Envanter Takip Programı | Demirbaş Sayım Takip Programı

Envanter Takip Programı


envanter takip2Neden envanter takibi yapmalısınız?

Dünyayla entegre, değişimi yakalayan bir işletme olmak için sahip olduğunuz tüm kaynakları kolayca ölçüp planlayabilmelisiniz. Bunun için de etkin bir kurumsal kaynak yönetimi yapmanız gerekiyor. Kurumsal kaynak yönetiminin önemli fonksiyonlarından biri de envanter takibidir.

Hacminiz büyüyüp lokasyonlarınız arttıkça demirbaşlarınızı takip etmeniz zorlaşabilir. Elinizdeki verilerle gerçek demirbaş sayınız uyuşmadığında hangi durumda ve nerede olduğunu bilmediğiniz malzemeleriniz, boşu boşuna harcama yapmanıza, bu malzemeler için ödediğiniz kira, sigorta ve verginin olması gerekenden daha yüksek tutarlara çıkmasına sebep olabilir.

Envanter takip programlarıyla neler yapabilirsiniz?

Yukarıda saydığımız sebeplerden sayım kontrollerinizi web tabanlı ve mobil cihazlar üzerinden de takip edilip işlenebilen envanter takip programlarıyla yapmalısınız. Bu sayede hem satım alımlarınızı daha doğru şekilde yapar hem çalışanlarınızı daha doğru şekilde yönlendirir hem de zaman ve para kaybının önüne geçersiniz.

Mikro Yazılım ile envanter takibi

Mikro'nun şirketinizin hacmine ve hedeflerinize göre seçeceğiniz çözümleri ile etkin bir envanter takibi yapabilirsiniz. Küçük ölçekli bir işletmeyseniz hedeflerinize sizinle birlikte koşan Mikro Run, Stok/Ürün ve Hizmet Yönetimi modülü ile ürün ve hizmetlerinizi sisteme tanımlamanızı sağlar. Böylece stoklarınızın palet, çuval, kilo, adet gibi birimlerini, fiyatını, dönem başı miktarını ve barkodunu da sisteme ekleyerek hepsini belirli ana ve alt gruplara ayırabilirsiniz. Eğer isterseniz bu modülden anlık ya da geçmişe yönelik raporlar da alabilirsiniz. Satış yönetimi programı ile birlikte kullanarak tüm ürün ve satış işlem takiplerinizi kolayca yapabilirsiniz.

Mikro'nun sağlıklı büyümek isteyen KOBİ'lere özel yazılımı Mikro Jump'ın Stok ve Yönetimi modülü ile ise stoklarınızı parti-lot, seri no, ana grup, alt grup, tedarikçi, üretici, reyon, ambalaj, marka, sektör gibi kırılımlara göre tanımlayabilirsiniz. Stoklarınıza minimum ve hedef seviye belirleyebilir, hizmet satış sözleşmeleriniz ile dönemlere yayılan hizmet gelirlerinizi etkin biçimde izleyebilirsiniz.

Çalışan sayınız 50 ve üzeriyse, büyük işletmelerin tercihi Mikro Fly'ın ana paketindeki Stok ve Ürün Yönetimi modülü ile alım, satım yaptığınız ürün ve hizmetler ile onların evraklarını sisteme tanıtıp listeleyebilir, stok durum, değer ve hareketleriyle ilgili raporlar alabilirsiniz. Stoklarınızı parti-lot, seri no, ana grup, alt grup, tedarikçi, üretici, reyon, ambalaj, marka, sektör gibi kırılımlara göre tanımlayabilir, stok minimum seviye, sipariş ve hedef seviyelerine bağlı olarak ihtiyaç belirleyerek bunların detaylı analizini yapabilirsiniz.

Mikro Yazılım ürünlerinin ücretsiz demosunu talep etmek için formu doldurabilirsiniz.
Sizi 0850 225 1010 numaralı telefondan arayarak demo talebinize istinaden iş ortaklarımıza yönlendireceğiz.