Mikro_Yazilim_e_fatura_0d13d18587

Mikro Yazılım ile
e-fatura işleri
çok kolay!

Mikro Yazılım ile e-faturaya geçin, faturalaşma süreçlerini kısaltıp verimliliğinizi artırın.

Whatsapp iletişim

GENEL BAKIŞ

e-Fatura’ya Mikro Yazılım ile geçin!

Anahtar Teslim e-Fatura ile e-faturaya geçme kararı aldığınız andan itibaren yapılması gereken tüm işlemleri, işletmeniz için biz sizin adınıza gerçekleştirip GİB başvurunuzu tamamlarız. Siz, hiç yorulmadan, ortalama 1 saat içinde e-fatura kullanıcısı olursunuz.

Çok hızlı

Tahsilatı hızlandırır

Masrafsız

Verimli

Arşivlemesi kolay

Doğa dostu

Anahtar teslim

ÖZELLİKLER

e-Dönüşümünüzü Mikro Yazılım ile yönetin

Mikro_Yazilim_Run_47b7de347d

Mikro Run

Mikro Run ile ödeme ve tahsilatlarınızı izleyebilir, tanımladığınız banka bilgileri ile hesaplarınızı anlık olarak takip edebilir, çek ve senetlerinizin durumunu görüntüleyebilirsiniz. Böylece ne kadar nakdiniz olduğunu bilir, ödeme ve tahsilat programınızı buna göre yaparsınız.

Bilgi Al

Mikro_Yazilim_Jump_729a540e34

Mikro Jump

Mikro Jump ile menkul varlıklarınızı kolayca yönetebilir, birden fazla işletmeniz varsa nakit akışınızı tek platformdan bütün olarak görebilirsiniz. Banka kredilerinizi takip edebilir, kullandığınız spot, rotatif ve tüketici kredisi modeli sözleşmelerini kayıt altına alabilir, ödemelerinizi zamanında yapabilirsiniz.

Bilgi Al

Mikro_Yazilim_Fly_c1accb9b3c

Mikro Fly

Mikro Fly ile finansal süreçlerinizi zamandan tasarruf ederek yönetebilirsiniz. Ödeme ve alacak operasyonlarınızı verimli biçimde planlayabilir, nakit akışınızı anlık olarak takip ederek işletmenizin geleceğini etkileyecek kararları kolayca alabilirsiniz. Kullandığınız spot, rotatif ve tüketici kredisi modeli sözleşmelerini kaydedebilir, ödemelerinizi tam vaktinde yapabilirsiniz.

Bilgi Al

Sıkça Sorulan Sorular

e-Fatura, bir faturada olması gereken tüm bilgileri içeren, elektronik ortamda hazırlanıp gönderilen elektronik belgedir.

  • Vergi Usul Kanunu’na göre bir faturada bulunması gereken özellikleri taşır.
  • Kağıda basılmaz, tüm işlemleri dijital ortamda yapılır.
  • Kağıt fatura ile aynı hukuki niteliklere sahiptir.
  • Alıcı ve satıcı arasındaki iletimi, Gelir İdaresi Başkanlığı’nın (GİB) çevrimiçi platformu üzerinden yapılır.

e-Faturaya özel entegrasyon, GİB Portal ve GİB ile bilgi işlem sistemi entegrasyonu olmak üzere üç farklı yöntemle geçiş yapabilirsiniz. Tüzel kişiyseniz mali mühür; şahıs firmanız varsa e-imza ile e-faturaya başvurabilirsiniz. GİB başvurunuz tamamlanınca e-faturayı kullanmaya başlayabilirsiniz.

e-Faturaya üç farklı yöntemle geçiş yapabilirsiniz:

  • Özel entegrasyon yöntemi: GİB’den özel entegrasyon izni alan kurumların sistemleri üzerinden e-fatura kullanabilirsiniz. Özel entegratör statüsündeki Mikro Yazılım ile e-fatura kullanmaya hemen başlayabilirsiniz.
  • GİB Portal yöntemi: GİB’in kendi web sitesi üzerinden ücretsiz olarak sunduğu GİB Portal üzerinden e-fatura kesebilirsiniz.
  • Bilgi işlem sistemi entegrasyonu yöntemi: Şirketinizin bilgi işlem sistemi altyapısını GİB’in sistemine entegre ederek e-faturadan yararlanabilirsiniz.

2022 başında güncellenen tebliğe göre brüt satış hasılatı veya satışları ile gayrisafi iş hasılatı 2018, 2019 veya 2020 hesap dönemleri için 5 milyon TL; 2021 hesap dönemi için ise 4 milyon TL olanlar 1 Temmuz 2022 tarihine kadar e-fatura ve e-arşiv sistemine geçmek zorunda. Brüt satış hasılatı veya satışları ile gayrisafi iş hasılatı 2022 veya müteakip hesap dönemlerinde ise 3 milyon TL ve üzeri olan mükellefler ise ilgili hesap dönemini izleyen yedinci ayın başına kadar e-fatura ve e-arşiv sistemine geçecek. Zorunluluk kapsamında olmadığınız halde e-fatura kullanmak isterseniz uygulamaya şirketinizin türünden bağımsız olarak ve ciro veya fatura kesim sınırlaması olmadan gönüllü olarak geçebilirsiniz.