Mikro_Yazilim_e_arsiv_681c5d5149

Mikro Yazılım ile
e-arşive geçmek çok kolay!

Mikro Yazılım ile e-arşiv kullanmaya başlayın, faturalaşma süreçlerini kısaltıp verimliliğinizi artırın.

Whatsapp iletişim

GENEL BAKIŞ

e-Arşiv'e Mikro Yazılım ile geçin!

e-Arşiv ile muhasebeyi ilgilendiren tüm belgelerinizi dijital ortamda yasal ve güvenli şekilde uzun süre saklayabilirsiniz. Mikro Yazılım ürünleri ile donanım bedeli ödemeden kolayca e-arşiv'e geçebilir, ürünler içerisinde yer alan 2.000/5.000 e-Arşiv modülü ile stok ve cari takibinizi kolaylıkla yapabilirsiniz.

Anında hazırlanır

Tahsilatı hızlandırır

Maliyetleri azaltır

Verimlidir

Erişimi ve arşivlemesi kolaydır

Doğa dostudur

ÖZELLİKLER

e-Dönüşümünüzü Mikro Yazılım ile yönetin

Mikro_Yazilim_Run_47b7de347d

Mikro Run

Mikro Run ile ödeme ve tahsilatlarınızı izleyebilir, tanımladığınız banka bilgileri ile hesaplarınızı anlık olarak takip edebilir, çek ve senetlerinizin durumunu görüntüleyebilirsiniz. Böylece ne kadar nakdiniz olduğunu bilir, ödeme ve tahsilat programınızı buna göre yaparsınız.

Bilgi Al

Mikro_Yazilim_Jump_729a540e34

Mikro Jump

Mikro Jump ile menkul varlıklarınızı kolayca yönetebilir, birden fazla işletmeniz varsa nakit akışınızı tek platformdan bütün olarak görebilirsiniz. Banka kredilerinizi takip edebilir, kullandığınız spot, rotatif ve tüketici kredisi modeli sözleşmelerini kayıt altına alabilir, ödemelerinizi zamanında yapabilirsiniz.

Bilgi Al

Mikro_Yazilim_Fly_c1accb9b3c

Mikro Fly

Mikro Fly ile finansal süreçlerinizi zamandan tasarruf ederek yönetebilirsiniz. Ödeme ve alacak operasyonlarınızı verimli biçimde planlayabilir, nakit akışınızı anlık olarak takip ederek işletmenizin geleceğini etkileyecek kararları kolayca alabilirsiniz. Kullandığınız spot, rotatif ve tüketici kredisi modeli sözleşmelerini kaydedebilir, ödemelerinizi tam vaktinde yapabilirsiniz.

Bilgi Al

KAMPANYALAR

Mikro Yazılım’ın size özel kampanyalarından ve avantajlı paketlerinden yararlanın

BAŞARI HİKAYELERİ

Mikro Yazılım ile başaran müşteriler

mertoglu_e88c6737e0

"Mikro Jump'ın bir ürüne birden fazla barkod tanımlama gibi tekstil sektörüne özel pratik çözümleri sayesinde operasyonel yüküm oldukça hafifledi. "

ona_2x_77b3df1153

"Mikro Yazılım ile insan kaynaklarından personel yönetimine, e-faturadan karar-desteğe kadar kolaylıkla takip edebiliyoruz."

nills_2x_e2abd4c6bb

"Stok kart girişleri, reçete tanımları, e-irsaliye ve e-fatura işlemleri gibi birçok operasyonel ve yönetsel alanda zaman tasarrufu sağlayabiliyoruz."

Sıkça Sorulan Sorular

Elektronik faturanın bir türü olarak nitelenen e-arşiv, faturanın ikinci nüshasının dijital ortamda oluşturulup saklanmasını sağlar. e-Fatura gibi e-arşiv’in veri format ve standardı da Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB) tarafından belirlenir.

  • 433 sıra numaralı Vergi Usul Kanunu (VUK) Genel Tebliği ile uygulamaya girmiştir.
  • Veri formatı ile standardı Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB) tarafından belirlenir.
  • Kağıda basılmaz, tüm işlemleri dijital ortamda yapılır.
  • e-Arşiv kullanmak için öncelikle e-fatura kullanıcısı olmak gerekir.

e-Fatura yalnızca e-fatura mükellefleri arasında kesilip gönderilir. Gönderici e-fatura; alıcı kağıt fatura kullanıcısı ise e-arşiv kullanılır.

Hayır, e-arşiv kullanmak için öncelikle e-fatura kullanıcısı olmalısınız.

e-Arşivi, tıpkı e-fatura gibi en fazla 7 gün öncesi olacak şekilde düzenlemeniz, bir haftalık süreyi aşmamanız gerekiyor.