniz. Böylece işletmenizin karlılığını arttırabilir, sektördeki rakiplerinizden en az bir adım öne geçebilirsiniz.