Ödeme Takip Programı Nedir? Ne İşe Yarar?

Mikro Ürünler 2dk
Mikro Ürünler

Günlük operasyonlarınızı en az eforla gerçekleştirip asıl vaktinizi işinizi büyütmeye ayırmak için alacak ve borçlarınızı etkin şekilde takip etmelisiniz. Bunun için de bir ödeme takibi programına ihtiyacınız var.

İşletmenin Kalbi: Ödeme Takibi

Müşterilerinize yaptığınız satışların ile onların açık hesaplarının veya sizin işletme ihtiyaçlarınız için yaptığınız ödemelerin takibini yapmak için etkili bir gelir-gider yönetimi ihtiyacınız var. Gelir-gider takibi yaparak işletmenizin yalnızca geleceği için değil ay sonu ile ilgili olarak yapacağınız öngörüler ve alacağınız en basit kararlar için bile hayati önem taşıyor.

Hesaplarınızın tamamını doğru şekilde kayda geçirmek, tahsilatlarınızın ve alacaklarınızın miktarını bilmek ve buna göre aksiyon almak için önemlidir. Bu takibi ödeme takibi programları ile efektif şekilde yapabilirsiniz.

Ödeme Takibi Programı Nedir?

Cari hesap takibi sağlayan, vadesi gelen borç ve alacakları takip etmeyi sağlayan yazılıma ödeme takibi programı denir. Bir ödeme takibi programı ile hem zamandan, hem de iş gücünden tasarruf ederek işletme karlılığını artırabilirsiniz.

Ödeme Takibi Programı Ne İşe Yarar?

Ödeme takibi programı ile hem vadesi yaklaşan borç ve alacakları takip edebilir hem de çalıştığınız cari hesaplar ile ilgili detaylı işlemler yapmanızı sağlar. Bu programı bir ön muhasebe programı olarak da kullanabilirsiniz. Mesela açık hesap usulü ile iş yaptığınız müşterileriniz, önceki borçlarını kapatmadan önce sizden ikinci ve belki de üçüncü kez alışveriş yaptığında, tüm bu işlemleri sistemine kaydedebilir, böylece ilgili cari hesabı farklı detayda anlık olarak izleyebilirsiniz.

Ödeme Takibi Programı ile Neler Yapabilirsiniz?

Bir ödeme programı ile, temel olarak şunları yapmanız mümkün:

  • Finansal durumunuzu anlık takip edebilirsiniz.
  • Kaydettiğiniz cari hesaplarla yaklaşan ödeme ve tahsilat günlerinizi tek ekrandan görebilir, muhasebe takviminizi buna göre planlayabilirsiniz.
  • Kasa nakdinizi, banka hesaplarınızı, çek senet takibi yapabilirsiniz.
  • Maliyet ve kârlılığınızı kontrol edebilirsiniz.

Mikro Yazılım ile Etkili Ödeme Takibi

Mikro Yazılım’ın her sektörden işletmeye uygun online ticari çözümleri ile cari hesaplarınız ve tahsilatlarınız kontrol altında.
Küçük ve orta ölçekli şirketlerin iş ortağı Mikro Jump ile büyük işletmelerin tercihi Mikro Fly, ana paketlerindeki Finans Yönetimi modülü ile finansal durumunuzu bir bakışta görmenizi sağlar. Ödeme ve tahsilatlarınızı izleyerek nakit akışınızı pozitifte tutmanızı sağlayan bu modül ile spot, rotatif ve tüketici kredisi modeli sözleşmelerinizi de sisteme kaydedebilirsiniz. Böylece tahsilat ve ödemelerinizi dilediğiniz şekilde planlayabilir, etkili bir menkul varlık yönetimi yapabilirsiniz.

Mikro Yazılım ödeme takip programı çözümlerini hemen deneyin!