saat_uecretinden_maas_hesaplama_c743702f55

Mikro Yazılım yanınızda,
paranızın kontrolü daima sizde

Saat ücretinden maaş hesaplama programı kullanın, İK yönetiminizi güçlendirerek işletme verimliliğinizi artırın.

Whatsapp iletişim

GENEL BAKIŞ

Maaş hesaplamanın kolayı

Mikro Yazılım'ın saat ücretinden maaş hesaplamanızı sağlayan programları ile işletmenizde çalışan işçilerin bir ay içinde çalıştığı gün ve saatleri görebilir, onlara ödediğiniz maaş, avans ve primleri kolayca takip edebilirsiniz. Böylece İK yönetiminizi güçlendirebilir, işletme verimliliğinizi artırabilirsiniz.

Personel yönetimini güçlendirin

Maaş hesabını doğru biçimde yaparak işçiyi ve işveren olarak kendinizi güvence altına alabilir, personel yönetimi sürecinizi hatadan arındırarak pratikleştirirsiniz.

İşçilerinizi tüm detaylarda takip edin

Personelinizi ve tüm işçileri özlük bilgisi, sicil kartı, puantaj işlemleri, borç ve devir tanımları, izin kartları ve talepleriyle birlikte sisteminize kaydedebilir, bu verilere tek ekran üzerinden başka yazılım veya entegrasyona gerek duymadan ulaşabilirsiniz.

Belgelerinizi güvenle paylaşın

Verilerinizi, hesaplamaları ve bordroları uzun süre güvenle saklayabilir; bordroları ilgili çalışanlarınız, muhasebecileriniz ve mali müşavirinizle paylaşabilirsiniz.

ÖZELLİKLER

Personel yönetimi için ana ürünler

Mikro_Yazilim_Jump_729a540e34

Mikro Jump

Mikro Jump’ın İşletme Yönetimi Çözümleri paketinde bulunan Personel Yönetimi modülü ile personelinizi sicil kartlarından borç ve devir tanımlamalarına kadar detaylı şekilde takip edebilirsiniz. Mikro Jump’ın Personel Yönetimi ile e-Bildirge’yi Mikro Yazılım üzerinden SGK’nin sistemine direkt gönderebilirsiniz.

Bilgi Al

Mikro_Yazilim_Fly_c1accb9b3c

Mikro Fly

Mikro Fly’ın ana paketindeki Personel Yönetimi modülü ile Sosyal Güvenlik Kurumu’na bağlı iş yerlerinizi kolayca yönetebilir ve her pozisyondan çalışanınızın tüm ayrıntılarıyla takip edebilirsiniz. Muhasebe bağlantısı, iş kolu, iş yeri, departman, kişi ve zaman bazında parametrik bölümlendirmeler yapabilirsiniz. Mikro Fly’ın Personel Yönetimi ile e-Bildirge’yi Mikro Yazılım üzerinden SGK’nin sistemine direkt gönderebilirsiniz.

Bilgi Al

Sıkça Sorulan Sorular

Çalışanların çalışma süresi 4857 sayılı İş Kanunu’nun 63. maddesine göre:

 • Haftalık çalışma süresi 45 saattir. Aksine karar verilmedikçe bu süre çalışma günlerine eşit olarak dağıtılır.
 • Buna göre haftanın 6 günü çalışılan yerlerde günlük çalışma süresi 7,5 saattir.
 • SSK işlemlerinde ay 30 gün olarak kabul edilir ve buradan aylık çalışma süresini 30×7.5=225 saat olarak hesaplarız.
 • Ayrıca günlük çalışma süresi her ne olursa olsun 11 saati geçemez.

Aylık, haftalık ve saatlik çalışmadan maaş hesaplayabilen, işletmenizde çalışan işçilerin bir ay içinde çalıştığı gün ve saatleri görebildiğiniz, bu işçilere ödediğiniz maaş, avans ve primleri kolayca takip etmenizi sağlayan programlar, maaş hesaplama programlarıdır.

Kıymetli belge niteliği bulunan bordro, işçinin kazandığı ücretle birlikte onun üzerinden yapılan vergi ve sigorta primi kesintilerini gösterir. Bu nedenle gerçek rakamlarla hazırlanmalıdır. Bordo aynı zamanda firmayı ilgilendiren hukuki davalarda ispat olarak sunulabilir. Bu yüzden maaş hesabı doğru biçimde yapılmalıdır. Siz de saat ücretinden maaş hesaplama programları ile bordroları doğru biçimde düzenleyebilirsiniz. Böylece;

 • Hem maaş hesabını doğru biçimde yaparak işçiyi ve işveren olarak kendinizi güvence altına alırsınız
 • Hem zamandan tasarruf edersiniz
 • Hem de personel yönetimi sürecinizi hatadan arındırır ve pratikleştirirsiniz.
 • Personelinizi ve tüm işçileri özlük bilgisi, sicil kartı, puantaj işlemleri, borç ve devir tanımları, izin kartları ve talepleriyle birlikte sisteminize kaydedebilirsiniz.
 • İlgili bilgileri dilediğinizde değiştirip güncelleyebilirsiniz.
 • Maaş hesaplamalarını her zaman en doğru ve güncel bilgilerle yapıp bordroları yasaya uygun şekilde düzenlersiniz.
 • Personel verilerine tek ekran üzerinden başka yazılım veya entegrasyona gerek duymadan ulaşırsınız.
 • Verilerinizi, hesaplamaları ve bordroları uzun süre güvenle saklarsınız.
 • Bordroları ilgili çalışanlarınız, muhasebecileriniz ve mali müşavirinizle paylaşabilirsiniz.

Mikro Yazılım’ın personel yönetimi ve işçi maaşı hesaplama özelliği bulunan programları Mikro Jump ve Mikro Fly ile çalışanlarınızın saat ücretinden kolayca maaş hesaplayabilirsiniz.