stok_takip_f12b9f2955

Mikro Yazılım yanınızda,
paranızın kontrolü daima sizde

Stok takip programı kullanın, hem satış sürecinizi optimize edin hem de etkin stok takibi ile kârlılığınızı artırın.

Whatsapp iletişim

GENEL BAKIŞ

Hatasız stok takibi ve yönetimi

Mikro Yazılım'ın stok takip programı ile ürünlerinizi sisteme tanımlayarak stoklarınızı birim, fiyat ve miktarına ya da dilediğiniz başka faktörlere göre gruplayabilir ve raporlama yapabilirsiniz.

Stok maliyetlerini doğru hesaplayın

Stok maliyetlerini doğru hesaplayarak, stok miktarlarında yapılan hatalar veya kaybolan mallar sebebiyle firmanızın zarara uğramasına engel olun.

Barkod sistemleri ile entegre çalışın

Barkod ve terazi sistemleri ile depo ve envanter yönetimi programlarıyla entegre çalışın.

Rekabette güçlenin

Sağlıklı bir stok ve depo yönetimi ile hem işletmenize planlama için güvenilir bilgi sağlarsınız, hem de üretimden sevkiyata kadar tüm süreçlerinizi optimize edersiniz. Bu sayede rekabette de güçlenirsiniz.

ÖZELLİKLER

Stok takibi için ana ürünler

Mikro Run

Mikro Yazılım’ın firmanızın büyüklüğü ve beklentilerinize göre seçebileceğiniz online çözümleri ile siz de etkin bir stok yönetimi yürütebilirsiniz. İşini büyütmek isteyen işletmelerin tercihi Mikro Run’ın Stok / Ürün ve Hizmet Yönetimi programıyla ürünlerinizi sisteme tanımlayabilir, stoklarınızı birim, fiyat, miktar veya istediğiniz diğer unsurlara göre kategorilendirebilirsiniz. Dilediğinizde anlık ya da belirlediğiniz tarihler için detaylı raporlar alabilir, satın alma sürecinizi daha verimli hale getirebilirsiniz.

Bilgi Al

Mikro_Yazilim_Jump_729a540e34

Mikro Jump

KOBİ’lerin çözüm ortağı Mikro Jump’ın ana paketindeki Stok/Ürün Yönetimi programı ile ise stoklarınıza minimum, sipariş ve hedef seviyeleri belirleyebilir, yapacağınız ihtiyaç tanımlarına göre satın alma yapabilirsiniz. Bununla birlikte stoklarınızı seviyesine dair ayrıntılı analizler yapabilir, malzeme ihtiyaç planları oluşturabilirsiniz ve hizmet satış sözleşmeleri ile dönemlere yayılan hizmet gelirlerini izleyebilirsiniz.

Bilgi Al

Mikro_Yazilim_Fly_c1accb9b3c

Mikro Fly

Büyük işletmelerin tercihi Mikro Fly’ın Stok/Ürün Yönetimi modülü, size etkili bir depo ve stok takibi süreci sunar. Bu modül ile

  • Ürünlerinizi, tüm bilgileri, stok durumları, değerleri, hareketleri ve belgeleriyle birlikte programınıza kaydedebilir, tek bir ekrandan kolayca takip edebilirsiniz.
  • Ürünlerinizi belirlediğiniz faktörlere göre (parti, lot, seri numarası, anave alt grup, tedarikçi, üretici, reyon, ambalaj, marka, sektör, vb.) tanımlayabilir, kolayca sıralayabilirsiniz. Kolay kategorileme ve sıralama sayesinde ürünlerinizin analizini yapmanız kolaylaşır.
  • Dilediğiniz şekilde belirleyebileceğiniz minimum sipariş ve hedef seviyeleri ile işletmenizin ihtiyaçlarını daha kolay belirleyebilirsiniz.
  • Malzeme ihtiyaç planları hazırlayabilirsiniz.
  • Hizmet satış sözleşmeleri ve farklı dönemlere yayılan hizmet gelirlerini takip edebilirsiniz.
  • Sağlanan güvenilir verilerle hem satın alma hem sipariş hem de satış süreçlerinizi daha etkili biçimde yönetebilirsiniz.

Bilgi Al

Sıkça Sorulan Sorular

Şirketiniz için en önemli maliyet kalemlerinden biri de stoktur. Belli bir ürünün stokları ihtiyaç duyduğunuzda elinizde bulunmazsa ya da bu ürün gereğinden fazla depo edilmişse, işletmenizin harcamaları artar. Bu yüzden bir yandan müşteri taleplerini karşılarken bir yandan da stok maliyetlerinizi mümkün olduğunca düşük tutmayı hedeflersiniz. Çünkü, stok ve üretim maliyetlerinizi minimuma indirerek işletmenizin kârlılığını artırabilirsiniz. Peki bunu nasıl yaparsınız? Tabii ki etkili bir stok ve depo yönetimi programı ile.

Sağlıklı bir stok ve depo yönetimi ile hem işletmenize planlama için güvenilir bilgi sağlarsınız, hem de üretimden sevkiyata kadar tüm süreçlerinizi optimize edersiniz. Bu sayede rekabette de güçlenirsiniz. Bu süreçte tedarikçi yönetimi programı ve müşteri yönetimi programından yardım alabilirsiniz.

Stok maliyetlerinin doğru hesaplanmaması, stok miktarlarında yapılan hatalar veya kaybolan mallar firmanızın zarara uğramasına neden olur. Bu sebeple stok yönetimi ile birlikte deponuzun lokasyonu, kullandığınız raf ve barkod sistemleriniz ve envanter yönetimi ile birlikte faydalandığınız stok yönetimi programı da büyük bir önem taşır.

Mikro Run, Mikro Jump ve Mikro Fly ile hatasız stok yönetimi yapabilirsiniz.