2017 Ürünlerimizin Güncelleneceği Yıl Olacak | Mikro Yazılım

MİKRO YAZILIM, ALDIĞI ÖDÜLLERLE MOTİVASYONUNU ARTIRIYOR. MİKRO YAZILIM GENEL MÜDÜRÜ ALPASLAN TOMUŞ, HER BİR ÖDÜLÜN HEDEFLERİNE ULAŞMADA DOĞRU ATIMLAR ATTIKLARINA DAİR SOMUT BİRER KANIT OLDUĞUNU SÖYLÜYOR. TOMUŞ, "MİKRO YAZILIM OLARAK, KAZANDIĞIMIZ ÖDÜLLERİ DOĞRU YOLDA İLERLEDİĞİMİZE OLAN İNANCIMIZI PEKİŞTİRMEK VE BİR SONRAKİ YENİLİKÇİ ADIMLARI ATMAK AÇISINDAN CESARET VERİCİ BULMAKTAYIZ" DİYOR.

Bilişim sektöründe 30 yıldır faaliyet gösteren Mikro Yazılım için ödüller, şirkete enerji veriyor ve motivasyonunu artırıyor. Aldıkları ödüller için "Hedeflerimize ulaşmada doğru atımlar attığımızın somut birer kanıtı" tanımlamasında bulunan Mikro Yazılım Genel Müdürü Alpaslan Tomuş, "Mikro Yazılım olarak, kazandığımız ödülleri doğru yolda ilerlediğimize olan inancımızı pekiştirme ve bir sonraki yenilikçi adımları atmak açısından cesaret verici bulmaktayız" diyor.

Bu yıl ekosistemini yeni hizmetlerle geliştirmeyi planlayan Mikro Yazılım, ortaya koydukları çözümlerle müşterilerinin tek noktadan şirketlerini yönetmelerini ve e-dönüşümün bir parçası olmasını hedefliyor. Tomuş, "Yapacağımız bu çalışma ve geliştirmelerle 2017 yılında yapılan araştırmalarda da ön plana çıkacağımızı ve varacağımız noktaların başarı ve çeşitli araştırmalarda ödüllerle onurlandırılacağma inanıyoruz" diye konuşuyor.

Mikro Yazılım Genel Müdürü Alpaslan Tomuş, ödüllerin şirket için önemini ve bundan sonraki ödül rotalarını şöyle anlattı:

Öncelikle şirketiniz için ödüllerin önemi nedir?

Mikro Yazılım, 30 yıllık köklü bir şirket. Aldığımız her ödül bizim için iş yapma şeklimizin doğruluğunu gösteren, bizi gelecekte yenilikçi ve cesur adımlar atmak üzere hazırlayan bir durum tespiti ve motivasyon niteliğini taşıyor. Bir teknoloji/yazılım şirketi olarak dünyada ve ülkemizde son derece hızlı gelişen dinamiklere sahibiz. Bu dinamiklere ayak uydurarak güncel kalmak, müşterilerimize son teknolojileri en hızlı ve yenilikçi şekilde katma değerli olarak sunmak ve müşterilerimizin büyümelerine destek vermek bizim öncelikli hedeflerimiz. Ödüller, bu uzun ve meşakkatli yolda ilerlemek adına bizi daha enerjik ve motive kılarken, hedeflerimize ulaşma yolunda doğru adımlar attığımızın somut birer kanıtı oluyor.

Bugüne kadar kaç ödül aldınız?

Mikro Yazılım, yazılım sektöründe Türkiye merkezli ilk üretici şirketler arasında yer alıyor. Yaklaşık 30 yıllık köklü geçmişimizde, pek çok ödüle layık görüldük. Örneğin An Teknokent Bee Tech Ödüllerinde "En Yüksek Ar-Ge Gelirine Sahip Şirket" ödülünü aldık.

Tüm Türkiye'de 300 iş ortağımız var. Farklı sektörlerden 100 bin mutlu müşterimiz bulunuyor. Yaptığımız çalışmalara göre her 10 müşteriden 9'u Mikro Yazılım kullanmaktan mutlu. Her 10 mutlu müşteriden 9'u Mikro Yazılım'ı başka şirketlere tavsiye ediyor. e-Devlet uyumlu e-Mikro Hizmetleri ile en büyük 5 özel entegratörden birisiyiz.

Geçtiğimiz yıl aldığınız ödüller oldu mu?

Türkiye Bilişim sektörünün tek referans kaynağı konumunda bulunan ve geçen yıl 17.'si düzenlenen "Bilişim 500 Araştırması" sonuçlarına göre, Mikro Yazılım, araştırma kapsamında "ERP Yazılımı Türkiye Merkezli Kategori 1 .'si" oldu. M2S Araştırma ve Pazarlama A.Ş. tarafından şirketlerin bir önceki yıl net satış gelirlerine göre yapılan ve 2 binin üzerinde şirketin katıldığı araştırmada, Mikro Yazılım, önemli rakiplerini geride bırakarak "ERP Yazılımı Türkiye Merkezli Kategori 1 .'si" oldu. Ayrıca yine aynı yıl içerisinde, Mikro Yazılım, iş ve ekonomi dünyası dergilerinden Business Life tarafından okurları üzerinde yaptırdığı araştırmada, bilişim sektörünün en beğenilen 2. şirketi olmaya layık görüldü.

Sektörünüzde aldığınız ödüllerde sizi rakiplerinizden ayıran noktalar nedir?

Kurulduğu günden bu yana her sektörden pek çok işletmeyle dirsek temasını sürdüren Mikro Yazılım, sayıları 100 bini aşan müşterisinin mutlak memnuniyetini sağlamak ve onların yıllardır güvendiği iş ortağı olarak konumlanıyor. Mikro Yazılım'da üretilen yazılımlar bugüne kadar; otomotivden dağıtıma, inşaattan üretim ve perakendeye kadar her sektördeki iş yapış biçimlerini önemli ölçüde değiştirdi. Türkiye'nin her noktasında, müşterilerine kesintisiz destek veren Mikro Yazılım'm bilgi birikimi, mühendislik çözümleri ve dinamik yapısı, müşteri odaklı yaklaşımı ile birleşerek, müşteri memnuniyeti oranım çok yüksek rakamlara taşıdı. Bugün geldiğimiz noktada her 10 müşterimizden 9'u Mikro Yazılım ile çalışmaktan memnunken, memnun olan her 10 müşteriden 9'u da Mikro Yazılım'ı başka firmalara tavsiye ediyor. Diğer taraftan, şirketimizin öz kaynaklarına yaptığımız yatırım ve başlattığımız sürdürülebilir değişim süreçlerinin, bizi ileriye taşıdığını düşünüyoruz. Mikro Yazılım, yapısı gereği sunduğu katma değerli çözümler bir yazılım şirketinden öte, hizmet verdiği şirketlerin büyümesine destek veren bir iş ortağı kimliği taşıyor. Önümüzdeki yıllarda da bu vizyonumuzu sürdürerek, müşterilerimiz, iş ortaklarımız ve ekosistemimiz ile birlikte istikrarlı büyümemizi devam ettireceğimize inanıyoruz.

Aldığınız ödüllerin size sağladığı en önemli faydalar nedir?

Mikro Yazılım olarak, kazandığımız ödüllerin ve araştırma sonuçlarına göre tespit edilen başarılarımızı, doğru yolda ilerlediğimize olan inancımızı pekiştirme ve bir sonraki yenilikçi ve kuralları değiştiren nitelikte gördüğümüz adımları atmak açısından cesaret verici bulmaktayız. Ancak, Mikro Yazılım olarak stratejimiz temelde kendi alanımızdaki liderliklerimizin, başarılarımızın ya da ödüllerimizin iletişimini yapmak değil. Bizim için önemli olan, çalıştığımız şirketlere sağladığımız faydalar ve katma değerli hizmetler. Bu anlamda, bugüne kadar ve bundan sonra, tüm pazarlama ve iletişim stratejilerimizde ve iş yapış şekillerimizde Mikro Yazılım müşterilerinin kullanıcı deneyimleri, beklentileri ve dünyadaki teknolojik gelişmeleri yakından takip eden yaklaşımlar bizim için önem taşıyor. Aslolan, çözümlerimizi kullanan şirketlerin sağlıklı yönetilmesini ve büyümesini sağlamak. Bu anlamda, gelecek dönemde de kendi alanımızda yenilikçi adımlar atarak, özellikle KOBI'lerin büyümesine katkıda sağlayacak nitelikte ürün ve çözümlerimizi geliştiriyor olacağız.

Aldığım? ödüllerin çalışanlarınız ve müşterileriniz üzerinde nasıl bir etkisi oluyor?

Aldığımız ödüller bizi teşvik ediyor ve cesaretlendiriyor. Teknoloji sektörü tüm dünyada çok hızlı değişen bir sektör. Şirket çalışanlarının bu değişime ayak uydurması ve müşteri beklentilerini en doğru şekilde karşılayacak nitelikte ürün ve çözümleri geliştirerek destek vermesi gerekiyor. Ödüller bu anlamda sürekli gelişen ve değişen bu yapıda şirket çalışanları açısından önemli bir motivasyon etkisine sahip. Müşteriler nezdinde ise, Mikro Yazılım programlarının ödülleri ve başarılan kadar, çözümlerimizin onlara sundukları faydalar önemli. Mikro Yazılım'ı kendi gelişme ve büyüme stratejilerinin içerisinde bir çözüm ortağı, büyümelerini destekleyecek nitelikte bir partner olarak konumlandırıyorlar. Bu anlamda Mikro Yazılım, kendi kullanıcılarının son derece memnuniyetle başka şirketlere tavsiye ettiği bir marka haline geldi. Bizim için en önemli ödülün de bu olduğunu düşünüyoruz.

2017 yılı için kazanmayı hedeflediğiniz ödüller var mı?

Bir yazılım şirketinde geliştirme hiç bitmeyen bir süreç. 2017 yılı 30 yıldır geliştirdiğimiz ürünlerimizin günümüz beklentilerine uygun bir halde güncelleneceği bir yıl olacak. Ayrıca Avantajlar Dünyası adını verdiğimiz, Mikro Yazılım'ı bir yazılım şirketinden fazlası haline getiren, müşterilerimizin sağlıklı büyümesine imkan sunan Eko Sistemimizi yeni hizmetlerle genişletiyor olacağız. 2017'de çeşitlendireceğimiz e-Mikro Hizmetleri ile müşterilerimize tek bir noktadan, gerek şirketlerini yönetmelerini gerek e-Dönüşüm'ün bir parçası olmalarını sağlayacağız. Ülkemizde ticari yazılım kullanım oranı, maalesef gelişmiş ülkelere oranla çok düşük. Yeni geliştirdiğimiz çözümlerle, hali hazırda Excel dokümanlarında işletmelerini yönetmeye çalışan şirketlerin sağlıklı bir şekilde yaşamlarını sürdürmelerine, bunun ötesinde işlerini büyütmelerine imkan sunan kolay kullanımlı yazılımlar sunacağız. Yapacağımız bu çalışma ve geliştirmelerle 2017 yılında yapılan araştırmalarda da ön plana çıkacağımızı ve varacağımız noktaların başarı ve çeşitli araştırmalarda ödüllerle onurlandırılacağma inanıyoruz.

YAZILIMDA BUYUK HAYALLERİMİZ VAR

"MEMNUNİYET SEVİYEMİZ" Bir şirketin müşterilerinin neden o şirketi tercih ettiklerini anlaması çok önemli. Mikro Yazılım olarak, 2 yıldır düzenli olarak bu ölçümleri yapıyoruz. Bizi en memnun eden sonuç müşteri memnuniyet seviyemiz. Her 10 müşteriden 9'u Mikro Yazılım'dan memnun. Çok memnun olan tüm müşterilerimiz çözümlerimizi bir başka şirkete tavsiye ediyor. Bu durum bizim için çok kıymetli. Kurulduğumuz ilk günden bugüne çözümlerimizin kaliteli olmasını ve müşteri memnuniyetini ön planda tuttuk.

"MANİFESTO YAYINLADIK" Ama bununla yetinmedik. Ayrıca bir manifesto yayınladık. Manifestomuzun ana mesajları bizi diğer yazılım şirketlerinden farklı kılan özelliklerimizi ve stratejimizi tanımlıyor. Müşterilerimize: "Siz bizim iş ortağımızsınız, birlikte büyüyoruz" diyoruz. İşini amatör ruhla yapan profesyonelleriz. Büyük hayallerimiz var ve müşterilerimizi geleceğe taşıyoruz. Dürüstlük ve samimiyet en temel ve değişmez kuralımız. Aldığımız her aksiyon, bilimsel bir veriye, gerçeğe dayanıyor.

"ÇÖZÜM YELPAZEMİZİ GENİŞLETTİĞİMİZ BİR YIL OLACAK"

EN TEMEL FARK 30 yıllık geçmişimize baktığımızda bizi rakiplerimizden ayrıştıran en temel farkın, müşterilerimizin sağlıklı bir şekilde büyümelerini sağlamak olarak görüyoruz. Pek çok müşterimiz daha çok küçükken bizi tercih ediyor. Zaman içerisinde esnek çözümlerimiz sayesinde ticari faaliyetlerini kontrol altına alıyor, sağlıklı bir şekilde büyüyorlar.

MODÜLER ÇÖZÜMLER Ödül ve başarılarımız, bu gücümüzü net olarak ortaya koydu, çözümlerimizin sunduğu avantajları Mikro Yazılım'ı taşıdığı noktayı gösterdi. Bu fikirden hareketle de "Mikro Yazılım, büyümek isteyen her şirkete lazım" diyoruz. Özetle büyümek isteyen şirketlere yenilikçi, esnek, modüler ve katma değerli çözümler sağlamaya devam edeceğiz. 2017 yılı ayrıca edevlet uyumlu e-Mikro çözüm yelpazemizi genişlettiğimiz, bu anlamda da katma değerli çözümler sunma hedefimiz olan bir yıl olacak.

DemoTalebi

İş Ortağımız size uygulamalı Mikro Yazılım programları sunumu yapacak. Programlarımızla tanışarak, işletmenizin ihtiyaçlarını en doğru şekilde karşılayacak ürünü tespit edebilirsiniz.

Bize Ulaşın